Czy właśnie zastanawiasz się jak schudnąć na twarzy? Świetnie trafiłaś bo właśnie rozwiązaliśmy ten problem! Z problemem nadwagi czy nadmiernej masy tłuszczowej zmaga się całkiem spory odsetek osób na całym świecie, zwłaszcza kobiety!

Często nadmiar tkanki tłuszczowej dotyka nie tylko talii, ale również twarzy. W internecie możemy znaleźć całą masę sposobów na pozbycie się tej szkalującej dla wielu kobiet dolegliwości.

Profilaktyka w odchudzaniu?

Pośród rozwiązań proponowanych przez farmakologię coraz trudniej znaleźć profilaktyczne porady mające na celu poprawę sylwetki i kształtu twarzy.

Warto zastanowić się nad czysto profilaktycznymi metodami, dzięki którym kondycja naszej twarzy będzie lepsza, poprawiając nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale również wspomagając wewnętrzne właściwości skórne bezpośrednio wypływające na nasz ogólny kobiecy wygląd.

Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?!

Bardzo ważnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę pragnąc pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej są oczywiście ćwiczenia fizyczne. Zarówno dla ciała, jak i dla twarzy, wszelka aktywność fizyczna przyniesie pozytywne skutki.

Codzienny jogging czy aerobik doskonale wpływają na kondycję Twojego ciała odmładzając je, jednocześnie oczyszczając z toksyn.

Ćwicząc poszczególne partie mięśniowe, które odpowiadają za całokształt naszej fizyczności jesteś w stanie diametralnie zmienić swój wizerunek. Doskonałym sposobem na odchudzenie twarzy są aktywności z zakresu jogi.

Rozluźnij mięśnie twarzy

Jak schudnąć na twarzy? należy przede wszystkim rozluźnić jej mięśnie, które niemal cały czas podatne są na ruchy. Przez całe dnie mówimy, jemy, śmiejemy się lub używamy mimiki – te wszystkie czynności związane są z ciągłą pracą mięśni twarzy – tutaj z pomocą przychodzi codzienna seria ćwiczeń twarzy, będąca swoistą jogą twarzy.

Ciągle napinany mięsień rośnie – doskonałym przykładem jest choćby skrupulatna praca na siłowni nad pewną partią mięśni – regularnie napinane przybierają na masie.

Tak samo jest z mięśniami twarzy, stąd automatycznie nasuwa się wniosek, że należy jak najczęściej rozluźniać twarz, jeśli chcemy spoglądać na nią w lustrze w pełni usatysfakcjonowani.

Joga twarzy

Właśnie joga pozwoli rozluźnić obszary ciała, sprawiając, że ich masa spadnie wraz z napięciem. Dodatkową zaletą jogi twarzy jest ogólna poprawa mimiki oraz rysów twarzy, co dodatkowo podnosi walory estetyczne, a tym samym samopoczucie. Może zainteresuje Cię joga dla początkujących? jak powinna wyglądać i jakich zasad się trzymać?!

Ćwiczenia wyszczuplające twarz

cwiczenia-na-twarz-joga-twarzy

Jak schudnąć na twarzy? Bardzo dobrym rozwiązaniem będą codzienne ćwiczenia twarzy. Pomogą  one zredukować masę tłuszczu na policzkach, wzmacniając jednocześnie mięśnie twarzy i pobudzając krążenie krwi w żyłach. Na początek wykonaj kilka krótkich ćwiczeń z zamkniętymi ustami.

Kolejnym krokiem jest nabranie powietrza w prawy policzek i utrzymania go w ten sposób przez około 5-7 sekund, po czym następuje pełne rozluźnienie mięśni twarzy. Analogicznie, powtórz ćwiczenie dla lewego policzka..

Oba ćwiczenia powtarzaj 4 razy z rzędu. Również otwierając usta szeroko i poruszając żuchwą w górę i w dół ruchem okrężnym, wzmacniamy dolne partię mięśni twarzy oraz podbródek.

Gromadzenie wody w organizmie

Innym czynnikiem, który bardzo wpływa na kondycję twarzy jest woda nagromadzona w organizmie – należy się jej skrupulatnie pozbywać. Organizm ma naturalną tendencję do gromadzenia jej.

Jak schudnąć na twarzy? Istnieją dwa podstawowe sposoby na usuwanie nadmiaru wody z organizmu

 1. Pierwszy z nich to ograniczenie ilości soli w codziennej diecie – po jej ograniczeniu przeciętny człowiek chudnie około 3-4 kilogramy.
 2. Drugą rzeczą, która gromadzi wodę w naszym organizmie są substancje farmakologiczne – idąc tym tropem rozumowania, należy unikać spożywania medykamentów bez realnego zapotrzebowania.

Należy również pamiętać o tym, że kondycja twarzy idzie w parze z kondycją całego ciała, więc w przypadku walki z nadmierną masą ciała powinno się regularnie ćwiczyć cały organizm, nie tylko twarz.

Odpowiednie ćwiczenia ogólnorozwojowe wraz z prostymi ćwiczeniami mięśni twarzy przynoszą efekty tylko wtedy, gdy są połączone z odpowiednią dietą i profilaktycznym stylem życia.

Spożywaj wysokiej jakości węglowodany!

Aby wspierać spalanie masy tłuszczowej należy spożywać jak najwięcej wysokiej jakości węglowodanów – szczególnie z owoców i warzyw. Odpowiednia dieta stanowi podstawę odpowiedniego treningu, więc tylko odpowiednio skonsolidowana przynosi stuprocentowe efekty odchudzania, o które tak mocno zabiegamy.

Jak wyszczuplić twarz makijażem

Innym sposobem na optyczne poprawienie wyglądu twarzy jest odpowiednie wykonany makijaż, uwzględniający wszelkie aspekty nie tylko kształtu twarzy, ale również jej cery. W internecie możemy znaleźć wiele poradników na ten temat, wszystkie bazują jednak głównie na różach i bronzerach, niezbędnych do poprawy optycznej wyglądu twarzy.

Specjaliści od makijażu na całym świecie zapewniają, że:

makijaż jest w stanie zdziałać cuda

Wystarczy tylko stosować odpowiednie techniki. Możesz sprawić, że policzki będą pięknie podkreślone, nadając twarzy efekt trójwymiarowy. Przede wszystkim, nakładając róż, używaj specjalnego, malutkiego pędzelka – najlepiej wybrać te skośno ścięte.

Należy zwrócić również uwagę, czy włosie pędzla jest odpowiednio miękkie. Będzie ci łatwiej nałożyć za jego pomocą róż i nie przesadzając z jego intensywnością natężenia. Jeżeli włosie jest za twarde, za pierwszym razem możesz nałożyć zbyt dużą ilość różu

Bronzery wyszczuplające twarz

bronzery-wyszczuplaja-twarz
Bronzery

W fundamentalnym makijażu wyszczuplającym twarz jest stosowanie bronzerów. Pudry brązujące nakłada się tuż pod kością policzkową. Kosmetyk, za pomocą pędzla nanosimy skośnymi muśnięciami. Należy stanowczo unikać wykonywania poziomych linii – na twarz wpłynie to dla nas negatywnie, tworząc optyczne poszerzenie.

Jak schudnąć na twarzy? Użyj bronzera! Po użyciu bronzera efekt jest zauważalny od razu – twarz wydaje się szczuplejsza.

Następnym krokiem jest sięgnięcie po odpowiedni róż do policzków. Używa się go w obrębie kości policzkowej i trochę powyżej. Ten kosmetyk należy nakładać na zewnętrzne partie policzków… Równie ważnym jest, aby nie przeciągać różu w stronę policzków – wygląda to po prostu źle.

bronzer-wyszczuplajacy-twarz
W przypadku twarzy o kwadratowych kształcie należ nanieść bronzer również w okolicy krawędzi twarzy, tj. na żuchwę i okolice skroni. Nadaje to efekt złagodzenia kształtu twarzy.

Należy zachować dystans do produktów rozświetlających twarz – trzeba je umiejętnie nakładać, gdyż rozświetlacze uwypuklają dane partie twarzy. Nie należy stosować ich na partie twarzy, które chcemy “wyszczuplić lub całkowicie ukryć”

Jeżeli twoja twarz ma kształt okrągły i zależy ci na tym, aby ją wyszczuplić – wykorzystaj podkłady dwukolorowe. Jeden bezpośrednio do koloru cery, zaś drugi o ton ciemniejszy. W środkowych partiach twarzy, tj. w centrum czoła, nosie, brodzie i policzkach, należy nanieść podkład jaśniejszy.

