Ile kalorii ma wódka? Przyjęło się u nas twierdzenie, że alkohole są bardzo kaloryczne, wobec tego powodują tycie. Jednak czy to właśnie kaloryczność wódki i innych alkoholi sprawia, że koneserzy alkoholi ważą kilka kilogramów więcej?

Czy alkohol naprawdę tuczy?

Okazuje się, że alkohol wcale nie jest bezpośrednią przyczyną tycia. Winę za to, że osoby lubujące się w piciu dużej ilości alkoholu często tyją, ponosi bezpośrednio wcale nie sam alkohol w postaci na przykład wódki, ale to, co jedzą do alkoholu.

Chociaż alkohol sam w sobie paradoksalnie chroni przed otyłością, ponieważ blokuje rozkład tłuszczu i węglowodanów, to wraz z nim pochłaniane są ogromne ilości tuczącego jedzenia, a on sam dodatkowo wzmaga apetyt.

Najczęściej na niezbyt zdrowe jedzenie, takie jak smażone w głębokim tłuszczu mięso, chipsy i wiele innych. Chodzi również o sam rodzaj wypijanych alkoholi. Im mocniejszy i bardziej wytrawny alkohol, tym mniej pochłanianych kalorii.

Koneserzy i koneserki alkoholi takich jak słodkie wina, likiery, czyli zawierających ogromną ilość węglowodanów, będą tyć znacznie szybciej niż ci, którzy raczą się wódką.

Ile kalorii ma wódka?

Kieliszek wódki to 55 kalorii. Zatem przez cały wieczór posiedzenia przy butelce wódki osoby są w stanie pochłonąć średnio 200 – 300 kalorii. Relatywnie nie jest to tak wielka porcja kalorii, jak mogłoby się wydawać.

Spożywana od czasu do czasu w mniejszych ilościach nie powinna odbijać się negatywnie na wadze. Ponadto alkohol znacząco podnosi temperaturę ciała, przez co część spożytych kalorii od razu jest spalana.

Jeśli zależy nam na tym, by zachować dobrą sylwetkę podczas spożywania trunków, ważne jest pamiętanie, by pić jak najbardziej wytrawny alkohol, tylko jednego rodzaju. Prawdziwymi bombami kalorycznymi, do tego mało zdrowymi są drinki, szczególnie te najbardziej słodkie.

W szklance napoju gazowanego lub energetycznego znajduje się około pięciu łyżeczek cukru. Drinki z wódką, napojami słodzonymi z datkiem owoców z pewnością nie wpłyną dobrze na figurę.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.