Nosisz okulary i masz problem z dobraniem makijażu? przedstawiamy sposoby na makijaż oczu dla okularnicy! Z pewnością coraz większy procent naszego społeczeństwa nosi okulary. O ile mężczyźni nie mają problemu z makijażem tak u nas, okulary na nosie mogą nieco skomplikować sprawę!

Podpowiadamy jaki makijaż oczu będzie odpowiedni dla kobiety o danym rodzaju wady wzroku, a także czego powinna ona unikać.

Makijaż dla okularnicy

Po pierwsze okulary zwracają uwagę na oczy. Dlatego makijaż oczu nie może być byle jaki. Musi być wykonany szczególnie starannie i dokładnie, ale nie wolno również z nim przesadzać. Powinien być raczej delikatny i dyskretny.

makijaz-dla-okularnicy
Makijaż dla okularnicy

Makijaż pod okulary powinien obejmować również brwi. Kolejną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest trwałość makijażu. Powinien on być wykonany z kosmetyków, które są odporne na wyższą temperaturę i ścieranie, czego okularnice doświadczają w większym stopniu niż panie nienoszące okularów, a na przykład soczewki lub bez wady wzroku.

Kosmetyki do makijażu oczu wysokiej jakości!

Nie tylko kosmetyki do makijażu oczu powinny być dobrej jakości, ale również fluid, który nakładamy na twarz. Pod okularami cera bardziej się tłuści i poci, wobec czego fluid powinien być oddychający i nie zapychać dodatkowo porów.

Kobiety mające problem z wągrami oraz z nadmiernym trądzikiem powinny regularnie myć okulary w ciepłej wodzie z mydłem, by uniknąć rozwoju bakterii. W makijażu oczu pod okulary ważne są również rzęsy. Często o wiele lepiej zamiast lub oprócz tuszu zastosować zalotkę – rzęsy nie będą ocierać się o szkła.

Makijaż dla krótkowidzów

Kobiety, które są krótkowidzami najczęściej noszą okulary przez cały czas, ponieważ ułatwiają im one codzienne życie. Mają bowiem problem z dostrzeżeniem tego, co znajduje się w pewnej odległości od nich, na przykład napisów, nazw ulic, znaków drogowych.

Soczewki w okularach z minusową wadą wzroku optycznie pomniejszają oczy

makijaz-dla-krutkowidzow

Nie należy zatem stosować makijażu, który spowoduje ich jeszcze mocniejsze pomniejszenie. Na przykład malowanie oczu eyelinerem wokół całego oka nie jest dobrym pomysłem. Podobnie jak zastosowanie grubych kresek. Kreska powinna być delikatna i wykonana kredką nie czarną, lecz brązową lub beżową.

Podobnie lepiej sprawdza się tusz do rzęs w tych barwach, który podkreśli oko, ale nie przeciąży go. Aby dobrze wyglądać w makijażu i w okularach minusach wybierajmy takie kosmetyki, które optycznie powiększą oko. Powinny to być rozświetlające powieki cienie do powiek z opalizującymi drobinkami, które odbijając światło, powiększą oko.

Wykończenie powiek, czyli ich lewy górny kącik mogą być podkreślone ciemniejszym kolorem. Kolory cieni do powiek powinny kontrastować z okiem – do ciemnych oczu wybierzmy jakiś jaśniejszy odcień, do jasnych ciemniejszy.

Makijaż pod okulary dla dalekowidza

makijaz-pod-okulary

Kobiety noszące plusy najczęściej potrzebują okularów jedynie do czytania, na co dzień natomiast dobrze radzą sobie bez nich, gdyż dobrze widzą to, co w oddali. Jednak gdy założą okulary, to ich oczy ulegają optycznemu powiększeniu.

Kobieta dalekowidz powinna zatem zadbać o to, by nie wyglądać w okularach groteskowo. Zarówno tusze, jak i kredki do oczu i cienie do powiek powinny być raczej stonowane i niezbyt połyskujące. Zaleca się zastosowanie matowych odcieni.

Zaznaczenie ciemniejszym cieniem wewnętrznych kącików oczu nieco je zmniejszy. Kobiety noszące plusy mogą stosować eyeliner, podkreślać oko dosyć mocno, ale oczywiście bez przesady. Dobrym sposobem jest wydłużenie dolnych i górnych rzęs, odradza się jednak zastosowanie maskary pogrubiającej.

Jak okularami podkreślić urodę?

makijaz-oczu

Nie tylko makijaż podkreśla urodę kobiet, które noszą okulary, ale również same okulary! Za ich pomocą możemy sprawić, że pewne cechy zostaną podkreślone, na przykład ładne kości policzkowe lub naturalnie regularne brwi.

Aby podkreślić okularami urodę, należy dobrać je odpowiednio do kształtu twarzy. Dla twarzy trójkątnej najlepszym rozwiązaniem są okulary o oprawce zaokrąglonej od spodu, natomiast nie są trafione okulary kwadratowe i prostokątne.

Panie o twarzy w kształcie owalu korzystnie wyglądają w większości rodzajów okularów.

Panie o twarzy okrągłej powinny unikać okularów o zaokrąglonych oprawkach, ponieważ wówczas ich twarz zaczyna przypominać pyzę. Dobrze wyglądają oprawki w kształcie przypominające skrzydła motyli – rozszerzające się ku skroniom.

Kobieta o twarzy kwadratowej powinna nosić oprawki w kształcie oczu kota, inaczej w rogowej oprawie. Dowiedz się więcej: jak dobrać okulary do kształtu twarzy!

Makijaż ust przy okularach

makijaż-ust

Chociaż okulary największą uwagę przyciągają do oczu, to liczy się również reszta twarzy. Nie powinna ona wyglądać anemicznie. Warto malować usta. Jeśli nosimy okulary o grubych i wyrazistych oprawkach, to takie powinny być również usta. Wyrazisty makijaż ust wprowadzi równowagę pomiędzy jedną i drugą połową twarzy.

Dobrym rozwiązaniem jest szminka w odcieniach czerwieni, na przykład burgund, czy cegła. Jednocześnie należy pamiętać, że sam makijaż oczu powinien być stonowany, aby całość nie była zbyt wulgarna.

Przy cienkich oprawkach lub okularach bez oprawek warto zastosować raczej bardziej delikatny, stonowany makijaż całej twarzy. Dobrze pasuje tu naturalny makijaż, kiedy usta wystarczy podkreślić jedynie pomadką lub delikatnym błyszczykiem. Mam nadzieję, że wiesz już, jak powinien wyglądać makijaż pod okulary, powodzenia!

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

1 KOMENTARZ

  1. Choć bardzo mi się podobają wyraziste makijaże z cudownie rozblendowanymi cieniami to z powodu okularów ograniczam się jedynie do tuszowania rzęs. Mam bardzo delikatne oczy i wiele tuszy mi się nie sprawdziło, bo mnie szczypały, podrażniały oko. Na szczęście kupiłam tusz z Pierre Rene SILICONE i mam fajnie podkreślone, długie rzęsy i nic mi nie podrażnia oka :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.