Serek wiejski – kalorie. Serek wiejski to popularna propozycja na śniadanie. Nie tylko jest smaczny, ale relatywnie nisko kaloryczny, sprawdza się również jako dodatek do wielu dań, spożywany jest na słodko i na słono.
Serek wiejski – wartości odżywcze
Spis treści
Serek wiejski jest pożyteczny głównie ze względu na to, że nie jest mocno przetworzony, czego nie można powiedzieć na przykład o jogurtach owocowych. Jest bardzo bogaty przede wszystkim w białko, którego znajduje się w nim nawet blisko 17 gramów na 100 gramów serka.
Naturalny, nieodtłuszczony serek zawiera również jednakże sporo tłuszczu. Lecz w większości przypadków taka dawka na śniadanie nikomu nie szkodzi. Ci, którzy mimo wszystko obawiają się przytycia, mogą spożywać wersje light, czyli ze zmniejszoną ilością tłuszczów. Wszystko to uzupełnione jest w niewielką ilość węglowodanów.
Znajdują się tu takie pierwiastki jak wapń, fosfor, witaminy A, D, E, K. Warto pamiętać, by wybierać te serki, które są najbliżej natury, zatem nie zawierają żadnych podejrzanych składników, konserwantów ani polepszaczy smaku i zapachu.
Najlepszy jest czysty serek, do jakiego można dodać świeżych warzyw takich jak rzodkiew, pomidor, ogórek. Serek nie powinien również zawierać zbyt dużej ilości soli.
Serek wiejski – kalorie
Opakowanie serka wiejskiego bez zmienionej zawartości tłuszczu to około od 150 do 190 kalorii. Wszystkie inne dodatki, jak owoce czy miód, będą dodawać kaloryczności. Również inne słodkie dodatki, jak musli, granula będą zwiększać kaloryczność serka.
Może on mieć wówczas nawet 300 kalorii. Z opakowania serka przyrządzić można twarożek z dodatkiem warzyw. Jedna porcja tego dania będzie zawierała około 150 kalorii.
Najlepszym, najbardziej pożywnym daniem na śniadanie będzie twarożek z pieczywem razowym. Zawiera takie śniadanie wszystkie niezbędne do zachowania zdrowia witaminy, dużą dawkę składników mineralnych, a ponadto zostaje wzbogacone o dużą porcję błonnika.
Wszystko to gwarantuje długotrwałe uczucie sytości, trwające z pewnością aż do czasu drugiego śniadania.
Warto przeczytać: