Stres – i ten krótkotrwały, i ten długotrwały – odbija się na wielu aspektach naszego życia, szczególnie na naszej psychice oraz zdrowiu. Jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z nim jest przyjmowanie ziołowych tabletek na uspokojenie.

Sprawdzamy, co dokładnie mają w swoich składzie oraz czy trzeba się ich obawiać? Poniżej znajdują się niezbędne informacje. Zachęcamy do lektury!

Jak stres wpływa na człowieka i jakie są jego objawy?

Stres i napięcie to emocje towarzyszące nam na co dzień. Pojawiają się nie tylko w życiu prywatnym, ale służbowym. Niekiedy trudno jest wytrzymać szybkie tempo czy tłoczące się obowiązki, a trzeba przyznać, że każdy ma naprawdę wiele na głowie.

W niektórych sytuacjach stres bywa dobrym motywatorem, bodźcem do działania, jednak w większości niesie za sobą negatywne konsekwencje.

Owe skutki wiążą się przede wszystkim z gorszym samopoczuciem, ale nie tylko. Stres źle wpływa także na cały organizm – prowadzi do zgagi, cukrzycy, otyłości, chorób układu krążenia i chorób serca.

Ponadto obniża odporność i pogarsza kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Może też prowadzić do problemów z płodnością, a nawet chorób nowotworowych.

Skoro już wiemy, jak nerwy wpływają na człowieka, to warto jeszcze wspomnieć, jakie są objawy tego stresu. Otóż najłatwiej rozpoznać fizyczne symptomy – płytki oddech, przyspieszone tętno, zwiększoną potliwość, nudności, biegunkę, suchość w gardle oraz problemy ze skupieniem uwagi i koncentracją.

Natomiast do psychicznych objawów zaliczymy problemy z samoakceptacją, z poczuciem własnej wartości, zachwianie pewności siebie, niską samoocenę, brak energii i apatię.

tabletki-na-uspokojenieJeśli zaś chodzi o długotrwałe odczuwanie stresu, to objawia się ono głównie bólami głowy, brzucha, chronicznym zmęczeniem, wahaniami nastroju, depresją bądź problemami z odżywianiem i otyłością.

Tabletki na uspokojenie – co zawierają, jak działają i czy można je kupić bez recepty?

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie ze stresem – między innymi aktywność fizyczna, muzyka czy relaksacyjna kąpiel – jednak nie zawsze działają one tak, jak byśmy tego oczekiwali. Z pomocą przychodzą wówczas ziołowe tabletki na uspokojenie, które kupimy bez recepty w dowolnej aptece.

Receptury tego typu leków na uspokojenie oparte są na roślinnych składnikach. Znajdziemy w nich głównie melisę lekarską, ziele serdecznika, chmiel zwyczajny, kozłek lekarski (walerianę), a także szafran, dziurawiec zwyczajny, lawendę, miętę pieprzową i ashwagandę.

W celu zwiększenia swojej skuteczności niektóre tabletki na uspokojenie zostały wzbogacone o witaminy z grupy B i magnez.

Co ważne, stosowanie ziołowych tabletek na uspokojenie jest bezpieczne dla zdrowia. Nie otumaniają nas, nie czujemy się po nich rozbici, senni ani też nie da się od nich uzależnić.

To jednak nie oznacza, że możemy stosować je w dużej dawce – przyjmowanie każdego leku na uspokojenie, nawet tego bez recepty, musi być zgodne z zaleceniami producenta. Te znajdziemy na opakowaniu, w karcie produktu online oraz w dołączonej ulotce. Tabletki działają na stres o niskim bądź średnim nasileniu.

Musimy jeszcze pamiętać, by nie zażywać leków na uspokojenie z alkoholem, w trakcie ciąży (bez konsultacji) oraz by nie łączyć z innymi lekami o podobnym działaniu.

Podsumowując, stres mocno odbija się na samopoczuciu i zdrowiu, a jednym ze sposób na powrót do równowagi są tabletki na uspokojenie dostępne bez recepty z ziołowymi wyciągami. Przyniosą one szybką ulgę.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.