Ile kalorii ma kasza jaglana? Kasza jaglana w ostatnim czasie zdobywała wielkie uznanie i dalej je utrzymuje, ponieważ nie zawiera glutenu. To łatwo dostępne ułatwienie dla osób, które cierpią na nietolerancję tego białka. Poza tym daje znacznie więcej korzyści zdrowotnych.

Kasza jaglana wartości odżywcze

Kasza jaglana znana jest ze swoich wartości, zawiera cały zestaw cennych mikroelementów, takich jak żelazo, miedź i duża ilość krzemu działającego na skórę, włosy, paznokcie, a także ułatwiającego utrzymanie zgrabnej sylwetki poprzez ułatwienie trawienia. Zawiera również pełen pakiet witamin, takich jak ważne dla zdrowia witaminy z grupy B.

Jej działanie jest zasadotwórcze, przywracające właściwy poziom ph, przez co organizm ma zwiększoną odporność, a sama kasza jest w stanie zniszczyć nadmiar grzybów żyjących w nim i wprowadzić równowagę.

Kasza to również źródło cennego błonnika, który usuwa z jelit nadmiar złogów kałowych, które się tam usytuowały przez lata. Wpływa to także na wagę, która potrafi spaść nawet o kilka kilogramów.

Ile kalorii ma kasza jaglana?

Kasza jaglana nie należy do produktów o niskiej kaloryczności. Szklanka kaszy jaglanej surowej to blisko 650 kalorii! Ugotowana kasza pęcznieje i zwiększa objętość, zatem szklanka kaszy ugotowanej będzie miała mniej kalorii, około 180 kalorii. Kasza jaglana preparowana ma 70 kalorii.

Kasza jaglana długo się gotuje, a po przyrządzeniu ma często gorzkawy smak. Dlatego wielu ludzi korzysta z płatków błyskawicznych na bazie kaszy jaglanej, które gotuje się w zaledwie kilka minut.

Choć mają one mniej kalorii, to za to mniej składników odżywczych, i wyższy indeks glikemiczny. Kasza jaglana ogólnie również ma wysoki indeks, nie nadaje się zatem do jedzenia dla diabetyków.

Osoby chcące dbać o swoją figurę nie powinny również zajadać się nią bez umiaru. Najlepszą porą na zjedzenie kaszy jest ranek, szczególnie jeśli jest spożywana na słodko. Zastąpienie słodkiego dżemu lub powideł miodem nie zmniejsza, a powiększa indeks glikemiczny kaszy jaglanej, ze względu na większą zawartość glukozy.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.