Catering dietetyczny rośnie w siłę, zyskując na popularności i nierzadko zastępując klasyczne usługi gabinetów dietetycznych. Wizja komfortowych, zdrowych i zbilansowanych posiłków, dostarczanych wprost pod drzwi naszego mieszkania czy gabinet,  jest niezwykle atrakcyjna.

Mając na uwadze, jak znaczny odsetek społeczeństwa chciałaby wypróbować taką formą odżywiania, przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych mitów, które warto obalić, jeszcze przed zamówieniem swojego pierwszego pakietu.

Cateringi nie oferują diet indywidualnych

catering-dietetyczny

Fałsz. Oprócz oczywistych pakietów, takich jak dieta wegetariańska, dieta dla sportowców czy dieta eliminacyjna, wiele firm prowadzi tzw. diety indywidualne, które tworzone są według szczególnych zaleceń dietetyka czy lekarza.

Najczęściej cateringi dietetyczne realizują wcześniej przygotowaną indywidualną dietę, z uwzględnieniem planu żywieniowego, który został spisany przez dietetyka. Listę taką przesyłamy wybranej firmie cateringowej, wskazując jakie posiłki i kalorie powinny zostać dostarczone każdego dnia.

Niektóre firmy oferują przygotowanie takich założeń, proponując pomoc wewnętrznego dietetyka.

Warto jednak podkreślić, iż cena pakietu indywidualnego jest znacznie wyższa niż cena pakietu tradycyjnego, a taka forma prowadzenia zalecana jest głównie osobom z chorobami przewlekłymi oraz alergiami pokarmowymi, wymagającymi wprowadzenia np. diety eliminacyjnej.

Z cateringu może korzystać każdy

Fałsz i mit jednocześnie. Jak zawsze w przypadku zmian odżywiania – zarówno wprowadzanych samodzielnie, jak i pod okiem dietetyków – ważna jest kontrola lekarska i wcześniejsze badania laboratoryjne. To one potrafią zweryfikować obecny stan zdrowotny, wskazując na ewentualne niedobory i w ostateczności – przeciwskazania do danych produktów.

Działanie „na własną rękę”, bez świadomości istnienia chorób na tle hormonalnym – takich jak np. Hashimoto, insulinooporność, hiperinsulinemia czy PCO – może skutkować pogorszeniem naszego zdrowia i zaburzeniami metabolicznymi.

Dlatego też, zanim zamówisz swój pierwszy pakiet, wykonaj podstawowe badania z krwi – m.in. morfologię, poziom glukozy, enzymy wątrobowe, cholesterol (LDL I HDL), trójglicerydy, a także żelazo, B12 i najważniejsze minerały, takie jak np. magnez.

Wszystkie cateringi są takie same

Fałsz. Obecnie na rynku znajdziemy ogrom cateringów różniących się między sobą ceną, dostępnością, lokalizacją oraz ofertą. Wszystkie firmy proponują nam zupełnie inny zakres usług, a tym samym – zupełnie inne pakiety, godziny dostawy i w ostateczności także inne potrawy.

O ile sam schemat działania cateringów jest podobny i każdy z nich docelowo dostarczy ci od 3 do 5 posiłków dziennie, o tyle same dania są znacząco inne. Nie bez powodu wiele firm oferuje tzw. pakiety startowe, podczas których możemy przetestować wybrane przepisy, decydując czy sposób przyrządzania menu odpowiada naszym kubkom smakowym.

Cateringi dietetyczne nie są eco

O tym czy catering dba o kwestie ekologiczne, dowiemy się bezpośrednio w wybranej przez siebie firmie. Trendy oraz troska o otaczające nas środowisko nijako narzuciło pewne standardy, których przestrzeganie jest konieczne i zgodne z duchem zero-waste.

Dlatego też coraz więcej cateringów oferuje biodegradowalne pudełka, rezygnując z torebek foliowych czy plastikowych opakowań na pojedyncze potrawy.

Znajdź swój najlepszy catering dietetyczny, który spełni twoje oczekiwania pod kątem pakowania, dostarczania, przyrządzania posiłków i zacznij nowe, zdrowsze życie już teraz!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.