Ile kalorii ma kiszony ogórek? Ogórki w każdej postaci to warzywa wykorzystywane w szeroki sposób. Spożywane są jako świeże, kiszone, a nawet używane są jako kosmetyk.

Ogórki kiszone właściwości

Wszelkie kiszonki, w tym ogórki kiszone, znane są ze swojej niezwykłej zdolności do przywracania jelitom odpowiedniego stanu. Prawidłowa flora bakteryjna jelit nie jest istotna tylko z powodu lepszego trawienia, ale wpływa na cały organizm, nawet na działanie mózgu.

Odgrywa ważną rolę w tworzeniu połączeń nerwowych i wytwarzaniu hormonów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mózgu, takich jak serotonina. Dlatego kiepski stan jelit z pewnością przyczynia się do zachorowalności na depresję i zaostrza ją.

Ogórki kiszone to nie tylko probiotyk, ale źródło witaminy C, zwiększającej odporność, oraz witaminy K i E. Ogórki kiszone w przeciwieństwie do świeżych, można spożywać przez cały rok. Przydatne są jednak szczególnie zimą, gdy brakuje świeżych warzyw, a dostęp do naturalnych witamin i mikroelementów jest nieco utrudniony.

Ile kalorii ma kiszony ogórek?

Jeden kiszony ogórek to około 7 kalorii, w zależności od jego wielkości wartość ta wzrasta nieznacznie. Co ciekawe ogórki kiszone mają mniej kalorii niż zwykłe surowe, ponieważ pod wpływem fermentacji zmniejsza się ilość węglowodanów.

Widać, że jest to danie, jakim można objadać się bez żadnych wyrzutów sumienia. Dodawane jest często do sałatek, dań głównych, przez co podkreśla ich smak, a także zwiększa wartość odżywczą. Kiszone ogórki są doskonałym dodatkiem do diety odchudzającej.

Pomagają zrzucić zbędne kilogramy, usprawniając odprowadzanie z organizmu toksyn. Usprawniają również metabolizm. Oprócz tego oczywiście ogórki kiszone są znacznie łatwiej strawne niż surowe.

Mogą służyć za idealną przekąskę, gdy nagle chwyta głód i ochota na coś słonego. Warto wtedy sięgnąć właśnie po ogórki, niż na przykład po czipsy czy słone orzeszki, a do tego wypić sporą ilość wody. Czasem ochota na sól pojawia się właśnie dlatego, że tak naprawdę organizm chce się napić.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.