W dwudziestym pierwszym wieku samochody stanowią nieodłączny element codziennej rzeczywistości, będąc powszechnym, a przy tym najpopularniejszym oraz najchętniej wykorzystywanym środkiem transportu.

Niestety auta, wykorzystywane przez wielu nieodpowiedzialnych i niedoświadczonych kierowców, stają się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka.

Niezbędny fotelik samochodowy

Nadmierna prędkość, brak znajomości przepisów ruchu drogowego, brawura, chwila nieuwagi bardzo często prowadzą do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, kolizji czy wypadków, w których ofiarami są nie tylko osoby dorosłe czy starsze, ale również dzieci w różnym wieku.

Każdego roku na polskich drogach i przejściach dla pieszych ginie szeroka grupa najmłodszych członków społeczeństwa.

Wiele dzieci przez długie lata boryka się z różnorodnymi urazami lub dolegliwościami zdrowotnymi spowodowanymi wypadkiem samochodowym.

uchwyt isofix
uchwyt isofix

Podstawowym i niewątpliwie jednym z najważniejszych obowiązków każdego rodzica jest zapewnienie dziecku przede wszystkim bezpieczeństwa  na najwyższym poziomie nie tylko w domu i najbliższym otoczeniu, ale również w czasie podróży samochodem.

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w samochodzie każdego odpowiedzialnego rodzica bezwzględnie powinien znaleźć się wysokiej jakości, specjalny fotelik samochodowy, posiadający niezbędne atesty i homologacje, umocowany przy pomocy klasycznych pasów bezpieczeństwa.

Fotelik samochodowy, dostosowany do masy ciała, wzrostu i wieku dziecka oraz wykonany z najwyższej jakości materiałów odpornych na zniszczenie, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo dziecka, ale również pozytywnie wpływa na komfort jazdy dziecka w czasie długich, często monotonnych i nużących podróży.

Alternatywa dla fotelika samochodowego

Alternatywę tradycyjnych dla fotelików samochodowych mocowanych przy pomocy klasycznych pasów bezpieczeństwa coraz częściej stanowi innowacyjny i nowoczesny uchwyt isofix, wchodzący w skład standardowego wyposażenia pojazdów nowej generacji pojawiających się na obecnym rynku motoryzacyjnym.

Tajemnicza nazwa Isofix (International Organisation for Standarisation – ISO Fixture) oznacza w praktyce dwa, niewielkie, sztywne, ale niezwykle stabilne uchwyty zamontowane na stałe w samochodzie, które zapobiegają zmianie położenia fotelika w trakcie kolizji czy wypadku na drodze.

Dyskretnie umiejscowione między oparciem fotela a siedzeniem uchwyty Isofix pozwalają na błyskawiczną, bo zajmującą zaledwie kilka sekund prostą i nieskomplikowaną instalację fotelika uniemożliwiając popełnienie przez rodzica jakiegokolwiek błędu, prowadzącego do tragicznych następstw.

Foteliki na stałe przymocowane samochodowe tworzą niezwykle skuteczną barierę ochronną, eliminując lub znacznie ograniczając groźne, nierzadko wręcz śmiertelne skutki drogowej kolizji, zderzenia z innym pojazdem, stłuczki czy wypadku.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w fotelikach i nosidełkach samochodowych coraz częściej zdarza się, że dzieci podróżujące samochodem wychodzą z poważnych wypadków bez większych obrażeń.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.