Ile kalorii ma kebab? Kebab to najpopularniejszy obecnie fast food. Jest łatwo dostępny, do kupienia w przydrożnej budce na dworcu i po drodze do pracy. Jest również stosunkowo tani, a większość osób ceni go za to, że szybko pozwala się nasycić. Pozornie ma same zalety.

Kebab – co w nim siedzi

Wielu ludzi uważa, że kebab jest zdrowy. Posiada mięso dobrej jakości, a do tego dodawane są do niego świeże surówki. Dlatego nie żal im wydać pieniędzy na takie danie. Tymczasem prawda najczęściej okazuje się inna. Zanim zakupimy jedzenie z przydrożnej budki, warto zastanowić się jakie warunki sanitarne w niej panują.

W masowej sprzedaży wielu sprzedawców nie dba o to, by było czysto, tylko by zrobić jak najwięcej kebabów i je sprzedać. Dlatego często osoby stołujące w kebabie skarżą się na rewolucje żołądkowe, zatrucie i ból brzucha.

Oczywiście nie jest tu mowa o wszystkich fast foodach, warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż jest realny problem.

Ile kalorii ma kebab?

Jak to zwykle bywa, kebab nie jest równy kebabowi. Podstawowa, najprostsza wersja kebaba ma 870 kalorii. Jest to wartość energetyczne odpowiadająca większości dziennego zapotrzebowania na kalorie przeciętnej osoby. A jest to porcja tylko dla jednej osoby.

Znajduje się tu ogromna ilość cholesterolu, który trafia do krwi, lecz nie są wraz z nim dostarczane składniki pomagające mu się rozłożyć. Dlatego częste stołowanie się przy kebabach to prosta droga do chorób układu krążenia oraz do otyłości brzusznej, która jest na tyle groźna, iż często jest przyczyną zgonu.

Kaloryczność potrawy znacznie podwyższają sosy jako dodatek. Sos majonezowy to nawet 300 kalorii więcej dla jednej porcji kebaba. Dlatego jeśli ochota na ten rodzaj fast foodu jest bardzo wysoka, lepiej poprosić o danie bez sosu, za to z większą ilością surówki.

Dla wegetarian przewidziana jest wersja bezmięsna kebaba. Zawiera ona około 300 kalorii w jednej porcji. Jest to ilość optymalna jak na jeden posiłek. Warto jednak kupować kebab wegetariański w zaufanych miejscach.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.