Bezpieczeństwo bliskich to nasz priorytet. Niemniej sytuacja zawodowa i rodzinna niekiedy uniemożliwia kompleksową opiekę nad seniorami.

Wówczas jedyną słuszną decyzją jest zapewnienie odpowiedniej troski przez osoby trzecie, a rozwiązaniem, które przychodzi nam na myśl, jest ośrodek opieki dla osób starszych.

Jak znaleźć najlepszy dom seniora w pobliżu Wrocławia? Poznaj miejsce, które cieszy się pozytywnymi rekomendacjami seniorów i ich bliskich!

Jak wybrać najlepszy dom seniora pod Wrocławiem?

dom-seniora-wroclaw

Decyzja o tym, by bliska nam osoba zamieszkała w domu spokojnej starości bywa trudna, dlatego przed jej podjęciem, warto sprawdzić wszelkie informacje na temat wybranego ośrodka. Oto kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

  • Wiarygodność ośrodka – należy upewnić się, czy dom seniora pod Wrocławiem posiada zezwolenie odpowiedniego organiu administracyjnego (wojewody) na funkcjonowanie.
  • Opłaty – ceny bywają zróżnicowane, w zależności od obiektu czy zakresu działań. Inne opłaty poniesiemy za dzienny dom seniora, a inne za całodobową opiekę. Warto też upewnić się, czy nie ma ukrytych kosztów (np. w przypadku pogarszającego się stanu zdrowia).
  • Czystość – całościowy poziom higieny w ośrodku wpływa na bezpieczeństwo, zdrowie i samopoczucie seniorów, podobnie jak estetyka i infrastruktura. Im wyższy standard, tym lepiej.
  • Kwalifikacje personelu – sprawdź kwalifikacje posiadane przez opiekunów w całodobowym lub dziennym ośrodku opieki dla osób starszych. Jeśli bliska Ci osoba ma choroby, które wymagają specjalnego traktowania, należy wybrać ośrodek, który dysponuje wykwalifikowaną kadrą (np. w kierunku opieki nad chorymi na Alzheimera).
  • Wyżywienie – sprawdź jakie kwoty ośrodek przeznacza na wyżywienie oraz czy jest możliwość dopasowania posiłków do diety bliskiej Ci osoby. Istotne jest także, ile posiłków obejmuje oferta – inaczej będzie w przypadku domu seniora na dzień, a inaczej w przypadku domu opieki długoterminowej czy krótkoterminowej nad osobami starszymi.
  • Plan dnia – sprawdź, czy plan dnia jest narzucany wszystkim osobom starszym, czy mogą oni jednak mieć możliwość spędzania czasu tak, jak chcą. Ważne aspekty to spacery, wspólne spędzanie czasu z innymi lokatorami, możliwość odwiedzin, rehabilitacja czy aktywność fizyczna. Najlepszy ośrodek opieki dla osób starszych niedaleko Wrocławia to taki, który zapewni atrakcyjne spędzanie czasu seniorom pod opieką wykwalifikowanego personelu, adekwatnie do ich stanu zdrowia.

Magdalenka – dom seniora w pobliżu Wrocławia

Jedną z placówek, która pojawia się wśród rekomendowanych miejsc nieopodal Wrocławia, jest dom seniora Magdalenka w Dusznikach Zdrój. Zlokalizowany w odrestaurowanym, zabytkowym budynku z 1891 r. w centrum malowniczego uzdrowiska jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu, relaksu i spacerów na świeżym górskim powietrzu.

W ofercie dostępne są pobyty długoterminowe i krótkoterminowe. Wśród udogodnień dla podopiecznych można wyróżnić stałą opiekę pielęgniarską, regularne wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne, zdrowe i smaczne jedzenie, kąpiele lecznicze czy animacje czasu wolnego z innymi seniorami.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.