Podział na wiele rzeczy, takich jak męskie i damskie ubrania, perfumy, czy kosmetyki powoli zanika. I nikt się tym nie oburza, bowiem okazuje się, że wiele typowo męskich kosmetyków może być bardzo przydatnych kobiecie.

Dlatego nie należy mieć wyrzutów sumienia, podbierając chłopakowi, narzeczonemu lub mężowi kilka jego kosmetyków.

Korzystanie z męskich kosmetyków?

Chociaż pomysł wydaje się dziwny, to panie zgodnie zauważają, że korzystanie z typowo męskich kosmetyków daje nawet więcej korzyści, niż pozostanie przy tych dedykowanych dla pań.

Tak naprawdę podział na kosmetyki jest po prostu umowny, a wiele z nich różni się wyłącznie zapachem. Wszyscy jednak posiadamy skórę i powinniśmy ją pielęgnować.

Przede wszystkim męskie kremy, jak również inne kosmetyki mają lepszy skład i bardziej intensywne działanie

meskie-kosmetyki

Tak jest na przykład w przypadku antyperspirantów. Będą odpowiednie dla tych kobiet, które mają większy problem z poceniem się i zapachem. Damskie antyperspiranty i dezodoranty mają mniej intensywne działanie.

Kolejny plus używania męskich kosmetyków to fakt, że są często znacznie tańsze. Oto lista męskich kosmetyków, które każdej pani ułatwią życie.

Pianka do golenia

Jeśli kobieta goli nogi, to pianka jest bardzo ważną częścią jej kosmetyczki. Możemy oczywiście kupować własną piankę do golenia, ale dużo lepiej i łatwiej oraz taniej jest zastosować tą męską.

Goląc nogi wyłącznie z użyciem wody lub zwykłego mydła możemy po prostu podrażniać skórę. Efektem są niezbyt estetyczne krostki, zaczerwienienia, a nawet zacięcia na nogach.

Pieczenie również nie jest przyjemne. Pianka tworzy na skórze ochronną warstwę, która zmniejsza podrażnienia i dodatkowo nawilża. Ponadto wiele pianek dedykowanych dla mężczyzn posiada dodatkowo zdolności chłodzące, co jeszcze dodatkowo zmniejsza dyskomfort po goleniu.

Wiele pianek dzięki poślizgowi zwyczajnie ułatwia dokładniejsze golenie, usunięcie większej ilości włosków. W efekcie nogi są gładkie i przyjemne w dotyku.

Męskie kremy do twarzy

kremy-do-twarzy

Większość facetów czuje potrzebę zastosowania kremu. Ich skóra jest tak samo wrażliwa po goleniu, czy wystawiona na działanie zimna lub gorąca, jak skóra kobieca.

Męska skóra jest naturalnie grubsza i ciemniejsza niż damska, dlatego kosmetyki przewidziane dla nich mają większą siłę uderzenia. Intensywniej nawilżają, często zawierają dodatkową dawkę witamin, na przykład witaminy C.

Ponadto mężczyźni cenią sobie kosmetyk, który szybko się wchłonie, nie będzie się świecił i nie zostawi na skórze tłustego filmu. Czy nie brzmi to jak wymarzony kosmetyk również dla kobiety?

Ponadto intensywniejsze działanie mają również kosmetyki likwidujące zmarszczki dla mężczyzn. Stosując je, możemy oczekiwać szybszego efektu liftingu.

Męskie perfumy dla kobiety

Od kilku miesięcy obserwujemy nowy trend, który polega na tym, że kobiety chętniej sięgają po męskie zapachy perfum. Jaki jest tego powód? Najczęściej zmęczenie stereotypowymi zapachami, takimi jak kwiaty, owoce.

Wiele kobiet dosyć ma słodkich, pudrowych i typowo babskich perfum, dlatego chętniej sięgają po męskie. Nie oznacza to, że pachną jak faceci, co rzeczywiście byłoby trochę nie na miejscu.

Warto jednak zwrócić uwagę, że męskie zapachy coraz częściej są dość neutralne. Chociaż są nieco cięższe, często korzenne, to nie można jednoznacznie określić, że to zapach typowo męski. Będzie pasował i mężczyźnie i kobiecie, która chce być elegancka, ale nie cukierkowa.

Męskie perfumy często zawierają nuty drzewa sandałowego, orientalne, egzotyczne. Słowem są intrygujące i dosyć tajemnicze. Oprócz tego po jakimś czasie na damskiej skórze perfumy mogą nabrać zupełnie innego aromatu niż stosowane przez mężczyznę.

To dlatego, że różnimy się nieco w naturalnym zapachu ciała. Te same perfumy na mężczyźnie i na kobiecie mogą pachnieć zupełnie inaczej.

Co mężczyzna może wyjąć z kobiecej kosmetyczki?

Sprawa ma oczywiście dwa końce. Tak jak kobiety mogą skorzystać na męskich kosmetykach, tak mężczyźni powinni życzliwszym okiem spojrzeć na niektóre typowo kobiece. Tak samo jak panie mężczyźni powinni na przykład osłaniać swoją skórę przed zimnem.

kobieta

Dlatego zastosowanie kremu chroniącego przed mrozem i pomadki osłaniającej delikatną skórę ust jest bardzo istotne. Innym kosmetykiem, którymi para może się dzielić, jest na przykład krem do rąk. Mężczyźni częściej niż kobiety lubią się ubrudzić i często zapominają o rękawiczkach ochronnych.

Różne substancje i detergenty powodują, że ich ręce szybciej się niszczą. Powinni zadbać o zniszczoną i zgrubiałą skórę rąk, stosując kremy do rąk, na przykład z zawartością mocznika.

Kosmetyki ekologiczne, antyalergiczne, bezzapachowe – dla niej i dla niego

Na rynku coraz częściej pojawiają się kosmetyki, które mają naturalny skład i nie zawierają sztucznych substancji zapachowych. Dlatego posiadają wyłącznie delikatny naturalny zapach.

Są odpowiednie zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Często możemy spotkać również kremy, które nie mają żadnego zapachu. Są to kosmetyki dla cery wrażliwej, alergicznej. Oboje, zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą ich bez obaw używać do codziennej pielęgnacji.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!