Jeśli właśnie zastanawiasz się jak ściągnąć paznokcie żelowe, to służę Ci pomocą. Poradnik krok po kroku, który przygotowałam, zawiera opis oraz zdjęcia, dzięki którym usuwanie paznokci żelowych będzie o wiele łatwiejsze.

Zawsze możesz pójść na łatwiznę i stracić te kilkadziesiąt złotych u manikiurzystki, jednak ja, należę do oszczędnych i przedsiębiorczych kobiet, dlatego za wszelką cenę musiałam dowiedzieć się jak ściągnąć żel z paznokci domowym sposobem! no i udało się! Zapraszam Cię do lektury!

Jak zdjąć TIPSY? czas na moczenie paznokci!

moczenie-paznokci-w-acetonieOto pierwszy sposób jak zdjąć paznokcie żelowe w domu, bez wychodzenia do salonu manicure. Napełnij małą miseczkę acetonem, tak abyś mogła z łatwością nasączyć kilka wacików. Aceton jest substancją chemiczną, która reaguje z żelowymi paznokciami.

Warto przeczytać:

Aceton potrafi rozmiękczyć klej łączący Twoje naturalne paznokcie z paznokciami żelowymi, wtedy będziesz mogła o wiele łatwiej zdjąć żelowe paznokcie.

 • Aceton jest znanym i powszechnym składnikiem do usuwania sztucznych paznokci.
 • W celu spotęgowania jego działania przykryj miseczkę z acetonem folią aluminiową i naciągnij na nią gumkę, aby uszczelnić nakrycie.
 • Miseczkę z acetonem umieść teraz w większym garnku z gorącą wodą. Wystarczy 3 do 5 min i aceton nabierze zadowalającej temperatury, zwiększając swoją efektywność.
 • Uważaj! aceton jest łatwopalny, trzymaj go z dala od źródeł ciepła!

 

 

ochrona-skorek-przed-acetonem

Zanim pójdziemy dalej, czas na ochronę skórek wokoło paznokcia przed działaniem acetonu! Aceton stosowany bezpośrednio na tą jakże delikatną skórkę może spowodować jej głębokie wysychanie i pękanie, po którym powstają ciężkie do wyleczenia zadziory.

Skórki, w takim przypadku najlepiej ochrania wazelina kosmetyczna. Jeśli akurat jej nie masz, możesz zastosować do ochrony skórek wokół paznokci – balsam.

 • Nałóż na bawełniany wacik wazelinę lub balsam i przyłóż go do paznokcia w taki sposób, aby miał styczność ze skórkami. Wazelina ma się wchłonąć w skórki i stanowić także fizyczną ochronną powłokę przed acetonem.
 • Nie nakładaj zbyt grubej warstwy wazeliny czy balsamu, pamiętaj, że będziesz aplikować za chwilę aceton, aby ten, rozpuścił klej.

 

 

jak-sciagnac-paznokcie-zelowe

Czas na zmiękczanie paznokci żelowych. Obficie zanurz wacik w acetonie i przyłóż go do paznokcia, następnie owiń paznokieć folią aluminiową. Czynność wykonaj dla każdego z paznokci. Każdy z nich musi moczyć się w acetonie przez około 30 min.

 • Możesz pójść na skróty, pomijając wacik i owijanie każdego z paznokci w folię aluminiową. Wystarczy, że zanurzysz paznokcie żelowe wprost w miseczce z acetonem.

 

 

jak-sciagnac-tipsy

Zdejmij teraz folię z paznokci wraz z wacikami. Ściągając całość, razem z folią i wacikiem – powinien odejść również paznokieć żelowy.

 • Czasem, gdy ściąganie paznokci żelowych nie przebiega łatwo, wystarczy podważyć paznokieć żelowy patyczkiem lub nieco nim poruszać w lewą i prawą stronę.
 • A gdy nadal masz problem ze ściągnięciem tipsów, powtórz moczenie paznokci w acetonie na kolejne 10 min.
 • Rzadko, ale zdarza się, że kleje do paznokci żelowych są odporne na aceton, w takim wypadku, spróbuj kolejnych metody, o których piszę poniżej!

