W kwestii CV – jesteśmy dziś o niebo dalej niż jeszcze kilka lat temu. Już nie wystarczy zwykle CV przygotowane w programie Word, już nie wystarczą amatorskie zdjęcia profilowe.

Tak naprawdę przygotowanie profesjonalnego CV dziś jest o tyleż trudniejsze, co prostsze. Trudniejsze, bo wymagania są większe. Prostsze, gdyż dysponujemy znakomitymi narzędziami do tego celu.

CV – czym jest o do czego służy

CV należy traktować w dwójnasób: jako dokument uwierzytelniający nasze osiągnięcia i kwalifikacje, oraz jako wizytówkę, z którą pokazujemy się na rynku pracy. CV jest pierwszą o nas informacją, z którą spotka się pracodawca.

Nie musimy tłumaczyć jak wiele od tego zależy. Złe CV – pracodawca mówi “żegnaj”. Dobre CV – pracodawca zaczyna być nami zainteresowany, zaczynamy wchodzić w kontakt, ostatecznie uzyskujemy wymarzoną pracę. Taką wagę ma dobre CV.

Obowiązkowe punkty w CV to doświadczenie zawodowe, dotychczasowe miejsca pracy, kursy, szkolenia, nagrody, ale też nasze bardziej prywatne osiągnięcia – wszystko to, czym chcemy się pochwalić, aby zaprezentować się z dobrej strony.

Właśnie słowo “prezentacja” jest słowem-kluczem. Chcemy przecież wywrzeć jak najlepsze wrażenie, pokazać, co potrafimy, przyciągnąć uwagę. Do tego służy CV jako podstawa ubiegania się o nowe zatrudnienie.

CV

Profesjonalne wzory CV dla każdego

Szukasz pracy? Zobacz profesjonalne wzory CV. Dobry serwis z interfejsem, który pozwala na wykonanie swojego CV w sposób profesjonalny nie powinien pominąć niczego, co jest obowiązkowe i ważne w tym dokumencie.

Możemy tam zamieścić nasze zdjęcie profilowe, skomponować krok po kroku nasz wizerunek w formie sekcji, z których pewne będą poświęcone naszym dotychczasowym miejscom zatrudnienia, inne – osiągnięciom zawodowym, a kończąc na zainteresowaniach prywatnych, takich jak motoryzacja albo czytanie publicystyki, itd.

Profesjonalne serwisy, które ułatwiają nam przygotowanie CV, pozwalają pobrać ukończony dokument w formie np. pliku PDF do druku (możemy taki plik także zamieszczać w internecie). Na rozmowie kwalifikacyjnej CV należy zawsze mieć przy sobie, i to w kilku egzemplarzach.

Liczy się zawartość merytoryczna oraz estetyka. Na obie sprawy mamy wpływ. Przedstawmy się jako kompetentni pracownicy, tacy, których właśnie poszukuje nasz przyszły zakład pracy, ale nie zapominajmy też o wyczuciu stylistycznym – CV powinno być sporządzone schludnie i elegancko, a jednocześnie atrakcyjnie dla pracodawcy.

Nie zamieszczajmy w CV zdjęć z wakacji, raczej powinniśmy zamieścić fotografię wykonaną w dobrym zakładzie fotograficznym. Nie podawajmy informacji, które są zbędne. Tak naprawdę powinniśmy mieć kilka CV, na każdą okazję.

CV powinno być także merytorycznie i estetycznie dopasowane do ewentualnego listu motywacyjnego, który będzie stanowił jego rozwinięcie. Od nas jedynie zależy, czy pracodawca zechce nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną po zapoznaniu się z CV, czy też odpadniemy już w przedbiegach.

rozmowa-kwalifikacyjna

Praca we Wrocławiu

Aplikuj.pl – oferty pracy dla Wrocławia są chyba w skali krajowej najlepsze w tym właśnie serwisie. Mnóstwo tam też użytecznych porad dotyczących poruszania się po rynku pracy oraz – oczywiście – znakomitych ofert pracy, wśród których możemy przebierać do woli.

Pamiętajmy: CV jest podstawą, pierwszym zetknięciem się pracodawcy z nami, więc zadbajmy o jak najlepsze, pierwsze wrażenie.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.