Marka Graco zajmuje się produkcją fotelików samochodowych dla dzieci do 150 cm wzrostu. W asortymencie tej marki można znaleźć modele o zróżnicowanym wyposażeniu.

Najważniejsze jest jednak to, że oferta Graco jest skierowana do wszystkich rodziców. Foteliki można dopasować do indywidualnych potrzeb pod względem sposobu montażu – pasują do każdego auta.

Produkty dla dzieci marki Graco są znane na całym świecie. Do jednych z najbardziej popularnych należą z pewnością foteliki samochodowe. Graco projektuje modele, w których mogą podróżować dzieci już od pierwszych dni życia. Dzięki licznym systemom zapewniają one małym pasażerom optymalny poziom jazdy.

gracco-avolve

Aby z oferty Graco mogła skorzystać każda rodzina, marka postanowiła stworzyć modele montowane przy użyciu systemu Isofix oraz takie, które w tym celu wykorzystują samochodowy pas bezpieczeństwa.

Isofix w fotelikach samochodowych Graco

Gdy na rynku pojawiły się pierwsze foteliki z systemem Isofix, Graco postawiło na nowoczesność i skorzystało z tego funkcjonalnego rozwiązania. System Isofix to dziś niezwykle popularny sposób instalacji fotelików dziecięcych. Jego fenomen polega na tym, że wyklucza on najpopularniejsze błędy montażowe, do których dochodziło w czasie montowania fotelików samochodowych przy użyciu samochodowego pasa.

Klamry Isofix to dwa metalowe pręty umieszczone w podstawie fotelika. Po ustawieniu go na tylnej kanapie w aucie te dwa elementy łączą się z kompatybilnymi uchwytami w aucie, które znajdują się najczęściej pod specjalnymi zaślepkami w siedzisku. Warto wiedzieć, że łączą się one bezpośrednio z karoserią auta. I to nie bez powodu.

Połączenie tych dwóch elementów z sobą jest bardzo proste i trwa kilka sekund. Ten system został opracowany w taki sposób, żeby nie przysparzał rodzicom problemów montażowych. Właśnie dlatego jest bardzo intuicyjny, a problem pomyłek został w zasadzie zdegradowany do zera.

Po połączeniu uchwytów fotelik samochodowy Graco z isofix stoi bardzo stabilnie. Nie ślizga się na siedzeniu w czasie jazdy. Na właściwym miejscu stoi również podczas nagłego hamowania lub kolizji drogowej.

Te wszystkie zalety sprawiły, że system Isofix został okrzyknięty przez rodziców najbezpieczniejszym systemem montażowym. Jest jednak jedno „ale”. Foteliki Graco z systemem Isofix można stosować tylko i wyłącznie w autach, które posiadają fabrycznie wbudowane kompatybilne uchwyty.

Montaż przy użyciu pasa samochodowego

Niestety, wciąż nie wszystkie auta jeżdżące po polskich drogach są wyposażone w popularny i wygodny Isofix. Właśnie z tego powodu marka Graco wciąż ma w swojej ofercie modele, które można zamontować także przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa.

I chociaż ten montaż wymaga więcej czasu i odrobinę wprawy również jest bezpieczny. Na czym polega ten proces?

Wbudowane w foteliki klamry służą do podtrzymania pasa bezpieczeństwa we właściwej pozycji. Po zapoznaniu się z oznaczeniami na samym foteliku pas powinno się poprowadzić zgodnie ze wskazówkami zawartymi z instrukcją obsługi.

Warto pamiętać o poziomie jego napięcia. Tylko prawidłowo naciągnięty pas będzie skutecznie utrzymywał fotelik na kanapie.

Zalety fotelików samochodowych Graco

W przypadku fotelików dla dzieci, które osiągnęły już wagę 15 kg, pas samochodowy pełni jeszcze jedną funkcję. Jego zadaniem jest utrzymanie ciała pasażera w bezpiecznej strefie. A to oznacza, że pas prowadzi się w taki sposób, by jednocześnie unieruchamiał fotelik i zabezpieczał ciało dziecka.

Takie rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne i nie trzeba się go bać. Nawet w przypadku fotelików z Isofix, które są przeznaczone dla starszych pasażerów (powyżej 15 kg), ich ciało również zabezpiecza się samochodowym pasem bezpieczeństwa. Wówczas system Isofix stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które poprawia stabilizację samego fotela.

Foteliki Graco, bez względu na sposób montażu są komfortowe i zapewniają dzieciom optymalny poziom bezpieczeństwa. Miękka tapicerka, wkładka dla noworodków, regulowany zagłówek to tylko kilka rozwiązań, które gwarantują dzieciom przyjemną podróż.

W fotelikach Graco dzieci do 4 roku życia mogą podróżować w pozycji tyłem do kierunku jazdy, co również korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo. Te modele, dzięki swojej funkcjonalności od lat utrzymują się w czołówce najpopularniejszych fotelików dla dzieci.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.