Coraz więcej osób miewa problemy z porannymi bólami pleców, ramion i karku. Dłuższe ignorowanie tego problemu prowadzić może do powstania poważnych zwyrodnień kręgosłupa, których leczenie jest czasochłonne i kosztowne.

Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na wymianę całego łóżka, jednak znacznie prostszym i skuteczniejszym sposobem na poprawienie komfortu codziennego nocnego odpoczynku jest kupno nowego materaca.

Na rynku dostępnych jest wiele konstrukcji różniących się materiałem wykonania, stopniem twardości czy funkcjami dodatkowymi – na którą z nich warto się jednak zdecydować? Sprawdź, czym wyróżnia się dobry materac do spania i wybierz ten, który pasował będzie do Twojej sypialni.

Sprawdzone materace do łóżka – który rodzaj zapewni właściwe podparcie kręgosłupa?

Znalezienie odpowiedniego materaca do spania stanowić może nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto wymienia powierzchnię do spania raz na kilka lat np. przy okazji remontu mieszkania.

Przy okazji doboru tego typu konstrukcji warto pamiętać o tym, że podstawowym zadaniem materaca jest zapewnienie właściwego podparcia kręgosłupowi na całej jego długości. W przeciwnym razie mięśnie nie będą miały szansę na regenerację, a użytkownik obudzi się z bólem pleców, ramion czy karku.

By temu zapobiec, materac do spania powinien utrzymywać kręgosłup w zalecanym przez lekarzy kształcie (litera S) niezależnie od pozycji, jaką przybierze ciało podczas snu.

sprawdzone-materace-do-lozka-ktory-rodzaj-zapewni-wlasciwe-podparcie-kregoslupa
Szukasz materaca w Zielonej Górze? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

W ofercie sklepów i dystrybutorów znaleźć można zarówno materace piankowe, jak i te sprężynowe. Oba te rodzaje mogą podpierać kręgosłup, jednak kluczowe jest uwzględnienie kilku czynników.

Przede wszystkim warto pamiętać, że materace piankowe uznawane są za te miękkie – elastyczna wkładka modeli Hilding Salsa czy Hilding Rock and Roll dopasowuje się do ciała użytkownika, uwzględniając kształt sylwetki, wagę czy też temperaturę. Materace w sklepie online Materaceglogow.pl, których producentem jest Hilding Anders, to również konstrukcje termoelastyczne nadające się zarówno do zwykłej sypialni, jak i zastosowań specjalistycznych.

Ze względu na swoją wysoką elastyczność materac Hilding Rumba pasuje do łóżek z regulowanym kątem nachylenia podgłówka i podnóżka. Do tego ma on 7 stref twardości, a ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne pasuje on do sypialni dziecka czy też osoby z nadwrażliwościami.

Dobre materace pojedyncze i podwójne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nie oznacza to jednak, że materace sprężynowe wyszły z użycia. Wręcz przeciwnie, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w postaci sprężyn kieszeniowych doskonale sprawdzają się one w sypialni pary.

Sprężynowe materace w sklepie online Materacesiemianowice.pl mają wkładkę wykonaną z elementów działających od siebie w pełni niezależnie. Sprawia to, że powierzchnia materaca ugina się tylko w tym miejscu, w którym zostało przyłożone obciążenie, co zapobiega przenoszeniu się drgań na pozostałe części łóżka.

Tutaj godnym polecenia rozwiązaniem jest materac Hilding Fandango, którego maksymalne wymiary to 180 × 200 cm.

Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze będziemy mieli okazję do przetestowania materaca przed zakupem (np. decydując się na zakupy online). W takich sytuacjach dobrze jest kierować się renomą marki i wybierać materace pochodzące od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders.

Konstrukcje tej skandynawskiej firmy mają 15-letni okres gwarancji, cechują się doskonałą wentylacją i są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.