Czym są rzęsy 2 do 1? tzw. rzęsy 2D? to po prostu najlepsza i najskuteczniejsza metoda przedłużania i zagęszczania rzęs! Jeśli Twoim marzeniem jest zalotne i hipnotyzujące spojrzenie oraz grube, długie i podkręcone rzęsy, obok których nie można przejść obojętnie, to zabieg przy użyciu metody 2D jest jedynym z lepszych sposobów na uzyskanie tego efektu…

Wachlarz długich i pięknych rzęs oprócz tego, że przykuwa uwagę płci przeciwnej, dodaje kobiecie pewności siebie.

Przecież nie każda z nas obdarzona została naturalnymi, grubymi i długimi rzęsami, na szczęście są metody, jak np. przedłużanie rzęs metodą 2 do 1, dzięki której zupełnie możemy zmienić swój look.

Ogólnie jest wiele metod przedłużania rzęs, jak np. metoda 1:1 <- którą szeroko opisałam w tym poradniku, wspomniana dziś metoda 2:1 [2D], metoda 3:1 [3D], a także metoda 4:1 [4D], którą także niebawem opiszę. Dziś jednak skupimy się na rzęsach 2:1.

Rzęsy 2:1 (2D) ważne wskazówki

Spis treści

rzesy-2-1

Zabieg przedłużania rzęs 2 do 1 (2D) polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs, do jednej Twojej naturalnej i odseparowanej rzęsy. Zabieg wykonuje się przy użyciu rzęs syntetycznych, jedwabnych, jedwabno-syntetycznych lub rzęs z włosia norki.

Jeśli zależy Ci na tym, aby sztuczne rzęsy długo utrzymywały się, to do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs musisz się odpowiednio przygotować, oto najważniejsze wskazówki, dzięki którym znacznie wydłużysz czas żywotności sztucznych rzęs:

 1. Jeśli masz wadę wzroku i nosisz soczewki, to przed zabiegiem wyjmij je.
 2. Zanim pojawisz się w salonie kosmetycznym na zabieg, zadbaj o dokładne zmycie makijażu, najlepiej środkami bezolejowymi.
 3. Dzień przed zabiegiem powinno poprzedzić dokładne odtłuszczenie oka i jego okolic, świetnie spisuje się tu mydło lub żel do twarzy.
 4. Nigdy nie przychodzimy na nakładanie czy uzupełnianie rzęs z pomalowanymi powiekami i rzęsami, słyszałam o przypadkach, gdzie dziewczyna przyszła na zabieg przedłużania rzęs z rzęsami pomalowanymi tuszem wodoodpornym?!
 5. Jeśli Twoje rzęsy są bardzo jasne, to warto kilka dni przed zabiegiem pofarbować je henną, aby nie odróżniały się zbytnio od koloru rzęs sztucznych.
 6. Wybieraj tylko znane, uczęszczane i dobre salony kosmetyczne i kosmetyczki, duże znaczenie mają także produkty, jakim się one posługują.

To były wskazówki do rozważenia przed zabiegiem przedłużania lub zagęszczania rzęs metodą 2:1, czas na wskazówki po zabiegu, dzięki którym doczepiane rzęsy dłużej utrzymają się.

Najważniejsze będą 2 doby po zabiegu, dlatego w tym ważnym okresie:

 1. Unikaj zawilgoconego środowiska jak sauna czy basen.
 2. Nie wystawiaj dopiero co przyklejonych rzęs na działanie pary wodnej oraz strumienia ciepłego powietrza z suszarki.
 3. Uważaj, aby biorąc prysznic nie kierować strumienia wody ze słuchawki bezpośrednio na doklejone rzęsy.
 4. Podczas demakijażu nie obciążaj dodatkowo rzęs płynami dwufazowymi, czy olejkami, przeżuć się na lekki płyn micelarny.
 5. Zachowaj ogólną ostrożność podczas zmywania makijażu, bardzo łatwo wtedy naruszyć i zdeformować dopiero co przyklejone rzęsy.
 6. Aby zachować kształt pięknie podkręconych rzęs, nie pocieraj dłońmi o oczy – jest to częsty nawyk po przebudzeniu.
 7. Przedłużone i zagęszczone metodą 2 do 1 rzęsy, warto codziennie rozczesywać silikonową szczoteczką, aby utrzymać efekt podkręconych i rozdzielonych rzęs.

