Każdy pragnie tego, aby jego związek był silny i pełen miłości, ale nie sposób utrzymać taki stan bez żadnego wysiłku. Po początkowym etapie fascynacji i zakochania nadchodzi stabilizacja, monotonia i rutyna, przez które wiele związków traci na jakości lub całkowicie się rozpada.

Poznacie pięć prostych wskazówek na temat dbania o relację, które pozwolą Wam cieszyć się związkiem, który przetrwa lata!

Rozmowa

Spis treści

jak-dbac-o-zwiazek

W codziennym zabieganiu warto znaleźć przynajmniej chwilę, aby porozmawiać z partnerem czy partnerką. Szczera rozmowa pozwoli na uwolnienie emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, przez co nie tylko poczujecie się lepiej, ale również będziecie budować więzi bliskości i zaufania.

Zwierzenie się drugiej osobie ze swoich problemów albo zwyczajne opowiedzenie o tym, jak minął dzień, sprawią, że będziecie się czuć bliżej siebie, będziecie się lepiej znali i rozumieli.

Pomoc

Każdy ma w swoim życiu chwile słabości albo po prostu zmęczenia po ciężkim dniu w pracy. Będąc w związku, bierzecie za siebie nawzajem odpowiedzialność, co oznacza, że powinniście się wspierać w trudnych chwilach. Otwórzcie szeroko oczy i pamiętajcie o empatii, bądźcie gotowi nieść pomoc drugiej osobie.

Podzielcie się sprawiedliwie obowiązkami, ale nie wahajcie się zrobić czegoś więcej jeśli widzicie, że Wasza druga połówka nie czuje się najlepiej lub jest wykończona po pracy.

Czas

Wspólne spędzanie czasu to jedna z najistotniejszych kwestii w relacjach międzyludzkich. Mimo pracy, dzieci czy innych obowiązków postarajcie się regularnie znajdować czas tylko dla Was dwojga.

Często wśród rutyny gubi się radość z bycia ze sobą tak po prostu, dlatego należy pamiętać o tym, by choć od czasu do czasu oderwać się od świata, zapomnieć o wszystkich innych i skupić się na Was.

Czy będzie to kino, wspólne uprawianie sportu, wypad do SPA czy też oglądanie ulubionego serialu pod kocykiem – to bez znaczenia! Znajdźcie coś, co sprawia Wam obojgu przyjemność i co możecie robić razem, aby odprężyć się, odpocząć i po prostu pobyć ze sobą.

Czułość

Wiele par z dłuższym stażem zapomina o tak oczywistym czynniku wpływającym na jakość ich związku, a mianowicie o czułości. Wydaje się to błahostką, ale jest to naprawdę bardzo ważna kwestia.

Buziak na pożegnanie przed pracą, trzymanie się za ręce podczas spaceru, gładzenie partnera lub partnerki po policzku patrząc sobie prosto w oczy, a może przytulanie się przed snem – każdy może znaleźć swój sposób na okazywanie czułości, ale nigdy nie wolno o niej zapominać.

Taki delikatny dotyk to ważny element okazywania uczuć, dzięki czemu Wasza druga połówka będzie czuła miłość na własnej skórze.

Seks

Jak dbać o związek? 5 wskazówek 3Udany związek nie będzie istniał jeśli nie będzie w nim udanego seksu. Satysfakcja seksualna bezpośrednio przekłada się na satysfakcję z relacji, dlatego warto zadbać o to, byście oboje byli zadowoleni z Waszego życia łóżkowego. Do przełamania nudy i rutyny w łóżku świetnie nadają się różnego typu akcesoria erotyczne, wśród których zdecydowanie wyróżniają się wibratory dla par.

O ich wyjątkowości świadczy fakt, że są wielofunkcyjne i można ich używać w czasie seksu w celu intensyfikacji doznań obojga partnerów. Wibratory dla par są bardzo często wybierane jako urozmaicenie łóżkowej rutyny, ponieważ jednocześnie stymulują partnera i partnerkę, dzięki czemu oboje czerpią satysfakcję ze zbliżenia.

Osoby poszukujące jeszcze mocniejszych doznań z pewnością zaspokoją inne akcesoria erotyczne, takie jak gadżety BDSM czy korki analne. Jednak bez względu na preferencje warto spróbować w łóżku czegoś nowego, aby seks nie kojarzył się jedynie z nudnym obowiązkiem, ale był źródłem przyjemności i satysfakcji.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.