Ginekologia estetyczna w Polsce jest jeszcze u progu swojej świetności. Mimo że musiała zmierzyć się z niesprawiedliwymi ocenami jako dziedzina zbyteczna, mogąca być zastąpiona przez chirurgię, to jednak dała radę zdobyć zaufanie wielu Polek.
Jak to się stało? I jakie zadania nadal stoją przed twórcami polskiej ginekologii estetycznej?
Problem wymaga rozwiązania
Spis treści
Wiele kobiet w Polsce nie jest zadowolonych z wyglądu swoich narządów rozrodczych. Mowa tu zarówno o łechtaczce, jak i wargach sromowych. Część z tych kobiet mierzy się jednak z poważniejszymi problemami. Po ciężkim porodzie – zarówno technikami naturalnymi, jak i sztucznymi (a więc za pomocą cesarskiego cięcia) – pojawiają się problemy.
Pochwa może być zbyt mocno rozwarta, narządy mogą boleć i nie być w pełni funkcjonalne. Dodatkowo dochodzi stres związany z brakiem możliwości pełnego współżycia z partnerem. Frustracja może przerodzić się w brak pewności siebie, a to z kolei prowadzi do depresji.
Ginekologia estetyczna – jak sama nazwa wskazuje – jest dziedziną medycyny. A głównym zadaniem medycyny jest leczenie i rozwiązywanie problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest, aby kobieta, która wie, że w jej okolicach intymnych zrodziły się problemy, z którymi nie poradzi sobie zwykły ginekolog – dała kredyt zaufania klinice ginekologii estetycznej.
Drugi poziom to upiększenie
Wbrew ogólnym opiniom – ginekologia estetyczna nie służy głównie temu, by poprawiać dzieło Boga czy Matki Natury, jednak bardzo często owo upiększenie sfer intymnych kobiety jest wynikiem zabiegu, który docelowo miał ulżyć pacjentce w bólu.
Dzięki temu jednak, że powstały różne metody działania ginekologii estetycznej, możemy mówić również o zabiegach, które mogą pomóc upiększyć narządy rozrodcze. Mowa tu głównie o wargach sromowych, które często są nierówne lub nieestetycznie „wystają”.
Zabiegi, jakim poddają się zdecydowane na to kobiety, mają przede wszystkim pomóc im pokochać siebie i swoje ciało, zyskać więcej pewności siebie, a co za tym idzie – poprawić sprawność seksualną i polepszyć współżycie seksualne z partnerem.
Na jakie zabiegi najczęściej decydują się Polki?
Mimo że ginekologia estetyczna w Polsce wciąż mierzy się ze swoimi problemami, to jednak staje się coraz bardziej popularna, a jej efekty zdumiewają kolejne kobiety.
Warto w takim wypadku przypomnieć sobie, jakie zbiegi ginekologii estetycznej cieszą się dziś największym powodzeniem. Pomoże nam to zrozumieć, z jakimi problemami związanymi z narządami rozrodczymi najczęściej muszą mierzyć się kobiety.
Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu – przeprowadza się go w technologiach TOT i TVT na kobietach, których problemem jest – jak sama nazwa wskazuje – nietrzymanie moczu.
Abrazja jamy macicy – zwana również łyżeczkowaniem macicy – wykonuje się ją, gdy kobieta skarży się na duże i nieregularne krwawienia z dróg rozrodczych, kiedy doszło do poronienia, a część jajeczka nadal pozostała wewnątrz, czy też w celu pozbycia się polipów macicy.
Lifting krocza – najczęściej wykonuje się go, gdy wejście do pochwy jest zbyt luźne, rozwarte. Lifting taki umożliwia prawidłowe funkcjonowanie pochwy oraz zwiększenie komfortu i przyjemności podczas współżycia.
Niewiele jest dziedzin medycyny, które wydawać się mogą tak kontrowersyjne, jak ginekologia estetyczna. Dotychczas mylnie kojarzona wyłącznie z próżnością i chęcią polepszania Matki Natury, dziś już uzasadniona faktycznymi potrzebami kobiet.
A potrzeb tych jest wiele – od problemów zdrowotnych powstałych na przykład po porodzie, przez nieudane życie seksualne, które uniemożliwia na przykład budowa narządów rozrodczych.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Wizyty u ginekologa i badania kobiety w czasie ciąży
- Osteoporoza w menopauzie. Jak jej zapobiec?
- Skutki uboczne popularnych zabiegów upiększających
- Gabinet medycyny estetycznej – nie tylko świątynia ciała
- Ozonoterapia – zastosowanie ozonu w kosmetologii