Wiosna to czas, gdy nasza cera potrzebuje regeneracji. Niskie temperatury na przemian z suchym powietrzem od ogrzewania sprawiają, że twarz może wyglądać na zmęczoną.

Dlatego warto wykorzystać ten moment na poddanie się zabiegom medycyny estetycznej. Jaki zabieg najlepiej się sprawdzi?

Sprawdź wczorajszy ranking:

Po zimie, gdy wszystko budzi się do życia, również nasza twarz może wymagać odświeżenia. Jeśli skóra jest szara, matowa i przesuszona, dobrym pomysłem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegiem polecanym ze względu na swoją skuteczność jest mezoterapia. Jest to najlepszy moment na jej wykonanie, gdyż wiosną promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze bardzo intensywne. Na czym polega mezoterapia i jakich efektów może się po niej spodziewać?

Na czym polega mezoterapia?

jak-dbac-o-skore-wiosna-mezoterapia

Medycyna estetyczna obejmuje zabiegi o mało inwazyjnym charakterze, których celem jest poprawienie wyglądu skóry. Pomagają również opóźnić naturalny proces starzenia. Działają bowiem na głębokie warstwy skóry, co znacznie podnosi ich skuteczność.

Z tego też powodu medycyna estetyczna w Warszawie cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia. Na czym ona polega? Za pomocą mikroiniekcji wprowadza się pod skórę substancje aktywne.

Cały zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak dla własnego komfortu można zdecydować się na miejscowe znieczulenie. Jeśli chodzi o preparaty, które wprowadzane są pod skórę, najczęściej jest to kwas hialuronowy, biotyna, l-karnityna bądź pirydoksyna.

Bezpośrednio po mezoterapii twarz jest zaczerwieniona, mogą również być widoczne ślady wkłuć. Wspomniane zmiany najczęściej znikają w przeciągu kilku dni.

W najbliższych tygodniach po zabiegu należy uniknąć silnego promieniowania słonecznego, ale też sauny i intensywnego wysiłku fizycznego. Mogą one bowiem spowodować dodatkowe podrażnienie skóry twarzy.

Kiedy warto wykonać mezoterapię igłową?

Mezoterapia to innowacyjny zabieg, w czasie którego do skóry dostarcza się niezbędne substancje aktywne. Jak już wspomnieliśmy, umożliwia on zmniejszenie widoczności pierwszych oznak starzenia.

Co za tym idzie, warto się na niego zdecydować, gdy na twarzy pojawią się zmarszczki, plamy czy przybarwienia, które często nasilają się z wiekiem. Preparat podawany jest bardzo precyzyjnie, co dodatkowo podnosi jego skuteczność. Sprawia, że działanie substancji aktywnych jest szybsze i bardziej efektywne.

Mezoterapia to zabieg polecany dla kobiet, które borykają się z problemem niewystarczającego nawilżenia skóry twarzy. Po podaniu odpowiedniego serum można spodziewać się przyspieszenia procesów, które odpowiadają za produkcję kolagenu.

Dzięki temu skóra staje się jędrna i gładka, poprawia się jej koloryt. Najlepsze efekty można uzyskać po serii zabiegów. Ich częstotliwość i konkretną liczbę dopasowuje się do aktualnego stanu skóry.

Mezoterapia to idealny zabieg dla kobiet, które chcą zadbać o wygląd skóry twarzy bez konieczności decydowania się na interwencję chirurgiczną.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.