[irp posts=”10137″ name=”Jak zregenerować zniszczone paznokcie po hybrydzie?”]

 

pilowanie-paznokci-po-usunieciu-paznokci-zelowych

Spłucz aceton z paznokci i zabierz się za kształtowanie płytki paznokcia pilniczkiem. Nawilż paznokcie. np. olejkiem rycynowym lub oliwą z oliwek. Piłuj paznokcie tylko w jednym kierunku, w tym, w którym rosną, aby nie uszkodzić struktury paznokcia!

 • Aceton wysusza paznokcie, to fakt. Dlatego, zanim nałożysz kolejny zestaw paznokci żelowych, daj im odpocząć, najlepiej około tygodnia, nawilżając je systematycznie!

 

Piłowanie paznokci żelowych

pilowanie-paznokci-zelowych

Oto kolejna metoda na ściąganie paznokci żelowych. Przytnij paznokcie żelowe, jak najkrócej się da.

 

 

spilowywanie-tipsow

Spiłuj paznokcie żelowe, używając grubego pilnika, najlepiej między stopniem ziarnistości 150 a 180. Nie piłuj w jednym tylko miejscu, bo możesz poczuć gorąco na naturalnym paznokciu. Przemieszczaj się pilnikiem po całym paznokciu, w ten sposób unikniesz uczucia pieczenia.

 • Przygotuj się na to, że spiłowywanie paznokci żelowych nie przebiega krótko. Cierpliwość będzie tutaj kluczowa. Jeśli będziesz chciała zbyt szybko spiłować tips, możesz uszkodzić sobie prawdziwy paznokieć!
 • Często zdmuchuj pyłek, który zostaje po piłowaniu, aby dobrze widzieć, gdzie kończy się paznokieć żelowy, a gdzie zaczyna ten prawdziwy.

 

jak-zdjac-paznokcie-zelowe

Często obserwuj piłowany paznokieć żelowy, aby nie uszkodzić tego naturalnego. Szukaj naturalnych grzbietów Twojego paznokcia, gdy je zauważysz to znak, że właśnie zbliżyłaś się do płytki naturalnego paznokcia.

 

 

usuwanie-tipsow-pilniczkiem-do-paznokci

Usuń resztki paznokci żelowych, używając małego drobnego pilniczka do paznokci. Pracuj powoli, aby upewnić się, że nie zarysujesz powierzchni naturalnego paznokcia. Choć trudno jest uniknąć uszkodzenia podczas usuwania tipsów, staraj się, aby minimalizować uszkodzenia naturalnego paznokcia!

 

 

polerowanie-paznokci

Użyj pilniczka o bardzo małej ziarnistości np. 180. Wypoleruj płytkę każdego z paznokci, który mógł ulec zarysowaniu podczas zdejmowania tipsów.

 

 

zdejmowanie-paznokci-zelowych-1

nawilzanie-paznokci Pora, aby zadbać teraz o nawilżenie paznokci i skórek je otaczających. Wystarczy kilka dni, aby stan paznokci polepszył się. W tym czasie trzymaj się z dala od substancji chemicznych i innych substancji, które mogą zaszkodzić Twoim paznokciom! Po regeneracji odczekaj co najmniej jeden tydzień przed nałożeniem kolejnego zestawu paznokci żelowych.

[irp posts=”11299″ name=”3 naturalne sposoby na wrastające paznokcie”]

 

Jak zdjąć żel z paznokci? czas na odklejanie tipsów!

odklejanie-tipsow

Oto kolejny sposób jak ściągnąć paznokcie żelowe. Paznokcie żelowe mają tendencję do odpryskiwania po upływie tygodnia lub dwóch. Jeśli zastanawiasz się: jak zdjąć żele domowym sposobem to właśnie znalazłaś ten sposób!

Poczekaj, aż żele zaczną odchodzić samoistnie, wtedy właśnie stają się słabe i nie przylegają do Twoich naturalnych paznokci już tak mocno. Im więcej żelu odpadnie z paznokcia naturalnie, tym lepiej, bo zmniejszysz prawdopodobieństwo uszkodzenia płytki Twojego naturalnego paznokcia.