W obrębie partii, które chcemy ukryć – podkład ciemniejszy. Całość należy delikatnie przypudrować. Róż nakłada się skośnymi pasmami. Jeśli twoja twarz ma kształt serca, należy skupić uwagę na policzkach jednocześnie “ukrywając” czoło…

Użycie bronzera po bokach czoła, a także tuż przy nasadzie włosów optycznie skróci twarz. Nie zapominając o pokrywaniu skośnymi pasmami, nakładamy róż na policzki. Każda linia pozioma optycznie poszerzy twoją twarz.

Słowem rzecz ujmując, róże i bronzery to ważny niezbędnik, gdy zależy Ci na modelowaniu i wyszczupleniu kształtu twarzy.

Jak wyszczuplić twarz fryzurą

Oprócz odpowiednich ćwiczeń i diety, czy makijażu, dzięki któremu nasza twarz będzie optycznie szczuplejsza, bardzo ważnym aspektem jest również fryzura, SPRAWDŹ: jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Niemal każda kobieta przywiązuje dużą wagę do swojej fryzury, często zapominając jak wielki wpływ wizualny wywołuje ona na poszczególne partie naszego ciała – szczególnie na twarz.

W przypadku fryzury mającej na celu optyczne wyszczuplenie twarzy, nie da się zalecić kilku typów uczesania, mających pełnić rolę serum na tłustą twarz. Warto jednak pamiętać, że niektóre uczesania lepiej eksponują twarz niż inne, wg zasady – “im bardziej włosy ułożone są pionowo, tym bardziej wyszczuplają twarz”.

fryzury-wyszczuplajace-twarz
Postaw na fryzury wyszczuplające twarz!

W tym miejscu od razu nasuwa się myśl, że warto postawić na długie, gładkie włosy. Podobne zastosowania mają pasma włosów opadające wokół twarzy, czy lekko wycieniowane fryzury.

W kwestii koloryzacji włosów, powszechnie wiadomym jest, że to ciemne kolory wizualnie wyszczuplają twarz. Aby wyszczuplić twarz, bardzo dobrym rozwiązaniem jest nadanie fryzurze odpowiedniej wysokości – można tego dokonać czesząc wysokie koki spięte na szczycie głowy, czy wysoki pół kucyk.

Wielu specjalistów uważa, że dla efektu wyszczuplenia twarzy bardzo dobrym rozwiązaniem jest tapirowanie włosów, nadając im objętości u nasady, uwydatniając jednocześnie kształt twarzy.

Niestety, dla efektu wyszczuplonej twarzy należy totalnie zapomnieć o falach, czy dużych kokach – fale nadają głębi fryzurze, więc mogą zrobić dokładnie to samo z wizualnym odbiorem twarzy. Efekt falowania ma nieco mniejszy wpływ na optyczne postrzeganie twarzy jeśli jest delikatny – duże fale uwydatnią optycznie szeroką twarz, wywołując efekt odwrotny do pożądanego.

Kosmetyki wyszczuplające twarz

Pragnąc wyszczuplić twarz borykamy się z różnicami opinii, koncerny farmaceutyczne zalewają nas różnorakimi suplementami diety czy medykamentami. Na każdym kroku spotykamy się z kosmetykami mającymi na celu zrobić wszystko za nas.

kosmetyki-wyszczuplajace-twarz
Kosmetyki które wyszczuplają twarz

Niestety…
Sedno “tłustej” twarzy leży przede wszystkim w nas i należy przede wszystkim rozpocząć walkę ze słabościami własnego organizmu.

Przede wszystkim najważniejsze są ćwiczenia – regularna aktywność fizyczna pozwala utrzymać całe ciało w odpowiedniej kondycji, zapewniając mu lepszą regenerację i samopoczucie, a co za tym idzie lepszy wygląd.

Wykonując jogging, aerobik czy prostą jogę twarzy musimy ciągle pamiętać, jak ważne dla naszych mięśni jest pełne rozluźnienie, które stanowi klucz do pięknego ciała.

Bardzo ważnym jest, aby stosować przy tym jednocześnie odpowiednią, zdrową dietę. Dzięki dobremu odżywaniu, eliminowaniu soli z organizmu i ciągłym ćwiczeniom, nasze ciało i twarz z dnia na dzień staną się szczuplejsze!

