Problem zbędnego owłosienia na ciele dotyczy wielu osób. U kobiet wynika z estetycznego wyobrażenia o kobiecym ciele. Gładkie ciało to jeden z atrybutów kobiecości; dąży do niego każda kobieta.

Część pań boryka się z codziennym usuwaniem owłosienia domowymi metodami, niewielki odsetek z nich ma znacznie poważniejszego przeciwnika. Jest nim hirsutyzm, czyli chorobliwie obfite owłosienie typu męskiego.

Dla kobiet dotkniętych hirsutyzmem doraźne metody walki z nadmiernym owłosieniem okazują się niewystarczające. Wtedy jedynym sposobem na normalne funkcjonowanie jest trwała depilacja laserowa.

Koniecznie sprawdź:

Obecnie na depilację laserową decyduje się także coraz więcej mężczyzn. W przypadku panów motywacją są zarówno względy estetyczne, jak i higieniczne. Nadmierne owłosienie sprzyja bowiem gromadzeniu i namnażaniu się bakterii na skórze i nadmiernej potliwości.

Najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy laser do depilacji

bezbolesna-depilacja-laserowa

Depilacja laserowa to trwała metoda redukcji niechcianego owłosienia na ciele, wykorzystująca profesjonalne urządzenia emitujące światło o określanej długości fali.

Światło to pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych; na drodze zjawiska selektywnej fototermolizy dochodzi do zniszczenia komórek macierzystych mieszków włosowych i obumarcia włosa.

W czasie około dwóch – trzech tygodni po zabiegu włoski wypadają. Jednak nie wystarczy jednorazowe przeprowadzenie zabiegu. Wynika to z podatności jedynie włosków w fazie wzrostu na działanie światła lasera. Stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu w określonych odstępach czasu.

Ilość wymaganych zabiegów (4 – 8) zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, rodzaju włosów i skóry oraz oczekiwań pacjenta względem efektu końcowego zabiegu.

Laser zrewolucjonizował oblicze medycyny i kosmetologii. Jednym z jego najczęstszych zastosowań jest depilacja laserowa, czyli zabieg trwałego usuwania zbędnego owłosienia z dowolnego obszaru ciała.

Istota tej techniki sprowadza się do wykorzystania światła lasera do zniszczenia komórek macierzystych mieszków włosowych, co daje efekt usunięcia włosków. W celu zapewnienia selektywnego działania lasera na melaninę włosa wykorzystywana jest odpowiednia długość fali światła lasera.

Jednak melanina zawarta jest także w skórze, zatem dla zadowalającej skuteczności i selektywności zabiegu niezbędny jest odpowiedni kontrast między skórą a włosami. Z braku takiego kontrastu wynika brak skuteczności depilacji laserowej u osób z ciemną karnacją i jasnym owłosieniem.

Najskuteczniejszym kompromisem do niedawna był laser diodowy, emitujący fale o długości 810 nm, które są selektywnie pochłaniane przez melaninę włosa.

Teraz jednak do naszej dyspozycji pozostaje najnowocześniejszy laser Soprano ICE Platinum, który łączy w sobie technologie dostępne do tej pory wybiórczo w laserach: diodowym, aleksandrytowym i neodymowo – yagowym.

Soprano ICE Platinum to przełom w depilacji laserowej, który umożliwia precyzyjne dopasowanie parametrów pracy lasera do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznego i skutecznego zabiegu depilacji u osób z każdym fototypem skóry.

Depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/

Wiązka lasera pochłaniana jest wyłącznie przez barwnik zlokalizowany w mieszku włosowym, oszczędzając sąsiadującą z włoskami skórę. Jedynym ograniczeniem jest występowanie włosów siwych, pozbawionych barwnika.

Zabieg depilacji laserowej jest komfortowy dzięki zastosowaniu technologii InMotion, która skraca czas trwania zabiegu nawet o połowę, a także zaawansowanemu systemowi chłodzącemu, który redukuje bolesność towarzyszącą zabiegowi. Możliwe jest jedynie odczucie szczypania.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Jak już wspomniano, depilacja laserowa to zabieg dedykowany zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Skutecznie usuwa niepożądane owłosienie, pomaga pozbyć się kompleksów, ułatwia dbanie o higienę.

Tą metodą można usuwać owłosienie z okolic bikini, twarzy, pleców, klatki piersiowej, nóg czy ramion. Depilacja laserowa to bardzo skuteczna i wygodna alternatywa dla metod domowych, pozwalająca zaoszczędzić czas i środki finansowe.

Zabieg jest bezpieczny, zwłaszcza z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii lasera Soprano ICE Platinum, jednak nie każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej. Podczas konsultacji przedzabiegowej omawiany jest stan zdrowia pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem kondycji skóry.

Przeciwwskazaniami czasowymi, które wymagają przełożenia zabiegu na późniejszy termin, są infekcje skóry, stosowanie leków fotouczulających czy ciąża i laktacja. Przeciwwskazaniami bezwzględnymi jest natomiast tendencja do powstawania bliznowców, łuszczyca, rozrusznik serca czy cukrzyca.

Przygotuj się odpowiednio do zabiegu depilacji

Podstawą przygotowania do zabiegu depilacji laserowej jest konsultacja lekarska lub kosmetologiczna w celu wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Zarówno przed zabiegiem depilacji, jak i po nim, należy unikać podrażnień skóry i dbać o jej nawilżenie.

Niewskazane są peelingi złuszczające, stosowanie metod depilacji domowej (depilatorem, kremem czy woskiem) oraz stosowanie leków fotouczulających (dziurawca, nagietka, antybiotyków czy retinoidów).

Skóra powinna być pielęgnowana delikatnymi kosmetykami, niepowodującymi przesuszenia skóry, jej podrażnienia czy alergii. Przed zabiegiem depilacji laserowej wymagana jest rezygnacja z leków fotouczulających oraz z opalania, sauny czy zabiegów złuszczających skórę.

Warto zadbać o nawilżenie skóry, a także nie wykonywać depilacji z użyciem depilatora, wosku, kremu do depilacji czy pęsety. Dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę maszynką, a w dniu zabiegu nie należy aplikować na skórę żadnych kosmetyków. Zastosowanie się do tych zaleceń gwarantuje dobrą kondycję skóry i wysoką skuteczność depilacji laserowej.

A o czym należy bezwzględnie pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa Soprano ice platinum to bardzo bezpieczna metoda depilacji, jedynym efektem ubocznym może być delikatne zaczerwienienie  skóry, utrzymujący się przez kilka – kilkanaście godzin.

W tym okresie wymagane jest szczególnie delikatne traktowanie skóry, jej nawilżanie oraz noszenie luźnej, nieobcierającej odzieży. Niewskazane jest stosowanie wysuszających mydeł oraz podrażniających kosmetyków na bazie alkoholu. Po zabiegu istotne jest zapobieganie jakimkolwiek podrażnieniom skóry – termicznym, mechanicznym czy chemicznym.

W dalszym ciągu należy nawilżać skórę i unikać opalania i stosowania leków zwiększających wrażliwość na światło. Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosować ochronę przeciwsłoneczną. Nie należy także sięgać o leki światłouczulające ani korzystać z sauny, basenu, gorących kąpieli czy innych metod depilacji przez kilka dni po zabiegu.

Źródło: Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Neonia

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.