Jeśli zastosujesz się do każdej wskazówki, jaką wymieniłam, to doklejone metodą 2:1 rzęsy, utrzymają się nawet 4-5 tygodni. A po tym okresie, warto jeszcze raz przejść się do kosmetyczki na uzupełnianie rzęs, które jest znacznie tańsze niż zabieg doklejania rzęs.

Ile kosztuje zagęszczanie rzęs tą metodą?

Koszt doklejania rzęs 2:1 (2D) może różnić się w zależności od regionu, w którym mieszkasz, najczęściej jednak cena zabiegu oscyluje w poniższych widełkach:

przedluzanie-zageszczanie-rzes-2d-3d-4d-cennik

To, jaką metodę zagęszczania rzęs wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych preferencji i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj jednak, by przedłużając rzęsy metodą objętościową, a więc kilkukrotnie pomnażając ich ilość na każdym oku, zachować pewien umiar i wyważenie.

Możesz zdecydować się na delikatne zagęszczenie rzęs lub bardzo widoczne i rzucające się w oczy, im więcej sztucznych rzęs przyklei kosmetyczka, tym więcej zapłacisz. Ponadto ilość i kształt sztucznych rzęs należy dobrze dopasować do kształtu oka, aby uzyskać jak najlepszy wizualnie efekt.

Komu nie wolno przedłużać rzęs 2 do 1?

rzesy-2d

Poniżej zamieszczę najgroźniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu zagęszczania i przedłużania rzęs metodą 2:1:

 • zaćma,
 • jaskra,
 • cukrzyca,
 • opryszczka powiek,
 • zapalenie spojówek,
 • zespół suchego oka,
 • infekcje bakteryjne, grzybica i zapalenie wirusowe oka,
 • wykonywanie trwałej na rzęsach w niedalekiej przeszłości,
 • tuż po chemioterapii (należy zaczekać, aż owłosienie samoistnie zacznie odrastać),
 • stwierdzenie Trichotillomanii, czyli nerwowego i niekontrolowanego wyrywania sobie rzęs.

Czy można malować przedłużone rzęsy?

malowanie-sztucznych-rzes

Kształt, grubość i kolor sztucznych rzęs jest tak skomponowany, że ich malowanie naprawdę nie jest konieczne. Rzęsy doklejane metodą 2 do 1 mają same z siebie dawać efekt idealnie wykonanego makijażu oka.

Ponadto malowanie przedłużonych rzęs może zemścić się osłabieniem ich konstrukcji, przez co nie wytrzymają one tylu tygodni, ile zakładasz Ty, ich producent i kosmetyczka.

Niby są już na rynku specjalne tusze do sztucznych rzęs, które tworzone są na bazie wody, dzięki czemu nie rozpuszczają wiązań kleju, ale problemem staje się samo mechaniczne narażanie sztucznych rzęs na kontakt ze szczoteczką do rzęs, a później jeszcze ze zmywaniem tego tuszu.

Uzupełnianie rzęs – na czym polega, ile trwa i co ile?

przedluzanie-zageszczanie-rzes-metoda-2-do-1-2d

Zupełnie normalne jest to, że naturalne rzęsy kończąc swój cykl życiowy (wzrost, zanik spoczynek) – zaczynają pojedynczo wypadać, a wraz z nimi wypadają przyklejone do nich rzęsy sztuczne. W miejsce rzęs, które wypadły, pojawią się nowe odrastające włoski.

Niestety kosmetyczka, która przykleja sztuczne rzęsy, nie jest w stanie określić, w jakiej fazie znajduje się każda z naturalnych rzęs, a więc nie może przewidzieć, kiedy która rzęsa wypadnie.

