Coraz więcej pracodawców w Polsce zaczyna finansować dodatkowe świadczenia zatrudnionym. Takie działanie zasługuje na pochwałę, ponieważ grupowe polisy ubezpieczeniowe stają się standardem europejskim. W krytycznym momencie dla pracownika wypłata odszkodowania z pewnością jest istotna.

Złych przykładów wciąż nie brakuje

Nie od dziś mówi się, że „przezorny zawsze ubezpieczony”. Niestety w naszych realiach częściej sprawdza się powiedzenie „mądry Polak po szkodzie”.

Prowadzenie przedsiębiorstwa zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia wielu wydarzeń losowych, na które nikt nie ma wpływu.

Znacznie lepiej mieć taką świadomość przed ich nadejściem, bo być może skłoni to niejednego przedsiębiorcę do wykupienia stosownego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

Takie polisy nie muszą być drogie, zwłaszcza jeżeli są nabywane grupowo. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają specjalną ofertę tego typu skierowaną do przedsiębiorstw, instytucji i innych organizacji.

Wraz ze wzrostem świadomości zagrożeń, popularność polis tego typu systematycznie wzrasta.

Ubezpieczenie osobowe obejmuje ochroną najważniejsze wartości, jakimi jest zdrowie i życie człowieka. Sama umowa może zostać zawarta w formie nieimiennej.

Przedsiębiorca ponosi minimalne koszty i ma pewność, że gdy stanie się nieszczęśliwy wypadek, to firma ubezpieczeniowa wypłaci należne odszkodowanie.

Środki te są niezwykle przydatne w późniejszym powrocie do zdrowia, który może polegać na odbyciu kosztownej rehabilitacji.

Im szybciej ceniony pracownik wróci na stanowisko, tym mniejsza będzie to strata dla firmy.

Szczegółowy zakres ochrony

Umowa o ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków zawiera wyliczenie przypadków objętych ochroną. Przed podpisaniem takiego dokumentu dobrze wcześniej zapoznać się z jego treścią.

jak-sie-ubezpieczyc-prawidlowo

Warto postawić na ubezpieczyciela, który ma ugruntowaną pozycję na rynku. W ten sposób ma się pewność, że gdyby zaistniała dana okoliczność, to odszkodowanie zostanie wypłacone każdemu z pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie bez żadnej zwłoki.

Towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie dopasować polisę do indywidualnych potrzeb klienta.

Najczęściej obejmuje ona takie zdarzenia jak np.: śmierć, inwalidztwo, uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Często uwzględniony jest także zwrot kosztów poniesionych z tytułu przekwalifikowania zawodowego ubezpieczonego oraz nabycia bądź naprawy protez i środków pomocniczych.

Pozostaje mieć nadzieje, że niebawem wszyscy pracodawcy zdecydują się wykupić zatrudnionym ochronę w takim wymiarze.

O zasadności wykupienia ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków lepiej byłoby nigdy się nie przekonać. Jednak różne sytuacje losowe zdarzały się, wciąż się zdarzają i zdarzać będą się w przyszłości. Lepiej więc być na nie przygotowanym, jak tylko to jest możliwe.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.