Makijaż i uczesanie samo się nie stanie…

Poza czynnikami wewnętrznymi, warto wesprzeć się kilkoma minutami dziennie przed lustrem – odpowiednio wykonany makijaż wraz z uczesaniem, pozwoli nam zakamuflować niedoskonałości, co w połączeniu ze skrupulatną pracą daje możliwość wyeliminowania ich całkowicie.

Warto jednak pamiętać, że nasze ciało jest ciągle narażone na czynniki zewnętrzne, więc tylko skrupulatna praca może dać nam długotrwałe efekty. Ludzkie ciało z natury jest piękne, więc warto naturalnie wspierać jego pracę, by być naturalnie zadowolonym z samego siebie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

5 KOMENTARZE

 1. Nadmiar tkanki tłuszczowej widoczny na twarzy to duży problem. Tym większy, że często zdarza się tak, że pełne policzki czy zarysowujący się drugi podbródek wcale nie idzie w parze z dużą nadwagą. Czy nawet nadwagą jako taką. Nader często zdarza się tak, że figura jako taka nie jest problemem – ciało jest szczupłe i smukłe.

  Za to twarz jest okrągła, z nadmiernie zarysowanym drugim podbródkiem i zbyt pełnymi policzkami. Taka twarz w dzieciństwie sprawia, że matki, ciotki i babcie zachwycają się – pyzata buzia, okrągła jak księżyc w pełni stanowi obiekt adoracji rodziny. Jednak czas mija, a to, co niegdyś było traktowane jako zaleta i powód do zachwytów – staje się źródłem kompleksów. Najpierw nastolatki, potem dorosłej kobiety. Z kompleksami należy walczyć – zwłaszcza, jeżeli mają nam zaburzać odbiór własnej osoby, samoocenę czy sprawiać, że każde spojrzenie w lustro będzie źródłem niekończącej się frustracji.

  Najważniejsze w walce z problemem jest uświadomienie go sobie – to naprawdę ciężka rzecz. Jednak równie ciężką jest uświadomienie sobie, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Gdyby ludzkość jako taka myślała w tych kategoriach – nasz rozwój byłby nie tyle zahamowany – byłby praktycznie niemożliwy. I może się wydawać, że dodatkowa fałdka na twarzy czy nadmiernie zaokrąglone policzki to nie jest wcale tak poważny problem. Ale trzeba sobie uświadomić, że istota problemu tkwi w mózgu.

  I jeżeli dla naszego umysłu jest to sprawa bardzo ważna, sprawa ręcz kluczowa, jeżeli chodzi o postrzeganie samej siebie i budowanie dookoła tego swojego wizerunku – to należy z tym walczyć. I nie dać sobie wmówić, że to nieważne. Jeżeli chodzi o nasz wygląd i idące w parze z wyglądem samopoczucie – nie ma rzeczy, które można określić jako nieważne. Wszystko jest ważne, bo przecież my same jesteśmy ważne.

 2. Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?

  Jeżeli mowa o wyszczuplaniu twarzy to pierwszym, co się nasuwa się na myśl. W końcu nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na to, by wyszczuplić swoje ciało. Czy twarz jest tu jakimś wyjątkiem?

  Przecież nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia potrafią zdziałać cuda. Prawdziwe cuda. Wystarczy tylko chcieć. Wystarczy też zdawać sobie sprawę z tego, że ćwiczenia, które są w stanie wyszczuplić całe ciało – niekoniecznie mogą oddziaływać na twarz. Kilogramy mogą lecieć w dół, a wygląd twarzy niekoniecznie musi się zmieniać. Takie rzeczy po prostu się zdarzają i nic się na to nie poradzi. Czy to znaczy jednak, że należy się poddać? Że skoro ogólne ćwiczenia nie pomagają – należy się poddać? Z całą pewnością nie! Wystarczy po prostu wdrożyć zestaw odpowiednich ćwiczeń i uzbroić się w cierpliwość. Cierpliwość to rzecz, która jest naprawdę ważna – w końcu wyszczuplanie twarzy to nie jest coś, co można uzyskać w ciągu kilku dni.

