Gimnastyka twarzy potrafi zdziałać wiele dobrego dla wyglądu Twojej twarzy! Pamiętasz, jak w dzieciństwie rodzice zabraniali ci stroić miny i straszyli, że tak ci zostanie? Okazuje się, że ich zakaz był zupełnie zbędny! Zapomnij o ich przestrodze i poczuj się znów jak w dzieciństwie.

Ćwiczenia mięśni twarzy mogą przynieść wiele dobrego, szczególnie jeśli będziesz wykonywać je regularnie, według wskazówek naukowców i… w osobności, żeby nie przejmować się tym, co pomyślą o tobie inni.

Takie strojenie min na pewno poprawi ci nastrój, a oprócz tego ujędrnią skórę i wygładzą zmarszczki. A jeśli jeszcze jesteś na tyle młoda, że nie musisz przejmować się oznakami starzenia – gimnastyka twarzy pomoże opóźnić ich pojawienie się!

Korzyści płynące z wykonywania gimnastyki twarzy

Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy jest bardzo korzystne dla mięśni mimicznych – pomagają przywrócić skórze tonus, wygładzają powierzchnię twarzy i podciągają opadającą skórę.

Dzięki nim będziesz wyglądać na o wiele młodszą, niż jesteś, nawet o kilkanaście lat, a twoja twarz zyska prawidłowy owal. Koniecznie przeczytaj artykuł: jak odchudzić twarz domowymi sposobami!

Jak ćwiczyć mięśnie twarzy?

cwiczenie-miesni-twarzy

Ćwiczenia mięśni twarzy można wykonywać o dowolnej porze dnia i nocy. Wystarczy wybrać jakieś ustronne miejsce, żeby nikomu nie przeszkadzać i nie gorszyć ludzi dziwnymi grymasami.

Gimnastykę twarzy należy zacząć od wyprostowania pleców, opuszczenia ramion i podniesienia do góry głowy.

To jedna z dwóch możliwych pozycji – niektórzy zalecają wykonywać ćwiczenia na twarz na leżąco, po uprzednim zrelaksowaniu się, na przykład: po przyjemniej kąpieli w wannie pełnej piany. Przed przystąpieniem do masażu trzeba zmyć makijaż, a na całą twarz nałożyć krem nawilżający.

Jeśli chcesz przyspieszyć i nieco bardziej podkreślić efekty masażu twarzy, warto używać także kosmetyków liftingujących. Zrób pięć głębokich wdechów i wydechów, i do dzieła! W zależności od tego, jakim obszarem chcemy się zająć i na jakim rezultacie nam zależy, poleca się inne ćwiczenia.

Gimnastyka strefy oczu

⦁ Cel: wygładzić kurze łapki w kącikach oczu i ujędrnić, podciągnąć skórę górnej powieki

Ćwiczenia: Zamknij oczy, rozluźnij powieki, na 5 sekund skieruj oczy na czubek nosa. Następnie powoli otwieraj oczy i spójrz prosto przed siebie. Powtórz czynności pięć razy.

⦁ Cel: pozbyć się cieni i worków pod oczami

Ćwiczenia: Połóż palce wskazujące na kości policzkowe i delikatnie przeciągnij skórę w dół, jednocześnie starając się z siłą zmrużyć oczy.

⦁ Cel: wygładzić zmarszczki między brwiami

cwiczenia-na-twarz

Ćwiczenia: Połóż wskazujące oraz serdeczne palce na środek każdej z brwi i lekko podciągnij je do góry. Zamknij oczy. Powtórz czynność pięć razy, każdy kolejny ma trwać tyle samo – 5 sekund. W przerwach między ćwiczeniami poklep zamknięte górne powieki palcami, w celu rozluźnienia mięśni oczu.

Poprawienie kształtu twarzy

cwiczenia-twarzy

⦁ Cel: pozbyć się drugiego podbródka

Ćwiczenia: jak najdłużej wypowiadaj dźwięk “ks”, maksymalnie rozciągając usta na boki, dopóki nie poczujesz, jak napinają się mięśnie szyi. Od tego momentu odczekaj 5 sekund, zrób przerwę i rozluźnij usta, wypowiadając literę “o”. Całość powtórz 5 razy.

⦁ Cel: przywrócenie konturu twarzy

Ćwiczenia: Połóż kciuki pod podbródek, następnie postaraj się otworzyć buzię – opuszczaj dolną szczękę, ale w tym czasie naciskaj na nią od dołu palcami. Siłuj się sama ze sobą. Powtórz 5 razy. Koniecznie sprawdź jakie ziołowe maseczki na twarz stosować, aby zyskać na wyglądzie niemal z dnia na dzień…

⦁ Cel: podnieść kości policzkowe

Ćwiczenia: Połóż dłonie na twarz z obu stron, powiedz „i”, zaciskając zęby i maksymalnie rozciągając usta. Jednocześnie odciągaj rękoma skórę w stronę uszu. Całość powtórz także 5 razy.

Ćwiczenia na usta

cwiczenia-na-usta

⦁ Cel: uzyskać pełniejsze usta

Ćwiczenia: Zamknij buzię, palcami wskazującym i kciukiem chwyć usta. Delikatnie szczyp usta, przesuwając się od ich środka do zewnętrznych kącików. Wykonuj to ćwiczenie nieprzerwanie przez 2 minuty.

⦁ Cel: wygładzić zmarszczki, pojawiające się od linii nosa do ust

Ćwiczenia: Kciukiem oraz palcem wskazującym delikatnie, ale dość szybko, szczyp powstałe na twarzy linie. Zaczynaj od dołu i kieruj się w stronę nosa. Powtarzaj przez 3 minuty.

⦁ Cel: tonizowanie strefy kości policzkowych

Ćwiczenia: Poduszkami kciuków delikatnie naciskaj skórę, kierując się od strony kącików ust, przez policzki, aż do górnej części kości policzkowych. Powtórz wszystko kilka razy. Na koniec zamknij oczy, oddychaj głęboko i postaraj się maksymalnie rozluźnić.

Gimnastyka twarzy zamiast kremów na zmarszczki!

Jak widzisz, gimnastyka twarzy to nic trudnego, a efekty mogą być naprawdę zadowalające, jeśli tylko zadbasz o rutynę i regularne wykonywanie ćwiczeń. Wiele kobiet jeszcze nie zna tej metody, a działa ona o wiele lepiej niż kosmetyki na zmarszczki i w dodatku – nic nie kosztuje!

Nie musisz wykonywać wszystkich proponowanych powyżej ćwiczeń, wybierz tylko te, których potrzebujesz, a już niedługo ty i wszyscy dookoła zauważą różnicę w wyglądzie twojej twarzy. Oczywiście, na duży plus!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień