Chcesz mieć śnieżnobiały uśmiech, ale nie wiesz, co zrobić? Sprawdź najlepsze sposoby wybielania zębów. Dowiedz się, co wybiela zęby skutecznie i szybko. Laser czy lampa? Paski czy nakładki wybielające?

Poznaj zalety różnych rozwiązań i zdecyduj, który sposób odpowiada twoim potrzebom. Sprawdź, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Zapisz się na wizytę i zadbaj o piękny uśmiech już teraz!

Jak wybielić zęby? Poznaj skuteczne sposoby

jak-wybielic-zeby-ile-to-kosztuje

Jedną z najbardziej skutecznych i coraz bardziej popularnych metod jest laserowe wybielanie zębów. Metoda ta gwarantuje spektakularne efekty nawet po pierwszym zabiegu.

Koniecznie sprawdź: Najlepsza pasta wybielająca RANKING

Dentysta nakłada na powierzchnię zębów specjalną substancję wybielającą o wysokim stężeniu, a następnie aktywuje jej działanie, wykorzystując w tym celu wiązkę lasera diodowego. Wizyta trwa około 30 minut, a zabieg jest bezbolesny.

Przed wybielaniem metodą laserową konieczny jest wcześniejszy przegląd zębów. Wszystkie ubytki należy wyleczyć, wymienić nieszczelne wypełnienia i usunąć przebarwienia i osad. Po wybielaniu należy zastosować tak zwaną białą dietę, która zagwarantuje, że efekt wybielania utrzyma się przez długi czas.

Niektórzy pacjenci po wybielaniu skarżą się na nadwrażliwość na ciepło i zimno, która z czasem powinna minąć. Pomocne w tym czasie może być stosowanie specjalnych past.

Alternatywą dla lasera może być wybielanie zębów lampą. Jest to również bezpieczna i bezbolesna metoda, która pozwala szybko uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Zabieg polega na nałożeniu przez stomatologa specjalnego preparatu, który następnie naświetla się profesjonalną lampą.

Tak jak w przypadku laserowego wybielania, przed zabiegiem należy wyleczyć próchnicę. By efekty utrzymywały się jak najdłużej, przez jakiś czas po wybielaniu należy wprowadzić białą dietę.

Inną metodą jest wybielanie nakładkowe, które wymaga od pacjenta trochę cierpliwości. Pierwszy krok to przegląd u dentysty i ewentualne wyleczenie ubytków.

Następny etap to pobranie wycisków, które posłużą do przygotowania gipsowych modeli, a następnie przezroczystych szyn. Po dopasowaniu szyn pacjent otrzymuje od lekarza specjalny preparat do wybielania, który należy samodzielnie nakładać przez 14-30 dni.

Wybielanie zębów w domu wymaga zakładania szyn na noc lub kilka godzin w ciągu dnia w zależności od zaleceń stomatologa. Po zabiegu może pojawić się lekkie podrażnienie dziąseł, które ustępuje po kilku dniach.

Jeśli nie chcesz korzystać z oferty gabinetu stomatologicznego, możesz zdecydować się na domowe wybielanie zębów. Wystarczy, że zakupisz specjalne paski wybielające, które jednak mogą nie być tak efektywne jak profesjonalne usuwanie przebarwień u specjalisty.

Stosuj paski zgodnie z instrukcją, ponieważ niewłaściwe zakładanie, w dodatku bez kontroli stomatologa, może być przyczyną nadwrażliwości lub uszkodzenia szkliwa. Przed zastosowaniem tej metody wybierz się do gabinetu na przegląd i wylecz ewentualną próchnicę.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym kosztuje od 400-500 zł za jeden łuk do 700-1000 zł za dwa łuki. Wybielanie laserowe jednego zęba to koszt od 200 do 300 zł. Za usuwanie przebarwień za pomocą lampy pacjenci muszą zapłacić zwykle od 700 do 1000 zł za dwa łuki.

Koszty całego zabiegu zależą od tego, co jest wliczone w cenę – warto zapytać, czy dodatkowo należy zapłacić za przegląd, zabieg remineralizacji lub zabieg preparatami podtrzymującymi efekty wybielania.

Jak długo stosować białą dietę po wybielaniu zębów?

Po wybielaniu zębów konieczne jest stosowanie białej diety przez około dwa tygodnie od zabiegu. Należy wprowadzić dietę wykluczającą barwiące napoje i pokarmy, czyli przede wszystkim unikać picia soków, kawy, czarnej herbaty i czerwonego wina, a także zrezygnować z palenia. Nie wolno zapomnieć również o zwiększonej dbałości o higienę jamy ustnej.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.