  Potrzeba wiele czasu, by wyszczuplić twarz, by efekty były widoczne i zadowalające. Jednak pewną pociechą może okazać się fakt, że ćwiczenia na wyszczuplanie twarzy wcale nie są czasochłonne, pracochłonne czy jakieś przesadnie skomplikowane.
  Pierwszym ćwiczeniem, które warto rozważyć przy walce z nadmiernie pyzatą twarzą jest… Uśmiech. Brzmi prosto, prawda? Uśmiech to w końcu jedna z najbardziej naturalnych rzeczy, do których zdolny jest człowiek. Nie chodzi jednak o byle jaki uśmiech, o nie. Chodzi o uśmiech szeroki, aż nazbyt przesadzony. Wystarczy stanąć przed lustrem i uśmiechając się w ten sposób ćwiczyć mięśnie twarzy. Uśmiech w końcu angażuje do pracy większość mięśni twarzy.

  Kolejnym ćwiczeniem, które warto jest rozważyć w walce o szczupłą twarz może wydawać się nieco zabawne, ale w końcu wykonujemy je w samotności i – co najważniejsze – walczymy o swój wygląd i idące z nim w parze samopoczucie, więc nie ma się absolutnie czego wstydzić. Ćwiczenie polega na zassaniu wewnętrznej części policzków.

  Przez grymas, który wtedy rysuje się na naszej twarzy – ściągnięte w charakterystyczny dziubek usta i ściągnięcie twarzy – ćwiczenie nazywane jest “rybią twarzą”.
  Kolejnym ćwiczeniem, które warto rozważyć w toczeniu codziennej walki o szczupłą twarz jest… napompowywanie ust powietrzem do momentu pojawienia się charakterystycznego nadęcia policzków.
  Innym ciekawym i z całą pewnością bardzo zabawnym ćwiczeniem jest… wymawianie samogłosek.

  Można to robić nawet bezdźwięcznie, wystarczy tylko wykonywać charakterystyczne dla wypowiedzenia danej samogłoski ruchy twarzy.
  Wszystkie te ćwiczenia można wykonywać codziennie przed lustrem. Wystarczy tylko kilka-kilkanaście minut i kilka-kilkanaście powtórzeń każdego ćwiczenia, by po jakimś czasie móc zaobserwować zadowalające nas efekty.

  Ważny jest jednak czas – nic nie przyjdzie do człowieka samo. Nic nie przyjdzie do człowieka natychmiast. Potrzeba czasu, by zauważyć efekty. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Uzbroić się w cierpliwość i… Zainteresować się optycznymi możliwościami wyszczuplenia twarzy. W końcu ludzkie oko, ludzki mózg to fascynujące narządy. Narządy, które można sprawnie oszukać – wystarczy tylko znać kilka ciekawych trików.

 3. Jak wyszczuplić twarz makijażem?

  Makijaż dla kobiety nierzadko jest jak druga skóra. Wiele kobiet nie wyjdzie z domu bez makijażu – nawet jeżeli chodzi o coś takiego jak prozaiczne wyjście, by wyrzucić śmieci. Makijaż to świetna broń w walce ze swoimi niedoskonałościami. Choć naprawdę wiele potrzeba, by nauczyć się sztuki wykonywania perfekcyjnego makijażu. Ale nie ma się co oszukiwać – makijaż dla większości, przeważającej większości kobiet to olbrzymia przyjemność. Coś, co są w stanie wykonywać bez względu na okoliczności i czerpać z tego prawdziwą przyjemność. Jeżeli czujemy, że makijaż to nasze życie, a nawet jeżeli tak nie czujemy, ale uważamy, że makijaż to rzecz, która jest naprawdę bardzo ważna i trzeba go wykonywać – warto się nauczyć tego, jak dzięki makijażowi zamaskować swoje niedoskonałości.

  A niezbyt szczupła twarz, jeżeli przeszkadza i jest źródłem kompleksów to z całą pewnością jest czymś, co należy traktować w ramach niedoskonałości. I nauczyć się ją maskować. Oczywiście, maskowanie to tylko półśrodek – żeby całkowicie pozbyć się problemu trzeba ćwiczeń. Jednak ćwiczenia, jak już zostało powiedziane – zabierają czas. Mnóstwo czasu. A ludzie są już takimi stworzeniami, że chcą mieć efekty natychmiast. Chcą je widzieć natychmiast, zaraz po tym, jak postanowią, że trzeba coś zrobić ze swoimi niedoskonałościami. Dlatego właśnie kobiety mają makijaż. I jak nauczą się z niego dobrze korzystać – w tej niezbyt równej walce ze swoimi kompleksami i niedoskonałościami – będą na zwycięskiej pozycji.

