Tempo współczesnego świat sprawia, że często więcej czasu spędzamy w pracy niż… w domowym zaciszu. Staramy się spełniać na wielu płaszczyznach życiowych; począwszy od życia prywatnego po zawodowe.

Niestety często zdarza się, że wykonywana praca skutkuje brak czasu na odpoczynek, nie wspominając o obowiązkach czekających na nas w domu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad opcją zatrudnienia profesjonalnej pomocy domowej.

Jak zatrudnić pomoc domową? W pierwszej kolejności należy sprecyzować oczekiwania względem kandydatki. Istotnym jest fakt czy chcemy zatrudnić opiekunkę do dziecka czy też osobę, która tylko odciąży nas od obowiązków domowych, takich jak sprzątanie, gotowanie czy zajmowanie się ogrodem. To bardzo istotne przy wyborze kandydatki.

Niania to – realnie rzecz ujmując – kobieta zawodowo trudniąca się opieką nad dziećmi. Za odpowiednie wynagrodzenie i na ustalonych zasadach zajmuje się naszymi pociechami. Oczywiście niekiedy zdarza, że przy tym zamieszkuje wraz ze swoimi pracodawcami, co jest bardzo popularne w większych miastach.

W takiej sytuacji możemy ustalić, że za wyższe wynagrodzenie będzie ona pełnić również rolę pomocy domowej. Pamiętajmy jednak, że pod pojęciem ,,niania” stoi głównie osoba zajmująca się naszymi dziećmi, a nie domem.

pomocedomowe

Jak zatem znaleźć dobrą i zaufaną osobę do prowadzenia naszego domu? Przede wszystkim należy zacząć od sprecyzowania swoich potrzeb, by następnie rozpocząć poszukiwania idealnego pracownika np. za pomocą Internetu.

Jedną z najpopularniejszych i fachowych stron jest www.pomocedomowe.pl. Znajdziemy tam szereg interesujących nas treści w zakresie opieki nad gospodarstwem domowym.

Znalezienie odpowiedniej kandydatki to często nie lada wyzwanie, gdyż taka osoba powinna zarówno wzbudzać zaufanie, jak i posiadać doświadczenie w opiece nad dzieci czy też domem.

Tak w przypadku opiekunki do dziecka, jak i pomocy domowej, zatrudniony pracownik staje się poniekąd częścią rodziny. Szczególnie ważne jest więc, by obie strony w pełni sobie zaufały i mogły czerpać z tej współpracy ogrom korzyści; nie tylko tych finansowych.

Pamiętajmy jednak, że ideały nie istnieją. Nie wymagajmy niemożliwego, bądźmy gotowi na kompromisy w swych oczekiwaniach. Kierowanie się w takiej sytuacji intuicją może przynieść bardziej wymierny efekt, niż gdybyśmy słuchali jedynie głosu rozsądku.

Jeśli zdecydujemy się na poszukiwanie pomocy domowej przez Internet, otrzymamy możliwość wglądu w referencje kandydatki oraz dotychczasową drogę zawodową. Wspomnianą opcję udostępniają jednak specjalistyczne portale, w tym wyżej wymieniony. W praktyce są one jednak niezwykle proste w obsłudze.

Wystarczy wpisać interesującą nas frazę np. „sprzątanie w Warszawie”, by w wynikach wyszukiwania pokazały się liczne oferty pomocy domowych pracujących na terenie stolicy.

Gdy zainteresuje nas dana kandydatura, warto zaprosić taką osobą na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w naszym domu. Po co? W przypadku opieki nad dziećmi, nadarzy się niepowtarzalna okazja ujrzeć kandydatkę w relacjach z najmłodszymi. Jeśli dana opiekunka wykaże się wiedzą na temat prowadzenia domu lub opieki nad maluchami, warto zaproponować zatrudnienie w oparciu o okres próbny.

Jeśli obie strony zaakceptują warunki pracy, wynagrodzenie oraz wymiar czasowy, a okres próbny zostanie dobrze przez nas oceniony, wówczas możemy już zastanowić się nad powierzeniem kluczy do domu zatrudnionej osobie.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.