Domowy peeling kawowy do twarzy to coś, co już na dobre weszło do kanonu zabiegów kosmetycznych, domowych i nie tylko. Jest to zabieg potrzebny, ale jeśli będzie nieprawidłowo wykonywany bądź zbyt często, to przyniesie więcej szkód niż korzyści. Dlatego warto wiedzieć co, kiedy i jak.
Mit: każdy peeling nadaje się do całego ciała
Spis treści
Niestety jest to często popełniany błąd. Ale wystarczy trochę wyobraźni, aby domyślić się, dlaczego peeling do pielęgnacji ciała nie nadaje się na twarz. Chodzi po prostu o różnice w budowie skóry w tych rejonach.
Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING
Na przykład skóra na pośladkach i nogach jest grubsza, a także wydziela mniejszą ilość sebum, niż delikatna i bardziej podatna na podrażnienia skóry twarzy. Dlatego nie wolno używać peelingu przeznaczonego do ciała na twarz i odwrotnie, ponieważ peeling do ciała, na twarzy może nadmiernie zniszczyć skórę, a do twarzy w innych miejscach nie przyniesie odpowiedniego efektu.
Mit: do każdej cery możemy użyć tego samego rodzaju peelingu
Wielu z nas wydaje się, że każdy peeling jest taki sam, a jego efekt również jest jednakowy, nie jest istotne, jaki mamy rodzaj cery. Tymczasem to nieprawda. Chociaż każda cera od czasu do czasu potrzebuje oczyszczenia, to nie każdy sposób jest dobry.
Rodzaje peelingu
Istnieje kilka rodzajów peelingu, nie każdy polega na mechanicznym pocieraniu skóry masą z malutkimi drobinkami. Taki zabieg jest polecany dla cery normalnej, natomiast cera tłusta wymaga peelingu w postaci wysychających maseczek.
Produkt nakładany jest na twarz, a gdy zasycha, możemy zerwać go wraz z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami, przykładem jest czarna maska z węglem drzewnym z bambusa.
Do cery wrażliwej, delikatnej nie nadają się peelingi mechaniczne, ponieważ mogą ją nadmiernie podrażniać. Na szczęście na rynku dostępne są peelingi, które po prostu nakładamy na twarz, a potem spłukujemy ciepłą wodą. W efekcie cera jest oczyszczona.
Mit: peeling należy wykonywać jak najczęściej
Jest to jeden z najpopularniejszych błędów. Zastosowanie zabiegu codziennie wcale nie służy skórze, a wręcz dodatkowo ją obciąża oraz podrażnia. W wyniku nadmiernego tarcia powstają mikrouszkodzenia, które potrzebują czasu, aby się zregenerować. Dlatego najlepiej peeling wykonywać raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Mit: peeling na trądzik
W przypadku trądziku spowoduje nie usunięcie, ale zaostrzenie problemu. Skóra jest nadmiernie podrażniona, pobudzone jest wydzielanie łoju, a w przypadku cery mieszanej trądzikowej, pojawia się nadmierne przesuszenie. W efekcie skóra nie jest gładka po zabiegu, ale szorstka, pojawia się odchodzący naskórek.
Nie jest wskazane zastosowanie peelingu na skórę z otwartymi ropnymi zmianami trądzikowymi lub gdzie pojawia się łuszczyca, lub egzema. Aby peeling przynosił odpowiedni efekt, skóra musi być wyleczona.
Mit: każda pora roku jest dobra na wykonywanie peelingów
Nie zawsze tak jest. Na przykład latem peelingi nie zawsze są polecane. Nie trzeba z nich całkiem rezygnować, ale dobrze, jeśli są ograniczone. Przede wszystkim dodatkowy naskórek to dodatkowa ochrona przed promieniowaniem słonecznym, słoną wodą i mikro urazami.
Ponadto, jeśli zależy nam na ładnej opaleniźnie, to peelingowe zabiegi nie są wskazane, ponieważ sprawiają, że skóra, szczególnie zaraz po skończonym plażowaniu jaśnieje.
Słońce ma działanie antybakteryjne, dlatego skóra po wystawieniu na działanie promieni wygląda lepiej, na przykład – mamy mniej krost. Peeling może spowodować nawrót problemów ze skórą. Najlepszą porą na wykonywanie peelingów wydaje się jesień. To sposób na odświeżenie wyglądu.
Mit: domowe peelingi mają taką samą skuteczność, co wykonane w salonie kosmetycznym
Niestety nie jest to prawda. Większość peelingów dostępnych w drogeriach ma dość słabe działanie. Ponadto nie wykonujemy ich poprawnie, najczęściej zbyt krótko przeprowadzamy peeling.
W solanach i gabinetach znajdują się specjalne urządzenia, które równomiernie oraz z odpowiednim naciskiem ścierają stary naskórek. Czegoś takiego nie osiągniemy własnymi rękoma.
