Jak usunąć wągry błyskawicznym sposobem? być może jesteś tuż przed imprezą i podczas robienia makijażu zauważyłaś na cerze czarny punkcik, który niweczy wygląd Twojego makijażu? Oto 4 sposoby na szybkie usunięcie wągrów!

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: Najlepsze plastry na wągry

Bez względu na to, jak bardzo dokładnie oczyścisz swoją twarz, wągry pojawią się w najmniej oczekiwanym momencie, szczególnie uporczywe są wągry na nosie, gdzie gromadzą się dosłownie w kolonie, próbując pokryć jego powierzchnię!

Plastry na nos na wągry

paski-na-nos-na-wagry
Paski na wągry na nos

Paski na wągry na nos to dość znany i szybki sposób na pozbycie się tych czarnych szpecących kropek. Usuwanie wągra przebiega szybko i niemal bezboleśnie, oto jak należy to zrobić:

 1. Zwilż nos ciepłą wodą aby rozszerzyć pory, dobrze wytrzyj ręce, pozostawiając nos zwilżony (resztki wody zaraz same odparują).
 2. Otwórz opakowanie z plastrami i utnij kilka mniejszych pasków, abyś lepiej mogła umiejscowić je w zakątkach nosa. Poza tym małe krótkie paski lepiej będą przylegać do powierzchni nosa!
 3. Ściągnij papier chroniący lepką stronę plastra i przyłóż go do nosa gdzie znajdują się wągry!
 4. Teraz zwilż plastry na nosie ponownie.
 5. Po upływie 10-15 minut, pasek na wągry powinien stwardnieć, to znak, że możesz go już usunąć.

Jak usunąć wągry? łap łyżkę UNNY!

lyzeczka-unny-na-wagry

Usuwanie wągrów za pomocą łyżeczki unny to kolejny ze znanych wszystkim sposobów na wągry! Instrukcja obsługi tejże łyżeczki jest banalnie prosta! Oto jak to zrobić właściwie:

 1. Będziesz potrzebować miskę z gorącą lecz nie wrzącą wodą.
 2. Pochyl buzie nad miską i nakryj się ręcznikiem, aby parująca para otworzyła pory na Twojej skórze.
 3. Przed użyciem łyżeczki unny, dokładnie umyj ją wodą z mydłem.
 4. Dociśnij oczko łyżeczki do miejsca gdzie znajduje się wągier, aby jego środek znalazł się w centralnej części oczka.
 5. Po dociśnięci łyżeczki do skóry, prawa fizyki sprawią, że zawartość wągra wypłynie na powierzchnię.
 6. Po zabiegu wyciskania wągrów, koniecznie oczyść twarz tonikiem!

Peeling vs wągry

peeling-na-wągry

Peeling to kolejny sposób który ograniczy występowanie wągrów na skórze. Oto jak zrobić peeling:

 1. Dobrze umyj twarz i pozostaw ją wilgotną (łatwiej będzie rozprowadzić Ci peeling po skórze)
 2. Nałóż dowolny peeling na twarz i wmasuj go w skórę na twarzy.
 3. Oto najlepsze moim zdaniem peelingi, które przynoszą widoczne gołym okiem efekty:
  1. Peeling cukrowy
  2. Peeling miodowy
  3. Peeling solny
  4. Peeling z sody oczyszczonej
 4. Aby dobrze pozbyć się martwego naskórka i zanieczyszczeń znajdujących się w porach skóry, masuj twarz okrężnymi ruchami, nie przesadzaj jednak z naciskiem dłoni na twarz bo mogą powstać zadrapania, właściwie także dostosuj czas peelingowania skóry, wystarczy bowiem kilka minut!
 5. Następnie spłucz peeling pod ciepłą bieżącą wodą.

Jak usunąć wągry? pomoże Ci para wodna!

usuwanie-wagrow-goraca-para-wodna

Parę wodną stosujemy na wiele sposobów, np. na przeziębienie lub gdy robimy inhalację. Para wodna działa także na wągry, oto jak należy do tego podjeść:

 1. Zagotuj w średniej wielkości garnku – wodę, możesz dodać nieco soku z cytryny.
 2. Pochyl się wprost nad garnkiem z parującą gorącą wodą i nakryj głowę ręcznikiem w ten sposób, aby pokryć też garnek, żeby para nie wydostawała się na zewnątrz.
 3. Postaraj się wytrzymać około 5-6 minut, aż na twarzy zacznie skraplać się para. Gorąca para otworzy pory na skórze, umożliwiając wągrom łatwe wydostanie się na zewnątrz skóry!
 4. Do garnka wlej teraz nieco chłodnej wody, jednak pamiętaj aby woda wciąż była gorąca.
 5. Zanurz w wodzie płatek kosmetyczny, wyciśnij go z nadmiaru wody i zacznij przemywać rejony twarzy w których pojawiły się wągry!
 6. Pamiętaj, aby przemywanie skóry płatkiem kosmetycznym przeprowadzane było gdy płatek jest gorący. Tylko wtedy usuniesz wągry!

Mam nadzieję, że te 4 sposoby jak usunąć wągry, pomogą Ci w codziennej pielęgnacji twarzy, zabiegi możesz stosować minimum raz w tygodniu. Na szczęście usuwanie wągrów wymienionymi sposobami nie zabiera zbyt wiele czasu, więc możesz powtarzać zabiegi nawet częściej!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

 1. Czasami warto sięgnąć po “5 domowych środków, które zastąpią cała drogerię”, czyli po naturalne metody. Otóż polecam delikatny peeling z pół łyżeczki sody oczyszczonej, pół łyżeczki drobnej soli morskiej oraz dwie łyżeczki płynu do mycia, wymieszać. Tak powstałą papkę nanieść na twarz i pozostawić na 5 minut. Regularne stosowanie przyniesie oczekiwany rezultat, nie zatykając porów i niszcząc cery.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.