Ile kalorii ma gotowana pierś z kurczaka? Pierś kurczaka przeszła już do historii dań dietetycznych, jako pożywne i zawierające mało cholesterolu oraz kalorii danie, przeznaczone dla osób odchudzających się. Owszem mięso białe jest zdrowsze niż czerwone, ale kurczak również ma swoje wady. Jaka jest prawda o kurczaku?

Problematyczna hodowla

Wielu ludzi robiących często zakupy w supermarketach zauważyło, że kurczak kupowany tam, obojętnie w jakiej formie, posiada dość specyficzny zapach. Wszystko ze względu na masową hodowlę ptaków, które przetrzymywane są w ciasnych pomieszczeniach, w złych warunkach i karmione paszą niskiej jakości, często najtańszą z możliwych. Zwierzęta nigdy nie widzą światła i toczą bój o przetrwanie.

Kurczak pochodzący z takiej hodowli nie jest odpowiednim pokarmem. Aby zdobyć dobrej jakości mięso z kurczaka, warto kupować je z hodowli ekologicznej lub zaopatrywać się w mięso u rolników z okolicznych wiosek, albo postawić na inne zaufane źródło. Wówczas pewność, że mięso jest lepszej wartości, znacząco wzrasta. Nawet jeśli nie jest idealne, to z pewnością lepsze niż to, co serwują supermarkety.

Ile kalorii ma gotowana pierś z kurczaka?

Piersi kurczaka to najczęściej spożywana część ptaków i najbardziej wartościowa. Właśnie tam znajduje się najwięcej mięsa. Gotowane mięso zawsze ma mniej kalorii niż smażone. Jednak kurczak wcale nie jest tak bardzo niskokaloryczny, jak głosi popularny mit. Udko kurczaka ugotowane to ponad 300 kalorii, sto gramów piersi z kurczaka to 100 kalorii.

Porcja 200 gramów kurczaka, czyli taka, którą naje się dorosły człowiek to 200 kalorii. Wraz z dodatkami, czyli na przykład ryżem, kaloryczność dania nawet z ugotowanej piersi jest dość wysoka. Jednak to i tak niewiele w porównaniu do takiej samej ilości piersi z kurczaka, która jest usmażona w panierce.

Takie danie ma aż 600 kalorii. Często taką pierś podaje się dodatkowo z ziemniakami lub frytkami. Rozwiązaniem jest zastąpienie ziemniaków i ryżu, czyli węglowodanów na przykład surówką lub sałatką, albo przyrządzenie sałatki z gotowaną piersią kurczaka.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.