 

 

sciaganie-zeli-z-paznokcia sciaganie-zeli-z-paznokcia-2

Użyj patyczka, aby podważyć pozostałą część żelowego paznokcia. Delikatnie, milimetr po milimetrze posuwaj się patyczkiem pod paznokieć żelowy.

 

 

sciaganie-paznokci-zelowych sciaganie-paznokci-zelowych-2

Usuwanie paznokci żelowych będzie jeszcze łatwiejsze, gdy użyjesz pęsety. Chwyć nią krawędź żelowego paznokcia i pociągnij delikatnie, starając się ściągnąć jak największą ilość żelu.

[irp posts=”9856″ name=”Suszenie paznokci żelowych światłem UVA może powodować raka!”]

 

 

nawilzanie-paznokci-po-sciaganiu-paznokci-zelowych

Tak jak w przypadku innych metod zdejmowania paznokci żelowych, tutaj także należy dobrze nawilżyć i odżywić paznokcie i skórki. Warto odczekać przynajmniej jeden tydzień przed nałożeniem kolejnych żelowych paznokci.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę użyć oleju roślinnego do nawilżania paznokci zamiast oliwy z oliwek?

Tak, możesz. Dowolny rodzaj naturalnych olejów jest dobry do nawilżania. Staraj się jednak używać oliwy z oliwek, ponieważ oliwa dobrze wchłania się w paznokcie i skórki go otaczające.

Ile mam odczekać, zanim nałożę kolejne paznokcie żelowe?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo zniszczone są Twoje naturalne paznokcie. Absolutnym minimum jest jeden tydzień zanim nałożysz tipsy. W trakcie tego jednego tygodnia, stosuj często kremy do rąk oraz olejki które nawilżają paznokcie i skórki, np. oliwa z oliwek lub olejek rycynowy.

Która z metod ściągania tipsów jest najszybsza?

Najszybszą metodą zdejmowania paznokci żelowych jest moczenie ich w acetonie. Jednak nie jest to najzdrowsza metoda dla Twoich paznokci! Najmniej uszkodzeń wywoła ściąganie odpryskujących się po pewnym czasie paznokci żelowych.

Czy te 3 metody są bezpieczne dla delikatnych paznokci?

Tak, wszystkie 3 metody są bezpieczne dla delikatnych paznokci, sama mam delikatne i nigdy nie miałam większych problemów ze ściąganiem tipsów tymi metodami!

Podsumowanie

W dzisiejszym artykule przedstawiłam 3 metody na zdejmowanie paznokci żelowych domowym sposobem. Żaden ze sposobów nie wymaga nakładów pieniężnych. Buteleczka acetonu kosztuje kilka złotych i starczy Ci na miesiące. Który z trzech sposobów zdejmowania tipsów wydaje Ci się najefektywniejszy?

 • Moczenie paznokci żelowych w acetonie
 • Piłowanie paznokci żelowych, czy:
 • Odklejanie paznokci żelowych?

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

15 KOMENTARZE

 1. Dzięki! wiem już jak ściągnąć paznokcie żelowe na formie, miałam z tym niezłą “zagwozdkę”. Jeszcze raz dzięki!

 2. O ta zołza! pytałam koleżankę jedną jak w domu zdjąć paznokcie żelowe i powiedziała, że się nie da, trzeba iść do manikiurzystki, z tego poradnika wynika że jednak się da je w domu ściągnąć… jestem pozytywnie nastawiona, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D dam znać!

 3. jak najlepiej ściągnąć paznokcie żelowe nie używając pęsety? wstyd się przyznać ale nie mam jej w domu… czego można użyć zamiast niej? będę wdzięczna dozgonnie za sensowną podpowiedź!

