Dziś, aby wypić dobrą kawę, nie trzeba już wybierać się do kawiarni. Gorący napój możemy przyrządzić sami i z biegiem czasu mamy na to coraz więcej sposobów.

Ci, którzy lubią smak kawy, a jednocześnie nie lubią martwić się o to, jak ją prawidłowo zaparzyć, skłaniają się ku ekspresom kapsułkowym.

Czy warto zainwestować w takie urządzenie i na jakie parametry zwrócić uwagę przez zakupem?

Działanie ekspresu na kapsułki

ekspres-do-kawy-na-kapsulki

Ekspres kapsułkowy to rodzaj ekspresu ciśnieniowego. Jest wyposażony w miejsce na kapsułki z kawą lub innym napojem. Aby go przygotować, wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce i zadbać o to, by pojemnik na wodę był wystarczająco napełniony.

Po naciśnięciu przycisku ekspres zaczyna parzyć kawę, która jest gotowa już po kilkunastu sekundach. Jedna kapsułka odpowiada jednemu napojowi – kapsułki są jednorazowe.

Dlaczego warto?

Z czego użytkownicy ekspresów kapsułkowych są najbardziej zadowoleni? Chwalą oni cenę urządzeń, która w porównaniu do cen ekspresów automatycznych jest bardzo przystępna. Zaletą jest też niezwykle prosty sposób przygotowania napoju.

Nie musimy mielić ziaren kawy, wiedzieć, jak długo należy ją parzyć ani jakie proporcje dobrać. Jedyne, co należy zrobić, to zdecydować, na jaki smak mamy ochotę.

Zaletą jest też ogromny wybór rodzajów kawy. Dzisiaj niemal każdy producent ma w swojej ofercie ekspres kapsułkowy, a wraz z nim: ofertę kapsułek.

Oprócz klasycznych espresso i kawy z mlekiem napijemy się aromatycznego doppio, delikatnego cappuccino, a także gorącej czekolady, kakao czy herbaty. Niektóre modele oferują też przygotowywanie zimnych napoi, na przykład mrożonej kawy czy herbaty.

Ci, którzy zdecydowali się na zakup ekspresu na kapsułki, zwracają też uwagę na jego kompaktowość. Tego typu sprzęty są niewielkie i lekkie, nadają się więc do małych kuchni, a także częstego przenoszenia.

Minusy, o których musisz wiedzieć

Tak jak w przypadku innych rodzajów ekspresów, również modele kapsułkowe nie są pozbawione wad. O czym warto wiedzieć przed zakupem?

Przede wszystkim modele na kapsułki nie będą najlepszym wyborem dla kawoszy, którzy po swój ulubiony napój sięgają kilka razy dziennie. Powodem jest koszt kapsułek – uśredniona cena jednej z nich to około 1,50. Pamiętaj jednak, że w skład kapsułki wchodzi nie tylko kawa, ale też śmietanka lub mleko.

Warto pamiętać też, że zakup ekspresu danej marki obliguje nas do korzystania z kapsułek produkowanych tylko przez nią. Dobrym pomysłem jest więc wypróbowanie, jakiej marki kawa smakuje nam najbardziej oraz który producent oferuje najszerszą ofertę smaków.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.