Bułka pszenna – kalorie. Pieczywo białe i bułki są bardzo popularne na śniadanie, drugie śniadanie, kolację. Nic dziwnego, bo są łatwo dostępne, aromatyczne i pyszne, ale również mniej wartościowe niż pieczywo razowe.

Bułka pszenna wartości odżywcze

Pieczywo białe wytwarzane jest ze ziaren zbóż, które zanim zostało zmielone, oddzielono od łupiny . To właśnie w niej kryje się najwięcej wartości odżywczych każdego rodzaju ziarna. Zatem już na tym etapie pozbywa się z białych bułek pszennych wiele ważnych wartości, w tym witamin z grupy B. Pieczywo jest jednym z podstawowych źródeł tych witamin. Zjadanie przetworzonego chleba białego w nadmiarze, nie uzupełniając go o pieczywo razowe, grozi niedoborem tych witamin.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kotlet mielony kalorie

A to objawia się nadmiernym przeżywaniem stresu, narażeniem na choroby psychiczne, złym stanem skóry. Pieczywo białe ma wysoki indeks glikemiczny i zawiera duże ilości soli. Im gorszej jakości bułki pszenne, tym więcej w nich polepszaczy i konserwantów. Współczesny chleb często w ogóle nie czerstwieje, za to bardzo szybko pojawia się na nim pleśń.

Bułka pszenna – kalorie

Bułka pszenna, mimo wyższego indeksu glikemicznego, nie posiada tak dużo kalorii, co pieczywo razowe. Bułka pszenna średniej wielkości, z przedziałkom po środku to około 200 kalorii. Kromka bułki to 50 kalorii, a więc przeciętnie tyle samo co kromka chleba pszennego na śniadanie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma kostka czekolady?

Znienawidzony przez dietetyków chleb tostowy ma około 70 kalorii. Bułka grahamka to także rodzaj bułki pszennej i ma około 230 kalorii, poprzez częsty dodatek prawdziwych ziaren. Podobnie rzecz się ma z bułką z dynią. Dodatek nasion dyni sprawia, że bułka ma również 230 kalorii, chociaż jest znacznie mniejsza niż tradycyjna bułka. Jednak warto pamiętać, że wszystkie bułki wypiekane są z podobnej ilości ciasta, ale niektóre zawierają większą ilość powietrza. Dlatego kierowanie się wielkością bułki nie zawsze sprawia, że ostatecznie wybieramy tą o mniejszej ilości kalorii.

0 Udostępnień
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.