Wakacyjny czas sprzyja rozwijaniu pasji u dzieci. A gdzie indziej lepiej to robić, jak nie na ciekawych koloniach tematycznych? Dla dzieci czas spędzony z rówieśnikami w nowym miejscu to wspaniała przygoda.

Zastanawiasz się pewnie, ile trzeba za nią zapłacić? Pozwól, że nakreślimy sytuację!

Ceny kolonii – co wchodzi w ich skład?

Ile kosztują kolonie dla dzieci

Kolonijny wyjazd, to ekscytujące doświadczenie. Decydując się na wysłanie dziecka na kolonię, inwestujesz w jego rozwój. Młoda osoba może wówczas budować swoje kompetencje społeczne, pasje i uczyć się nowych rzeczy.

Ceny zależą od długości wybranego turnusu (najczęściej 7, bądź 11 dni) oraz typu wyjazdu. Taniej jest jeszcze w czerwcu, drożej – w szczycie sezonu.

Rodzice często zastanawiają się, co wchodzi w skład kosztów wyjazdu. Jeśli chodzi o kolonie dla dzieci, ceny obejmują:

  • zakwaterowanie w ośrodku w górach albo nad morzem,
  • wyżywienie (zwykle 3 posiłki),
  • bogaty program aktywności sportowych, artystycznych lub innych,
  • niezbędne materiały dydaktyczne i sprzęt,
  • ubezpieczenie NNW,
  • stałą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej lub instruktorów (zależnie od charakteru programu),
  • pamiątkową koszulkę i nagrody dla zwycięzców organizowanych konkursów.

Dodatkowo można dokupić przejazd autokarem na miejsce turnusu, specjalną dietę oraz opcjonalne wycieczki fakultatywne.

Kolonie dla dzieci – jaki to koszt?

Ile konkretnie trzeba zapłacić za kolonię? Kwota ta waha się zwykle w zakresie między 1300 zł, a 2200 zł. Przewidziano dodatkowe zniżki dla uczestników, którzy po raz kolejny spędzają wakacje z Vogue TravelRabaty obowiązują również wówczas, gdy na kolonię wybiera się rodzeństwo.

Początkowo dokonywana jest rezerwacja wstępna na czas 4 dniW trakcie tego czasu należy uiścić opłatę. W przypadku braku dokonania wpłaty zaliczki w wyznaczonym terminie, rezerwacja zostaje bezkosztowo anulowana, a miejsce wraca do sprzedaży.

Warto pamiętać, że płatność można zrealizować za pomocą bonu turystycznego. Druga rata jest natomiast płacona do 30 dni przed wybranym dla dziecka turnusem.

Poślij pociechę na wymarzone wakacje!

Dzieci w wieku 7-12 lat mają zwykle już swoje sprecyzowane zainteresowania. Jedni zaczytują się w przygodach Harry’ego Potter’a. Inni interesują się popkulturą azjatycką. Kolejni uwielbiają zabawy w ruchu, podchody lub rozmaite gry terenowe.

Dla takich osób przygotowano tematyczne kolonie dla dzieci. Ceny takich wyjazdów dostosowano tak, by każdy mały pasjonat mógł wypocząć, rozwijając swoje hobby i poznając innych miłośników wybranego zagadnienia.

Kiedy nie masz pewności, który turnus wybrać – nie wahaj się podpytać pociechy. Sprawdź, które wyjazdy najbardziej odpowiadają jej pragnieniom. Może spełnisz marzenie małego miłośnika Lego? Albo uradujesz początkującą malarkę wysłaniem jej na kolonię artystyczną?

Kolonijne wyjazdy są przez dzieci wspominane latami. Często to właśnie wakacje spędzone z dala od domu i w pięknych okolicznościach przyrody są najlepsze. Warto więc rozważyć posłanie pociechy na kolonię dla dzieci. Cena to na pewno ważny czynnik… Jednak uśmiech córki czy syna po powrocie jest na pewno tego wart. Vogue Travel zaprasza na pełne wrażeń i aktywności turnusy!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.