Ile kalorii ma łosoś? Łosoś jest uznawany za jedną ze zdrowszych ryb. Na wielu obrazkach ze zdrową żywnością pojawia się właśnie filet z łososia w towarzystwie ryżu i zdrowych zielonych warzyw. Jednak czy naprawdę jest tak zdrowy i niskokaloryczny jak twierdzi internet?

Czy łosoś jest zdrowy?

Świat do niedawna był przerażony tym, co usłyszał o łososiach hodowlanych. Okazało się, że żyją one w tak strasznych i toksycznych warunkach, że wiele z nich posiada mutacje powodujące zmieniony kształt pyska. Wszystko z powodu chęci zysku i wyhodowania jak największej ilości łososi jak najniższym kosztem. Podczas gdy ludzie uczyli się, by nie kupować łososia z zamkniętych hodowli i zaczęli chętniej wybierać te odłowione z dzikich środowisk, okazało się, że i one wcale nie są idealne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Awokado - kalorie

W marcu wykonano badania laboratoryjne żyjących dziko łososi z okolic Seattle. Okazało się, że w ich organizmach znaleźć można ślady narkotyków takich jak heroina, kokaina. Oprócz tego naukowcy znaleźli również spore ilości leków psychotropowych. Spłynęły one wraz z kanalizacją do wód, gdzie żyją łososie. Być może łososie z bardziej dzikich terenów, położonych z dala od ludzkich siedzib, będą w lepszej kondycji.

Ile kalorii ma łosoś?

Zdrowy łosoś jest źródłem kwasów omega 3 oraz witaminy D, a także białka. Kaloryczność łososia zależy od jego przygotowania. Porcja łososia wędzonego to 160 kalorii (100 gramów). Jednak nawet ugotowany na parze łosoś w postaci jednego dzwonka będzie miał już 300 kalorii. Łosoś wędzony o wadze 250 gramów to 400 kalorii. Podobną wartość kaloryczną posiada filet z łososia ze skórą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Mleko - kalorie

Usmażony dzwonek z łososia o wadze 100 gramów to 300 kalorii. Jeden kabanos z łososia posiada 80 kalorii. A więc łosoś nie jest wcale mniej kaloryczny niż na przykład kawałek mięsa, czy kurczak . Mitem jest więc twierdzenie, że nadaje się bardziej do odchudzania niż mięso oraz iż odchudzanie przebiegnie szybciej, jeśli tradycyjnego kotleta zastąpimy łososiem. Mięso przyrządzone w sposób dietetyczny będzie miało podobną ilość kalorii co ta ryba.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.