Wiele z nas budzi się rano z bólem pleców. Przez to, wypoczynek nocny nie jest efektywny. Dobrym pomysłem może być zmiana materaca na materac rehabilitacyjny.

Przyczyny bólu pleców

Nasz szkielet kostny i mięśnie codziennie są narażone na nadwerężenia i urazy. Siedzący tryb życia bez dbałości o prawidłową postawę, albo ciągłe przebywanie w pozycji stojącej dają się odczuć – najczęściej pojawia się ból pleców.

Nietrudno o zwyrodnienia kręgosłupa, mogą one prowadzić nawet do ucisku na nerwy, co wiąże się ze znacznie bardziej istotnymi dolegliwościami. Niebagatelne znaczenie ma także pozycja, w jakiej śpimy oraz materac – nieodpowiednio dobrany może powodować, że rano zamiast wypoczęcia, budzimy się obolali, zmęczeni.

Dlatego też warto zainwestować w wysokiej klasy model, który poprawi jakość naszego snu, taki jak na przykład materac pasodoble.

Materace Hilding Pasodoble

Dobry materac jest podstawą dobrego snu. Jeśli chcemy rano budzić się bez bólu pleców, musimy zadbać o te kilka godzin, które spędzamy, leżąc w łóżku. Miękki materac, w którym przyjemnie byłoby się umościć, przypomni nam rano, że nie był najlepszym wyborem. Warto sprawdzić ofertę materacy Hilding. Szeroki wybór modeli dostępny jest na stronie sennamaterace.pl.

Materace Hilding Pasodoble
Materace Hilding Pasodoble

Materac Hilding Pasodoble to model, w którym każdy detal został dopracowany w szczegółach. Jest on twardy, ale zarazem dopasowującym się do kształtu ciała. Pozwala on zarówno kręgosłupowi jak i mięśniom odpocząć, utrzymać prawidłową pozycję. Wygoda pomaga w utrzymaniu prawidłowego cyklu snu.

Na czym polega innowacyjna budowa materaca? Na sprężynach kieszeniowych po jednej jego stronie, umieszczono matę kokosową – jej włókna powiązane są lateksem, wykazującym dużą sprężystość.

Z kolei z drugiej strony znajduje się włókno agawy Sizal, które charakteryzuje się wytrzymałością, zwiększa ono twardość całego materaca. Wykorzystanie naturalnych materiałów zapewnia przewiewność całości, materac oddycha, zwiększając komfort jego użytkowania.

Żeby dodatkowo zwiększyć elastyczność i zapewnić optymalną miękkość modelu Pasodoble, pod pokrowcem znajduje się pianka FlexiFoam. Hilding Pasodoble to materac odwracalny – dzięki temu prostemu zabiegowi zwiększamy trwałość materaca.

Kupując materac Hilding Pasodoble, do wyboru mamy różne rodzaje pokrowców. Tencel – to model antyalergiczny, do którego produkcji używa się nowoczesnych włókien wiskozowych.

Dzięki nim pokrowiec kontroluje wilgotność materaca, absorbując wilgoć ze skóry użytkującej osoby. Korzystając z pokrowca, nie przegrzejemy się. Tkanina Tencel nadaje się dla atopowców – skóra nie zostanie podrażniona, a materiał zapobiega rozwojowi w nim drobnoustrojów.

Drugą opcją jest pokrowiec Velvet – charakteryzuje się on wysokim stopniem miękkości, delikatnością. Wykorzystuje on nowoczesną technologię Purotex.

Do produkcji tkaniny wykorzystano probiotyki – niwelują one alergeny, w związku z czym astmatycy i alergicy odczują zalety wybrania tego modelu. Obydwa pokrowce można prać w domu, dbanie o ich czystość nie jest żadnym problemem.

Wybierając materac, warto brać pod uwagę jego oddziaływanie na kręgosłup. Szukajmy wśród modeli rehabilitacyjnych, sprawdźmy na przykład, jaki jest rekomendowany przez: www.zdrowykregoslup.pl. Pamiętajmy – inwestycja w dobry materac to tak naprawdę inwestycja w nasze zdrowie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.