Ponadto, stosuje się wiele substancji pomocniczych, które z reguły nie są dostępne w sklepach, a jeśli są, to ich koszt jest dość wysoki, a niektórych z nich nie wolno stosować na własną rękę.
Chodzi szczególnie o peelingi chemiczne, zawierające różne stężenia kwasów. Jeśli są niewielkie, to kończy się na szczypaniu, ale w przypadku większych stężeń stosowanych nierozważnie na skórę, dochodzi nawet do ciężkich poparzeń.
Oszczędność nie powinna być przyczyną rezygnacji z profesjonalnych usług kosmetycznych. Nie oznacza to z drugiej strony, że nie istnieją kosmetyki, które zaspokoją podstawowe potrzeby w zakresie usuwania starego naskórka.
Czy peeling dermatologiczny boli?
Peeling wykonywany w gabinecie kosmetycznym nie powinien boleć. Jednak nie można zagwarantować, że tak nie będzie na przykład w przypadku osób z wrażliwą i delikatną cerą.
Jeśli jednak pojawi się jakiś ból, to po kilku godzinach powinien całkowicie zniknąć. Normalną reakcją jest zaczerwieniony odczyn skóry bezpośrednio po zabiegu. W normalnych warunkach zaczerwienienie znika po upływie kilkunastu minut.
Peeling kawowy – przepis
Peeling z kawy na twarz doda Ci energii oraz zniweluje uczucie zmęczenia. Peeling kawowy wygładzi i ujędrni skórę, może nawet pozytywnie wpłynąć na cellulit to dlatego, że kawa wzmaga krążenie krwi oraz usuwa toksyny z organizmu, przyspieszając także spalanie tkanki tłuszczowej!
Zawarte w kawie substancje odżywcze poprawiając mikro krążenie skóry, działają antyrodnikowo, opóźniają także procesy starzenia, niwelują zmarszczki, a nawet sprawiają, że opuchnięte oczy i powieki nabierają zdrowego i świeżego wyglądu!
Oto domowy sposób na kawowy peeling:
- 5 łyżek zmielonej kawy lub fusów
- wymieszaj z 5 łyżkami oliwy z oliwek
- dodaj także kilka kropli olejku eterycznego
- oraz startą skórkę z pomarańczy
- do peelingu kawowego możesz też dodać starty imbir
- szczyptę cynamonu lub miód naturalny
Tak przygotowany peeling z kawy na twarz, wmasuj okrężnymi ruchami w cerę. Twarz należy wcześniej umyć, bo po umyciu cera jest wilgotna, czyli idealna pod ten peeling. Zabieg możesz powtórzyć nie więcej niż dwa razy w tygodniu.
Stosując ten rodzaj kawowego peelingu, złuszczysz naskórek swojej cery, pobudzisz jej krążenie, ujędrnisz, wygładzisz, nawilżysz i natłuścisz skórę. Peeling kawowy jest jednym z najbardziej znanych domowych peelingów…
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Maseczka z witaminą C [PRZEPIS] który musisz wypróbować!
- Domowa maseczka z ogórka – s.u.p.e.r [PRZEPIS]
- Domowe maseczki na trądzik – poznaj ten [PRZEPIS]!
- Maseczka z kakao – właściwości – poznaj ten [PRZEPIS]!
- Maseczka z aspiryny na zmarszczki i trądzik – [PRZEPIS]
Peeling kawowy najbardziej sprawdził się w przypadku mojej cery. Najpierw udałam się do salonu kosmetycznego aby mi taki kawowy peeling zrobiła Pani (podpytałam ją o parę spraw międzyczasie) aby już następny peeling zrobić sobie samej w domu i tak od 2 lat robię sobie takie zabiegi sam, co dwa tygodnie. Cera jest świetna i utrzymuje się na takim poziomie. Tylko wiadomo, systematyczne peelingi bezwarunkowo a nie zrobisz jak Ci się przypomni czy raz na miesiąc :))) jak wszędzie, systematyczność zabiegów kluczem do sukcesu!
Lubię kawę i jej zapach i taki prawdziwy peeling z kawy na twarz to czysta przyjemność… tak jak wspomina koleżanka wyżej, systematyczne peelingi to klucz do sukcesu!
Zaczerwieniona skóra po takim konkretnym peelingu to normalka, najczęściej nadmierne podrażnienie cery występuje po pierwszy peelingu kiedy cera nie wie co jest grane. Zbyt intensywne wsmarowywanie peelingu w skórę też może źle się skończyć… z czasem odporność naskórka na pewno się zwiększa i żaden peeling nie zrobi nam krzywdy. Osoby początkujące powinny uważać :D
Ten peeling dermatologiczny sprawia trochę dyskomfortu ale czego się nie robi dla pięknej cery ;))) ale nie jest to jakiś ból do nie zniesienia.