  Jeżeli by się tak nad tym bardziej zastanowić, bardziej zagłębić w temat, okaże się, że makijaż którego celem jest wyszczuplenie naszej twarzy wcale nie jest jakiś mocno skomplikowany. Wcale nie trzeba oddawać się w ręce makijażystki, czy przechodzić odpowiedniego kursu wizażu – wystarczy poznać tylko kilka prostych sztuczek. A do tego wystarczą po prostu chęci i trochę wolnego czasu – w końcu nie od dziś wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza, prawda?

 4. Ważne jest to, by pamiętać o brwiach. Brwi to w końcu integralna część twarzy. A jeżeli zostaną delikatnie podkreślone oraz pełniejsze – sprawią, że twarz zacznie wydawać się szczuplejsza. Do stylizacji brwi warto używać specjalnej kredki do brwi lub cieni. Warto też pomyśleć o podniesieniu ich od zewnętrznej strony ku górze, ale tu trzeba sporo wyczucia oraz umiejętności, bo łatwo jest przesadzić. A przesada w takim wypadku może sprawić, że będziemy wyglądać śmiesznie.

  Jeżeli zadbamy już o kwestię brwi, warto pomyśleć nad tym, co znajduje się pod nimi – o oczach. Efekt kociego oka, mocno zarysowana, podniesiona do góry kreska sprawia, że oko wydaje się większe, bardziej przyciąga wzrok i sprawia, że uwaga od reszty twarzy jest odwrócona, a przy złudzeniu dużo większych oczu – ogólnie wydaje się szczuplejsza.

  Kolejną rzeczą, o której absolutnie nie powinniśmy zapominać jest konturowanie. Warto, naprawdę bardzo warto jest zaprzyjaźnić się z bronzerem. Uzyskanie efektu delikatnego cienia na twarzy sprawi, że twarz automatycznie będzie wydawać się szczuplejsza. Tak samo sprawa wygląda z kościami policzkowymi – odpowiednie podkreślone różem czy bronzerem sprawią, że będą wydawać się lepiej zarysowane, a cała twarz sprawi wrażenie szczuplejszej.

  Doskonały efekt dający złudzenie szczuplejszej twarzy można też uzyskać przez umiejętne rozświetlenie centralnej części twarzy – części czoła nad nosem i brwiami, nosa i łuku Kupidyna (to charakterystyczne wgłębienie, które znajduje się nad górną wargą).

 5. A co z fryzurą? Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

  Nie tylko makijaż może dać wrażenie szczuplejszej twarzy. To samo można uzyskać również za pomocą odpowiedniej fryzury. A że nie od dziś mówi się, że włosy i odpowiednie fryzura to ukoronowanie kobiecej urody – można śmiało powiedzieć, że odpowiednia fryzura to podstawa.

  Taka fryzura nawet nie musi być specjalnie skomplikowana – chodzi przecież o proste triki związane z urodą, a nie o skomplikowane fryzury, które wykonuje się wiele godzin.

  Nawet zwykła grzywka, która zostanie zaczesana na bok może sprawić cuda w kwestii optycznego wyszczuplenia twarzy. Tak ułożona grzywka sprawia, że podkreślone wydają się kości policzkowe, a to automatycznie sprawia, że twarz wydaje się szczuplejsza. Warto jednak pamiętać o tym, by grzywka kończyła się tuż nad łukiem brwi – to najlepsza długość.

  Przynajmniej jeżeli chodzi o wydobycie z twarzy najlepszych, najbardziej doskonałych proporcji. Również włosy, które zostaną u fryzjera wycieniowane pod odpowiednim kątem są w stanie zamaskować niedoskonałości twarzy. Jeżeli będą wycieniowane pod odpowiednim kątem i sięgać będą do podróbka – automatycznie optycznie wyszczuplą twarz i sprawią, że kości policzkowe będą doskonale uwydatnione.

  Sprawdza się to najlepiej właśnie przy okrągłych twarzach. Mało tego! Ten typ fryzury jest w stanie bez problemu zamaskować chyba największą kobiecą bolączkę, jeżeli chodzi o problem zbyt okrągłej twarzy – w ten sposób można zamaskować drugi podbródek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.