Ananas – kalorie. Ananas to owoc najbardziej kojarzący się z tropikami. Jest nieodzowną ozdobą stołu na wielu imprezach, ale niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że nie rośnie wcale na egzotycznym drzewie, tylko… w ziemi.

Wartości odżywcze ananasa

Ananas jest bardzo wartościowym owocem pod względem zawartości składników odżywczych, a nawet ma właściwości lecznicze. Zawiera znacznie większą dawkę witaminy C, niż owoce cytrusowe.

Oprócz tego znajdziemy tu witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy potrzebny szczególnie kobietom, ale tak naprawdę wszystkim. Ananas wyróżnia się na tle zawartości miedzi i manganu, bardzo potrzebnego śladowego pierwiastka. Oprócz tego ananas słynie z zawartości bromeliny, substancji o działaniu przeciwzapalnym.

W naturalny sposób obniża gorączkę, pomaga przy przeziębieniu i grypie, zmniejsza ból mięśni po wysiłku oraz przyśpiesza gojenie się ran, zmniejsza opuchliznę.

Ananas jest owocem polecanym osobom, które walczą z trądzikiem, ponieważ zmniejszając proces zapalny, ogranicza również tworzenie się nowych, bolesnych i zaczerwienionych grudek na twarzy, a kompleks witamin z grupy B zmniejsza wydzielanie łoju.

W ananasie znajdziemy również naturalny prekursor serotoniny tryptofan. Zapewnia on dobre samopoczucie, zdrowy, spokojny sen.

Ananas – kalorie

Ananas jest bardzo słodki, a przy tym sycący, ponieważ zawiera dużą dawkę błonnika. Dlatego najczęściej wystarczy zjeść jeden, dwa plastry, aby odczuć nasycenie.

Jeden plaster obranego ananasa to 40 kalorii, a więc taka ilość, nawet zjadana codziennie, to nic złego. Gorzej dla tych, którzy nie mogą się oprzeć i zjadają całego ananasa (co jest mało prawdopodobne), wówczas dostarczają sobie blisko 390 kalorii.

Jednak aby owoc spowodował mocne przybranie na wadze, to należałoby zjadać jeden dziennie przez dłuższy okres czasu. A więc raczej przytycie z powodu ananasa nikomu nie grozi. Oczywiście jeśli nie zajada się ananasami kandyzowanymi, one są znacznie bardziej kaloryczne. Warto uważać również na słodzone soki kupowane w sklepach.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.