Wiele kobiet, poszukując doskonałych rozwiązań powiązanych z kosmetyką, odwołuje się do salonów kosmetycznych, czy też gabinetów medycyny estetycznej. A to dlatego, że z powodzeniem znaleźć tam można cały szereg zabiegów, które kompleksowo pielęgnują skórę i pozwalają pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Jednym z takich zabiegów, który warto podjąć, mając problemy z tłustą i zanieczyszczoną skórą pełną wyprysków jest z całą pewnością peeling medyczny. A to dlatego, że jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla każdego, kto chce dzięki niemu osiągnąć pełen sukces. Specjaliści, którzy pracują w gabinetach medycyny estetycznej znacznie lepiej wiedzą, jak wykonywać takie zabiegi. Peeling tego typu wykonuje się, nie używając w tym celu mechanicznego narzędzia do złuszczania skóry. Jest ono zastąpione przez wiązkę lasera, bądź też specjalistyczne kwasy, które służą zmianie wyglądu naskórka na lepsze. Zabieg odznacza się wysoką skutecznością, a cera pacjenta po peelingu medycznym bardzo szybko prezentuje się w pełni atrakcyjnie pod każdym względem.
Jeśli chcesz, żeby skóra na twojej twarzy prezentowała się doskonale, musisz o nią zadbać. Nic bowiem nie przychodzi bez problemów. Trzeba się naprawdę postarać, żeby skóra na twarzy wyglądała dobrze. Na szczęście, możesz to zrobić, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zafundujesz sobie porządny domowy peeling twarzy. Jak to zrobić? Oto instrukcje. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest przygotowanie skóry twarzy do złuszczania naskórka. Potrzebne jest więc jej odpowiednie nawilżenie. Warto na przykład przygotować sobie miskę z parującą wodą, przykryć głowę ręcznikiem i zrobić sobie taką „saunę”. To pomoże na późniejszych etapach. Potem zaś, trzeba przygotować mieszankę do peelingu – użyć warto do tego cukru, który będzie ścierał martwy naskórek, miodu mającego własności wygładzające oraz soku z cytryny, która rozjaśni twarz. Używając tych elementów, stworzymy idealny peeling, który teraz należy tylko nałożyć na twarz i masować ją tą miksturą przez kilka minut. Efekt będzie doskonały.
Trądzik jest jednym z najpoważniejszych problemów, z którym borykają się współczesne nastolatki. Wynika to przede wszystkim z tego, iż ciężko jest znaleźć efektywny sposób na poprawę stanu skóry w momencie, gdy z dnia na dzień pojawiają się na niej ropne wypryski. A pielęgnacji takiej skóry zaniedbać nie można. Wręcz przeciwnie – należy ją codziennie oczyszczać, używając nie tylko żel, ale i peeling na trądzik. Tu jednak wybór jest dość ograniczony, ponieważ odpadają wszelkie peelingi mechaniczne z mikrogranulkami, czy też kawałkami cukru. One bowiem, mimo, że doskonale oczyszczają skórę, to mogą rozjątrzyć wypryski i spowodować, że zapalenie skóry przybierze na sile. Warto więc sięgnąć po peeling z kwasami owocowymi, czy tez inne tego typu rozwiązanie, które będzie działać na skórę mniej inwazyjnie. To z całą pewnością jest bardzo ważna kwestia i należy zadbać o jej realizację w pełnej krasie. Jest to bowiem naprawdę ważna sprawa, o której trzeba pamiętać. Peeling musi także posiadać składniki antybakteryjne
Poszukując nowoczesnych kosmetyków, zazwyczaj przeglądamy oferty zagranicznych producentów preparatów do poprawy urody. Okazuje się jednak, że dobry peeling, czy też maseczka wcale nie muszą kosztować setek złotych, aby spełniały swoje zadanie i skutecznie poprawiały wygląd twarzy. Warto więc spróbować choć zastąpić je polskimi produktami, których receptury oparte są na naturalnych i doskonałych składnikach. Mamy tutaj na myśli produkty takie, jak bielenda peeling, które od lat spełniają wymogi wszystkich kobiet, które je stosują. Okazało się, że w testach, które przeprowadzone były przez niezależny instytut kosmetologiczny, produkt tej właśnie firmy wypadł niemal najlepiej. To zaś potwierdza naszą tezę. Warto więc, chcąc znaleźć dobry kosmetyk do wygładzania twarzy, sięgnąć po produkty polskiej firmy, która od lat doskonale wie, w jaki sposób tworzyć kosmetyki, by wydobyć z nas naturalne piękno. To bowiem nowoczesny produkt z tradycjami. Jego użycie zaś, przyniesie wiele korzyści dla urody.