To dlatego uzupełnianie rzęs powinno wykonywać się już od 4 tygodnia po ich nałożeniu, ponieważ niemal pewne jest, że część naturalnych rzęs wypadła. Zabieg uzupełniający jest normalnym, kolejnym etapem dbania o wygląd oka, by jak najdłużej utrzymać efekt hipnotyzującego spojrzenia…

Konieczność uzupełniania rzęs wynika także z faktu, że wciąż rosnące rzęsy naturalne prowadzą do oddalania się syntetycznych kępek od powieki, czego efektem jest zwiększenie obciążenia mięśni powiek.

A na czym polega uzupełnianie rzęs?

Na początek należy ściągnąć rzęsy syntetyczne, które przyklejone są do naturalnej rzęsy z dużym odrostem oraz te, które słabo się trzymają i lada dzień odpadną.

Kolejny krok to umycie i oczyszczenia naturalnych rzęs za pomocą specjalnego szamponu do czyszczenia rzęs, dzięki niemu bez potrzeby tarcia usuniesz zanieczyszczenia z powierzchni włosków i ich okolic.

Następnie uzupełnianie rzęs wchodzi w fazę odtłuszczania, przez co klej lepiej połączy rzęsy naturalne ze sztucznymi.

Teraz czas na rozmowę z kosmetyczką…

Aby uzupełnianie rzęs przyniosło jak najlepszy efekt, poinformuj kosmetyczkę o metodzie poprzedniej aplikacji sztucznych rzęs, długości i grubości zastosowanych wtedy rzęs oraz skręcie, marce i serii sztucznych włosków, które wtedy zastosowano. Są to bardzo przydatne dla kosmetyczki informacje.

A ile trwa uzupełnianie rzęs?

Uzupełnianie trwa dużo krócej niż ich pierwsze nakładanie i jest to ok. 1,5 godz. w zależności od ilości rzęs, które należy dołożyć. Dodam jeszcze, że warto uzupełniać przedłużone rzęsy regularnie, dzięki temu zachowasz ich świeży i piękny wygląd…

Czy przedłużanie rzęs 2:1 (2D) jest bezpieczne?

zageszczanie-rzes-2-1-2d

Owszem jest bezpieczne, pod warunkiem jednak, że zostaną zachowane pewne wytyczne, których sama powinnaś także pilnować. Z pewnością zabieg nakładania rzęs jest całkowicie bezbolesny, a sztuczne rzęsy przyklejane są nie do powieki, a do naturalnej rzęsy. Klej więc nie ma w ogóle styczności ze skórą powieki.

Ponadto narzędzia, którymi posługuje się kosmetyczka, powinny po każdym zabiegu być sterylizowane, sterylizacja to niszczenie wszelkich form mikroorganizmów. Sterylizację przeprowadza się chemicznie, mechanicznie lub fizycznie. Prawidłowo wysterylizowane narzędzia do przyklejania rzęs są jałowe, oznacza to, że na powierzchni tychże narzędzi nie ma żadnych żywych drobnoustrojów i wirusów.

Zabieg przedłużania rzęs 2D (2 do 1) odbywa się na leżąco i przy zamkniętych powiekach. Jeśli pierwszy raz poddawana jesteś przedłużaniu, to na Twoich powiekach może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które szybko zniknie.

Rzęsy można przedłużać nawet kilka lat z rzędu bez przerwy, ale tylko wtedy, gdy zabiegi wykonywane są zgodnie ze sztuką, a sama pielęgnacja rzęs i higiena jest na właściwym poziomie.

Jeśli natomiast chcesz zdecydować się na całkowite usunięcie sztucznych rzęs, co jest oczywiście możliwe, zostaniesz poddana zabiegowi usuwaniu rzęs przy pomocy specjalnego płynu, który rozpuszcza klej, którym rzęsy były doklejane. Zabieg usuwania rzęs trwa około pół godziny.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Na temat pielęgnacji przedłużanych rzęs pisałam w tym poradniku: Poradnik jak dbać o sztuczne rzęsy, dlatego nie ma sensu drugi raz pisać o tym samym. Zapoznaj się proszę z tym artykułem.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.