Ile kalorii ma zupa ogórkowa? Zupa ogórkowa ma niepowtarzalny, kwaśny smak, który nie każdemu przypada do gustu, ale świadczy o tym, że w daniu kryją się zdrowe składniki.

Wartości odżywcze zupy ogórkowej

Zupę ogórkową można przyrządzać zarówno w wersji wegetariańskiej jak i mięsnej, najczęściej z mięsem drobiowym. Do zupy ogórkowej wielu dodaje również inne warzywa, takie jak marchewka czy pietruszka. Zupę tą przyrządza się jednak, jak nazwa wskazuje, przede wszystkim z użyciem ogórków.

Kwaśny smak zupy wynika z tego, że są to ogórki kiszone, a dokładniej rzecz biorąc przecier z nich. Ogórki kiszone to znany probiotyk, ponadto w tak podanej formie są znacznie lepiej strawne niż świeże ogórki.

Są kiszone w całości, natomiast świeże, większość ludzi obiera. Dlatego kiszone ogórki mają znacznie więcej wartości odżywczych zachowanych w skórce. Uwagę zwraca tu przede wszystkim większa zawartość witaminy C, podnoszącej odporność oraz mającej wpływ na naczynia krwionośne. Oprócz tego kiszone ogórki są źródłem witamin z grupy B, witaminy E oraz K.

Ile kalorii ma zupa ogórkowa?

Ogórki to jedne z najmniej kalorycznych warzyw. Świeży ogórek to wartość energetyczna w ilości około 6 kalorii. Szklanka zupy ogórkowej to około 50 kalorii, w zależności jak została przyrządzona. Z dodatkiem śmietany i grzanek, czyli kawałków bułki smażonej na tłuszczu, wartość kaloryczna będzie oczywiście rosła i może przekroczyć nawet 80 kalorii.

Kiszone ogórki są znane z tego, że mają świetny dobroczynny wpływ na układ pokarmowy człowieka. Zupa ogórkowa świetnie sprawdzi się w przypadku gdy pojawiają się problemy żołądkowe, takie jak zaparcia, wzdęcia, zatrucie pokarmowe.

Ułatwi w ten sposób również zrzucenie zbędnych kilogramów poprzez usunięcie z organizmu zalegających toksyn.

Zupę ogórkową bez dodatków w postaci śmietany lub grzanek z przecieru ogórkowego spożywać można bez obaw o to, że spowoduje ona wzrost kilogramów. Jest to idealna letnia zupa, polecana jako uzupełnienie codziennej diety pokarm tonizujący układ pokarmowy.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.