Ile kalorii ma ciasto francuskie? Ciasto francuskie jest wielbione przez swój wytrawny smak, doskonale równoważące słodkie kremy, kruchość i lekkość. Desery i dania przyrządzane z nim wydają się być niskokaloryczne i zdrowsze. Jak jest naprawdę?

Przygotowanie ciasta francuskiego

Pieczenie ciasta tego rodzaju wymaga wprawy oraz wysokich umiejętności. Początkujące osoby rzadko kiedy są w stanie upiec idealne ciasto francuskie. Wszystko dlatego, że przyrządza się je za pomocą kilku różnych warstw, w odpowiedni sposób wałkując, by uzyskać idealny efekt. Przygotowanie ciasta tego typu zajmuje również dość sporo czasu, aby dać poszczególnym warstwom ostudzić się i „odpocząć”.

Ciasto francuskie wykorzystywane jest zarówno do dań przyrządzanych na słodko, ciast, ciastek, jak również do dań wytrawnych, w szczególności tart. Ten rodzaj ciasta jest jednym z najmniej zdrowych, nie jest ono polecane osobom z problemami z wątrobą, woreczkiem żółciowym i trzustką.

Ile kalorii ma ciasto francuskie?

To ciasto jest wysoko kaloryczne, wszystko dlatego, że zawiera zdecydowanie najwięcej tłuszczu ze wszystkich popularnych ciast. To właśnie dużej ilości masła, zawdzięczamy fakt, że jest ono po upieczeniu warstwowe, kruche i tak dobrze smakuje. Wielu ludzi kupuje ciasto francuskie w formie gotowej, by zaoszczędzić czas przygotowania.

Takie danie najczęściej zawiera ogromne ilości margaryny. Ponadto ciasto francuskie zawiera dużą dawkę węglowodanów pochodzących z mąki pszennej, a kaloryczność zwiększona jest jeszcze poprzez dużą ilość jaj.

Nie zawiera w ogóle błonnika. W 100 gramach ciasta francuskiego znajduje się ponad 400 kalorii. Jeśli dodać do tego krem, dodatki, to uzyskujemy wysokokaloryczne ciasto. Ciastko z ciasta francuskiego o wadze 70 gramów, to blisko 300 kalorii.

Jak widać, ciasto to nie powinno być jedzone codziennie, ponieważ będzie powodowało błyskawiczne przybieranie na wadze. Jednak zjadanie ciastek od czasu do czasu jako deser nie powinno w niczym przeszkadzać, szczególnie osobom aktywnym ruchowo i dbającym o zdrowy tryb życia.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.