Sztuczne rzęsy stały się wyjątkowo chętnie wybieranym przez wiele kobiet sposobem na poprawę wyglądu. Wiele różnorodnych metod aplikacji pozwala na uzyskanie naturalnego skrętu, zwiększonej gęstości oraz długości i wyjątkowego spojrzenia rodem z Hollywood.

Jednak niektóre kobiety przed wykonaniem zabiegu zastanawia się, czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne włoski. Jaki wpływ na okolicę oczu może mieć aplikacja sztucznych rzęs? Przeczytaj, co warto wiedzieć o przedłużaniu rzęs i jak o nie zadbać.

Sprawdzamy, czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne

sztuczne-rzesy-czy-niszcza-naturalne

Prawidłowo nałożone, z wykorzystaniem wysokiej klasy preparatów sztuczne rzęsy nie powinny negatywnie wpływać na naturalne. Jednak aby tak było, zabieg musi być wykonany zgodnie ze sztuką, profesjonalnie.

To analogicznie jak najlepszy tusz do rzęs – dobrze nałożony podkreśli wygląd, nieprawidłowo – może podrażnić oczy; właściwy demakijaż uchroni przed zniszczeniem rzęs. Dlatego, aby sztuczne rzęsy były bezpieczne i miały jak najmniejszy negatywny wpływ na naturalne, powinny:

  • być dobrej jakości, wykonane z hipoalergicznego tworzywa,
  • zostać przyklejone z użyciem wysokiej klasy dedykowanego preparatu nałożonego w optymalnej ilości – zbyt duża może powodować dyskomfort, podrażnienie, zbyt mała – nietrwałość stylizacji rzęs.
  • być zaaplikowane w odpowiedniej odległości od powieki.

Podstawą jest również właściwe przygotowanie oczu do aplikacji sztucznych rzęs oraz późniejsza pielęgnacja oczu i ich okolicy. Warto pamiętać, że o ile same sztuczne rzęsy raczej nie zniszczą naturalnych, tak już niewłaściwy klej, jego nieumiejętne nałożenie czy tego konsekwencje – owszem.

Z drugiej strony wiele profesjonalnych stylistek rzęs zauważa, że po okresie noszenia sztucznych rzęs i dbaniu o nie o klientki zdarza się, że naturalne rzęsy są w lepszym niż przed aplikacją stanie. Jest to jednak kwestia mocno indywidualna.

aplikacja-sztucznych-rzes

Wpływ aplikacji sztucznych rzęs na okolice oczu

Bez względu na materiały użyte do aplikacji oraz poziom zaawansowania kosmetyczki ją wykonującej mogą pojawić się pewne komplikacje. Dlatego tak ważny jest wywiad przed przeprowadzeniem przedłużania rzęs, odpowiednie przygotowanie, a potem zgodna z zaleceniami pielęgnacja.

Osoby nieprzyzwyczajone do noszenia sztucznych rzęs albo ze skłonnością do uczuleń czasami odczuwają:

  • uczucie ciężkości powiek,
  • podrażnienie, swędzenie,
  • uwieranie.

Sytuacje takie mogą prowadzić do samoczynnego pocierania oka, a nawet wyrywania sztucznych rzęs razem z prawdziwymi. Jednak prawidłowo założone rzęsy, o optymalnie dobranej grubości i długości mogą wywierać pozytywny wpływ na naturalne włoski.

Powodują ich nieznaczne obciążenie i mogą implikować lepsze odżywienie, zagęszczenie, wzrost. Aby tak się stało, bardzo ważny jest dobór odpowiedniej metody stylizacji, ilości sztucznych rzęs.

Bez wątpienia po okresie noszenia sztucznych rzęs i ich prawidłowym ściągnięciu wygląd naturalnych rzęs może wydawać się mało atrakcyjny. Jednak wbrew pozorom często nie jest on wcale gorszy, niż przed aplikacją.

Sprawdzone kosmetyki do oczu

Ponieważ oczy, brwi i rzęsy oraz skóra wokół są wyjątkowo delikatne, warto postawić na najlepsze kosmetyki, zarówno kolorowe, jak i pielęgnacyjne. Jeżeli korzystasz ze sztucznych rzęs, jest to szczególnie ważne.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.