Ile kalorii ma pizza? Pizza jest popularnym daniem, jednym ze smaczniejszych i jednocześnie prostym oraz szybkim w przygotowaniu z podstawowych składników znalezionych w domu. Jest również jednym z dań powodujących bardzo szybkie tycie, z kilku powodów.

Dlaczego pizza powoduje tycie?

Wydaje się, że pizza jest jednym ze zdrowszych fast foodów. Przecież do każdej pizzy dodaje się jakieś warzywa, zjada się ją ze zdrowymi owocami morza czy różnymi zielonymi surowymi dodatkami. Jednakże to tylko niewielki procent pizzy. Większość tego przysmaku to nic innego jak ser oraz ciasto na bazie białej mąki.

Oba te produkty mają wysoki indeks glikemiczny, powodujący, że mimo zjedzenia ogromnej porcji po upływie krótkiego czasu głód na nowo powraca i trzeba szybko coś zjeść.

Najczęściej nie jest to nic zdrowego. W pizzy zatopiona jest ogromna ilość sera, a jeden jego plaster to aż 70 kalorii. W pizzy znajduje się duża ilość soli, co wzmaga pragnienie. Do pizzy najczęściej zakupuje się słodkie napoje typu cola, pepsi czy inne napoje gazowane słodzone. W jednej szklance znajdziemy nawet osiem łyżek cukru.

Ile kalorii ma pizza?

W zależności od rodzaju pizzy będzie ona miała różną ilość kalorii. Na przykład pizza z podwójnym dodatkiem sera będzie o wiele bardziej kaloryczna, będzie miała około 2900 kalorii! Nawet dzieląc to na dwie osoby, jest to ilość bardzo duża.

Zdarzają się ludzie potrafiący zjeść całą pizzę samodzielnie. Zwykła, mała podstawowa pizza Margarita ze standardową ilością sera to kalorie rzędu 670 kalorii.

Pizza z szynką mrożona to 640 kalorie (porcja dla jednej osoby). Średnia pizza wegetariańska nie jest wcale mniej kaloryczna, jak się powszechnie uważa, zawiera aż 1200 kalorii, co dla niektórych stanowi dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Czy zatem z przysmaku, jakim jest pizza – trzeba zrezygnować? Wcale nie, warto jednak zachować umiar. W wielu pizzeriach sprzedawana jest pizza na kawałki. Jest to nie tylko tańsze rozwiązanie niż zakup całej pizzy, ale również zdrowsze i bardziej opłacalne dla figury.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.