Problem nieidealnie białych zębów dotyka coraz to większą liczbę osób. Przebarwienia widoczne na ludzkich zębach zazwyczaj spowodowane są piciem dużej ilości kawy i herbaty, paleniem papierosów i nieprawidłową higieną.

Dowiedz się jak zadbać o swoje zęby, aby były nieskazitelnie białe. Prawidłowa higiena pozwala na utrzymanie bieli. Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Dlaczego na zębach powstają przebarwienia?

Jak powszechnie wiadomo palenie papierosów, spożywanie kawy czy czerwonego wina, ale i również zażywanie leków, zwłaszcza antybiotyków, w dużym stopniu przyczynia się do powstawania przebarwień na naszych zębach.

jak-samemu-wybielic-zeby-domowe-sposoby-na-wybielanie-zebow

Na dodatek nieczęste mycie zębów po jedzeniu powoduje powstawanie płytki nazębnej, która z czasem twardnieje i przeistacza się w kamień nazębny. Powstanie kamienia nazębnego przyczynia się do zmiany koloru naszych zębów na żółty, a nawet powstaniu czarnych akcentów przydziąsłowych.

Możemy jednak zapobiec jego powstawaniu poprzez stosowanie specjalnych produktów pielęgnacyjnych i odpowiednią higienę.

Jak samemu wybielić zęby?

Prawidłowa higiena naszych zębów sprzyja idealnej bieli

W higienie jamy ustnej znaczącą kwestią jest używanie wybielającej pasty do zębów. Taką pastę powinniśmy stosować na przemian z pastą zwykłą. Należy myć nią zęby dwa razy dziennie- rano i wieczorem po posiłkach.

Jeśli nie mamy możliwości umycia zębów w szkole czy pracy, warto zabezpieczyć się wybielającą gumą do żucia.

Nitka dentystyczna, szczególnie polecana jest przez stomatologów, osobom borykającym się z częstym powstawaniem kamienia nazębnego. Produkt ten pozwoli na doszczętne oczyszczenie naszych zębów również w zakamarkach, do których niełatwe jest dostanie się zwykłą szczoteczką.

Dokładne wyczyszczenie zębów z resztek jedzenia nitką dentystyczną zmniejsza ryzyko powstawania kamienia nazębnego, a więc przyczynia się do uzyskania bieli naszych zębów.

Płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami przeznaczonymi do jej higieny , też znacznie wpłynie na wygląd naszych zębów.

Produkty z takiej kategorii pozwolą na usunięcie bakterii z jamy ustnej, dzięki czemu zlikwidują możliwość wystąpienia stanów zapalnych naszych dziąseł, które mogą przyczynić się do niszczenia zębów.

Istnieje wiele płynów do higieny jamy ustnej np. zapobiegające powstawaniu płytki nazębnej- dla osób z problemami osadzającego się kamienia, czy płyny pozwalające na długotrwałe utrzymanie bieli.

Oprócz podstawowych produktów wykorzystywanych do higieny jamy ustnej istnieją również dodatkowe wyroby stomatologiczne, sprzyjające utrzymaniu bieli naszych zębów na przykład:

Przezroczyste paski, przeznaczone do przyklejania na zęby górnej i dolnej szczęki. Należy stosować je dwa razy dziennie i pozostawić na zębach przez 30 minut. Już po kilku dniach zauważa się znaczną poprawę wyglądu zębów. Zaleca się powtarzanie takiego zabiegu co pół roku.

Wybielacz do zębów w sztyfcie powinno stosować się na noc, po dokładnym umyciu zębów szczoteczką, jak i nitką dentystyczną. Aplikacja żelu na zębach jest niezwykle łatwa i polega na „pomalowaniu” zębów preparatem. Efekty widać już po dwóch tygodniach stosowania tego produktu.

Domowe sposoby na zwiększenie bieli naszych zębów

Szczególną popularnością w kwestii wybielania zębów domowymi sposobami, cieszy się soda oczyszczona, używana przez naszych pradziadków do produkcji naturalnej pasty do zębów.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną możemy stosować na dwa sposoby- poprzez maczanie szczoteczki do zębów w mieszance sody z ciepłą wodą lub płucząc takim roztworem naszą jamę ustną.

Warto pamiętać, że nie zaleca się częstego stosowania tej metody, ponieważ soda oczyszczona oprócz właściwości wybielających, może również sprzyjać ścieraniu się szkliwu na naszych zębach, powodując tym większą ich wrażliwość.

UWAŻAJ NA POPULARNE METODY WYBIELAJĄCE

Poleca się wybielanie zębów za pomocą soku z cytryny, wcierając go w powierzchnię zębową. Taka metoda nie przyniesie efektów w wybielaniu zębów, tylko przyczyni się do uszkodzenia ich. Nadmiar kwasu zawartego w soku z cytryny sprzyja nadwrażliwości zębów i powstawaniu zapaleniom dziąseł.

Mycie zębów solą lub płukanie jamy ustnej mieszanką wody z solą, również nie sprzyja bieli naszych zębów, a przyniesie dodatkowe problemy zdrowotne. Ze względu na powstanie kwaśnego odczynu w naszej jamie ustnej, sposób ten może spowodować podrażnienie dziąseł oraz uszkodzić szkliwo!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com