Ile kalorii ma bułka? Bułki królują na śniadaniu, drugim śniadaniu, na podwieczorek i kolację. Bułki są bardzo różnorodne, najczęściej wypiekane na bazie mąki pszennej. Zajadamy się nimi często, a tymczasem nie są one koniecznie najlepszym rozwiązaniem dla nas i naszych dzieci.

Wady zwykłej bułki

Oprócz faktu, że bułki pszenne mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, przez co nie nadaje się dla cukrzyków, warto zwrócić uwagę na to, że zawierają również dużą ilość soli.

Większość z bułek kupowanych w sklepach jest po prostu przesolona. Jednak my nie wyczuwamy tego swoim językiem, gdyż zjadamy współcześnie ogromne ilości soli i jesteśmy na nią uodpornieni. Tak naprawdę jedząc pieczywo przede wszystkim czuć słony smak.

Człowiek dla zdrowego funkcjonowania potrzebuje około 2 gramów soli, a pieczywo białe jedzone przez cały dzień samo w sobie, oprócz innego pożywienia, dostarcza właśnie tyle. Jest przyczyną rozwinięcia się nadciśnienia i chorób serca.

Jak wiadomo, wysoka ilość węglowodanów ma wpływ na hormony, zatem częste jedzenie bułek powoduje zaostrzenie się na przykład odmian trądziku, również u dorosłych osób i zaburzenie flory bakteryjnej jelit.

Ile kalorii ma bułka?

Zwykła pszenna bułka, najbardziej popularna na naszych stołach ma aż 216 kalorii bez żadnych dodatków, podczas gdy zaleca się, by zdrowe śniadanie zawierało taką właśnie ilość kalorii. Tymczasem zjadając bułki pszenne, dostarczamy organizmowi pustych kalorii.

W Polsce popularne jest karmienie dzieci na śniadanie rzekomo zdrowym posiłkiem, jakim jest bułka z kremem czekoladowym. Wówczas połówka takiej bułki to 180 kalorii.

Żadne dziecko się tym nie naje, a jest to ilość mająca służyć za całe śniadanie dla dziecka w wieku gdy uczęszcza do podstawówki. Jedzenie bułek z serem lub serkiem topionym to podobna ilość kalorii.

W większości pustych. Innym popularnym trendem jest dawanie dzieciom bułek słodkich na przykład do zjedzenia w szkole lub zabieranie ich do pracy. Mała bułka z makiem to 200 kalorii, a syci w bardzo niewielkim stopniu, z pewnością nie jest odpowiednią przekąską.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.