 4. Słyszałam że aceton jest bardzo dobry w ściąganiu paznokci żelowych i ja używam właśnie tej metody. Kiedyś chodziłam do salonu kosmetycznego na ściąganie paznokci ale to zbyt drogo wychodziło i postanowiłam sama spróbować… Przyznam się bez bólu, że kiedyś nie wiedziałam jak zdjąć paznokcie żelowe acetonem, ale wystarczyło kilka poradników, jakiś filmik z YouTube i wszystko teraz robię sama… jak macie mało kasy to warto samemu nauczyć się je ściągać, to nic trudnego lecz niestety nieco czasochłonnego :)

 5. jak można ściągnąć paznokcie żelowe jak najmniej uszkadzając płytkę i strukturę paznokcia? która metoda jest najlepsza? żałuję teraz bo jakiś czas temu podpaliłam się na paznokcie żelowe i dopiero teraz dowiedziałam się jak to odbija się na samych paznokciach, chciałabym je teraz szybko ściągnąć ale nie wiem która metoda będzie do tego najlepsza!? jakie jest Wasze zdanie dziewczyny? a może istnieją jeszcze inne metody ściągania paznokci oprócz tych opisanych w artykule? słyszał ktoś coś? pozdrawiam

  • U mnie najlepiej sprawdza się usuwanie paznokci zelowych acetonem, ten sposób wyrządza najmniej szkód. Sztuczne paznokcie zakładam tylko na jakieś większe okazje, wiem że niszczy się płytka paznokcia przy zdejmowaniu ich ale musisz się z tym liczyć… szczególnie kiedy to Twoje “pierwsze razy”. Jeśli miałabym coś doradzić to radziła bym Ci na pierwszy raz iść do manikiurzystki, zobaczysz z czym to się je :-)

 6. U mnie również zdejmowanie paznokci żelowych acetonem przynosi najlepszy efekt dlatego polecam tę metodę jako sprawdzoną i godną uwagi

 7. Dzięki za poradnik! wiem już powinno wyglądać prawidłowe piłowanie paznokci żelowych krok po kroku, acetonem jeszcze nie próbowałam ale na pewno spróbuję w przyszłości.

 8. technika piłowania paznokci żelowych jest łatwa do opanowania, jedyne co trzeba to nie spieszyć się! chyba, że ma się gdzieś stan prawdziwych paznokci?

 9. Ja wam mogę podpowiedzieć jak piłować paznokcie żelowe na migdałki, jak się okazuje, ta stylizacja paznokci nie wychodzi z mody :D Kształt paznokcia bardzo wpływa na to jak wygląda i prezentuje się cała dłoń, migdałkowe paznokcie to mój typ na nadchodzący rok, na pewno będą modne tak samo jak w tym roku.

  Wykonanie migdałkowych paznokci wymaga posiadania szklanego pilniczka do paznokci, może być też diamentowy. Wszystko po to aby nie wystawiać na ryzyko i mechaniczne uszkodzenia płytki paznokcia. A więc jak piłować paznokcie migdałki? dobrze spiłuj boki paznokcia zaczynając od wewnętrznej strony każdego z paznokci. Pilnik należy prowadzić pod kątem 45 stopni. Nigdy nie zmieniaj kierunku piłowania paznokcia bo postrzępisz jego krawędzie! Pamiętać należy także żeby nie spiłować paznokcia za głęboko, szpiczaste, ostre paznokcie migdałki to kiepski pomysł ;) Każde piłowanie paznokcia nieco osłabia jego strukturę, dlatego ważnym krokiem będzie nałożenie zaraz po piłowaniu jakiejś odżywki do paznokci lub lakieru bezbarwnego. Paznokcie nie tylko będą mocne i twarde ale też super błyszczące! :)))))))) powodzonka!@

 10. No już wielokrotnie kombinowałam i zastanawiałam się jak samemu sciagnac paznokcie zelowe, nigdy nie wychodziło, aż do momentu kiedy trafiłam na ten poradnik. Dzięki! Już nie płacę kasy w salonie manicure :P

 11. Dzięki a artykuł! wiem teraz jak usunąć paznokcie żelowe, próbowałam ale coś opornie szło i pobiegłam do kosmetyczki, teraz wiem mniej więcej jak usunąć paznokcie żelowe, dzięki raz jeszcze! całusy dla redakcji! :*

 12. Szkoda tylko ze porady dotyczą manicure hybrydowego a nie żeli to dwie różne rzeczy… Proszę najpierw się dowiedzieć o czym się pisze, a potem to zamieszczać bo jeszcze ktoś spróbuje to zrobić na żelowych i wyżądzi sobie krzywdę…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.