Ile kalorii ma kostka czekolady? Czekolada to jedno z najbardziej kalorycznych słodyczy, jednocześnie najbardziej uwielbiane. Istnieją różne rodzaje czekolady, a jej jedzenie nie zawsze jest złe, czasem wręcz wychodzi na korzyść.

Czekolada, ale jaka?

Czekoladą współcześnie nazywa się wszystko to, co zawiera, choć niewielką ilość kakao. Tymczasem większa część czekolad dostępnych na rynku to tak naprawdę wyroby czekoladopodobne. W większości składają się z cukru, zawierają konserwanty, substancje zapachowe, słowem składniki, które nie nadają się do jedzenia przez ludzi, w szczególności przez dzieci.

Jednak zmienia się to wraz z coraz mniejszą ilością cukru, na rzecz prawdziwego kakao. Im większy procent kakao w czekoladzie, tym jest ona zdrowsza. Czekolada gorzka, zawierająca od 93 do 97 procent kakao jest polecana jako źródło składników odżywczych, a także jako pomoc w przypadku, gdy w środku dnia pracy nagle opadają siły.

Potrafi pokrzepić o wiele skuteczniej i w znacznie zdrowszy sposób niż przysłowiowy cukier.

Ile kalorii ma kostka czekolady?

Czekolada nie należy do produktów niskokalorycznych. Cała tabliczka to w zależności od rodzaju 500 – 600 kalorii. Jednak wydaje się, że zjedzenie od czasu do czasu jednej kostki czekolady nie jest szkodliwe.

Oczywiście dla tego, kto jest w stanie poprzestać na jednej kostce. W zależności od rodzaju czekolada w takiej ilości ma różną wartość energetyczną. Kostka zwykłej czekolady mlecznej bez dodatków ma 31 kalorii, a kostka czekolady z orzechami już 51 kalorii.

Najwięcej kalorii mają czekolady wypełnione kremem, z kruchym ciastem. Jedna kostka takiej czekolady ma nawet 80 kalorii, a nawet blisko 90 kalorii. To tyle, co filiżanka cappuccino. Im więcej kakao, a mniej cukru, wartość energetyczna czekolady spada.

Kostka czekolady gorzkiej zawierającej 86 procent kakao to 61 kalorii, a 70 procent to już kalorii 60. Najmniej kaloryczne są czekolady z blisko 100 % zawartością kakao, bardzo ciemne. Kostka takiej czekolady to zaledwie 11 kalorii.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. drogi Autorze- w artykule są podane bzdurne informacje wykluczające się. Cytuje: ” Kostka zwykłej czekolady mlecznej bez dodatków ma 31 kalorii, a kostka czekolady z orzechami już 51 kalorii.” a następnie jest napisane “Im więcej kakao, a mniej cukru, wartość energetyczna czekolady spada. Kostka czekolady gorzkiej zawierającej 86 procent kakao to 61 kalorii, a 70 procent to już kalorii 60” – JAK TO MOŻLIWE ZE SKORO CZEKOLADY GORZKIE SA MNIEJ KALORYCZNE TO MAJA PODANE WIĘCEJ KALORII NIŻ CZEKOLADA MLECZNA. W DODATKU IM WIĘCEJ KAKAO TYM MNIEJ KALORYCZNA A TU 86% MA 61 KCAL A 70 % MA 60 KCAL- POWINNO BYĆ CHYBA NA ODWRÓT??

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.