Wybór auta dla rodziny z dziećmi wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Podczas zakupu, szczególnie u osoby prywatnej, trzeba być bardzo czujnym, by nie dać się oszukać i nie kupić egzemplarza, który nie będzie nadawał się do jazdy lub do którego trzeba będzie cały czas dokładać.

Wybierając auto, musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: niskie spalanie, funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfort jazdy i cena. Na rynku wtórnym jest tak bogaty wybór pojazdów, że czasem jest naprawdę trudno się zdecydować.

Określ potrzeby

ubezpieczenie-do-samochodu

Co utrudnia wybór idealnego auta? Przede wszystkim fakt, że będzie nim podróżował nie tylko kierowca, ale nierzadko jeszcze czterech innych członków rodziny. Dla każdego z nich musi znaleźć się w samochodzie przestrzeń i każdy musi czuć się wygodnie i komfortowo.

Kupujący powinni odpowiedzieć sobie na kilka pytań typu: ile kilometrów dziennie będzie pokonywało auto, ile fotelików musi zmieścić się w samochodzie i jak duży bagażnik jest potrzebny. To pozwoli zawęzić krąg poszukiwań i skupić się wyłącznie na modelach spełniających potrzeby i oczekiwania.

Określ budżet

Mając określony potrzeby względem nowego auta, można przejść do określenia budżetu. Łatwiej jest szukać, wiedząc, ile tak naprawdę możemy przeznaczyć na zakup samochodu.

Trzeba jednak pamiętać, by nigdy nie przeznaczać dokładnie całej kwoty na ten cel, gdyż po zakupie pojawią się jeszcze kwestie takie jak rejestracja czy ubezpieczenie, które też swoje kosztują.

Nie jest tajemnicą też, że samochody starsze niż 5 lat mogą potrzebować drobnych napraw, kosztujących nierzadko nawet tysiąc złotych – na rynku wtórnym pieniądze na ten cel nazywa się pakietem startowym.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Bez względu na to, czy podróżujesz z dziećmi, czy sam – musisz posiadać aktualne ubezpieczenie. Jeżeli auto ma ważną polisę OC, nie trzeba jej przepisywać na siebie po przejęciu go, przed wizytą w wydziale komunikacji.

I tak prędzej czy później trzeba będzie to zrobić, a wizyta w agencji nie ominie tych, którzy chcą zmienić ubezpieczyciela na różnego od tego, który został wybrany przez ówczesnego właściciela.

Kupując samochód od handlarza, warto dopytać czy posiada on tzw. Trade insurance – ubezpieczenie dla floty pojazdów. Chroni ono samochód jeszcze zanim trafi w ręce nowego właściciela.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.