Rosnące koszty utrzymania każą z niepokojem myśleć o przyszłorocznych wakacjach. Nie chcesz za nie przepłacić?Wiemy, jak zaoszczędzić na wakacjach 2022. Zarezerwuj je już teraz i ciesz gwarancją najniższej ceny!

Ile będą kosztowały wakacje w 2022 roku

Pierwsze porównania cen wycieczek w sierpniu 2021 i oferowanych na sierpień 2022 wskazują, że najwięcej dołożymy do wyprawy na Wyspy Kanaryjskie, natomiast zaoszczędzimy, wybierając Maroko, Sycylię i Kretę.

lato22-big

Czy tak będzie na pewno? Trudno w tej chwili wyrokować. Rosnąca inflacja, podwyżki cen wielu artykułów, w tym paliw, każą przypuszczać, że i ceny przyszłorocznych wycieczek mogą jeszcze wzrosnąć i w tej chwili trudno określić, o ile.

Niemniej nie ma sensu się łudzić – jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju nie zmieni się, trzeba się spodziewać wzrostu cen o co najmniej kilkaset złotych za osobę.

Na czym można zaoszczędzić, planując wakacje 2022

Jak zaplanować tańsze wakacje? Na pewno zaoszczędzimy, jeśli zdecydujemy się na zagraniczny urlop z dojazdem własnym, zrezygnujemy z wyjazdu w szczycie sezonu, zadowalając się np. wrześniowym terminem (na południu Europy przywita nas prawdziwie letnia pogoda) lub wybierzemy opcję all inclusive.

Co prawda cena w tym wypadku jest nieco wyższa, ale nie musimy się spodziewać żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto rezerwować letnie wakacje zimą?

A jeśli nie chcemy rezygnować z wyjazdu w szczycie sezonu, bo np. mamy dzieci w wieku szkolnym? W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty first minute w Itace. Najważniejszym jej atutem jest gwarancja najniższej ceny i jej niezmienności.

Niezależnie od tego, jak zmieni się sytuacja na rynku, klienci, którzy skorzystają z oferty first minute, nie będą zobligowani do wnoszenia żadnych dodatkowych opłat. Możliwa jest także zmiana rezerwacji do dwudziestu dwóch dni przed wylotem lub rezygnacja z niej.

Itaka oferuje też zniżki dla stałych klientów i dla dzieci. W momencie podpisania umowy pobiera tylko 15% zaliczki. Resztę zapłacimy najpóźniej 22 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

Najpopularniejsze kierunki w Biurze Podróży Itaka na lato 2022

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej Biuro Podróży Itaka nie zwalnia tempa. W przyszłym roku turyści korzystający z oferty największego polskiego touroperatora będą mogli wypoczywać nie tylko na południu Europy, ale też w dalszych zakątkach świata, między innymi w Afryce.

Najpopularniejsze kierunki na przyszłoroczne wakacje to:

– Grecja – znana i uwielbiana od lat za bliskość, dużą różnorodność wysp, mnogość starożytnych zabytków, gwarantowaną pogodę i umiarkowane ceny.

– Turcja – położna po sąsiedzku zachwyca większą egzotyką. Tu wyraźnie widać wpływy azjatyckie, nie tylko w kulturze, ale też kuchni. Turcja oferuje wypoczynek zarówno nad morzem, jak i w górach – w Kapadocji.

– Hiszpania – kojarzona przede wszystkim z Półwyspem Pirenejskim, tak naprawdę oferuje więcej. Bardzo popularne są Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary, a w szczególności Majorka, Minorka i Ibiza, a w lądowej części Hiszpanii plaże wybrzeża Costy.

– Madera – portugalska wyspa wiecznej wiosny to zachwycające klify i wspaniałe lasy wawrzynowe. Turyści chętnie udają się na spacery wzdłuż lewad i odwiedzają stolicę Madery – Funchal.

– Albania – ciągle jeszcze nowy kierunek turystyczny w Europie, przyciąga turystów brakiem tłoku i niskimi cenami, a także doskonałą, nowoczesną i świeżo wybudowaną infrastrukturą.

– Bułgaria – kolejny tani i bardzo bliski sercu Polaków kierunek letnich wojaży. Najpopularniejsze kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, oba znane z malowniczych i doskonale zagospodarowanych plaż. Do Bułgarii można pojechać samochodem.

– Egipt – co prawda Afryka, ale lot trwa mniej niż pięć godzin. To mniej niż podróż pociągiem z Warszawy do Kołobrzegu. Najpopularniejsze kurorty – Hurghada i Marsa el Alam leżą nad Morzem Czarnym. Na turystów czekają luksusowe hotele, bardzo ciepły klimat i przejrzyste wody Morza Czarnego z barwną rafą koralową. Można tu nurkować.

– Wyspy Zielonego Przylądka – niewielkie wyspy leżące niemal na środku Oceanu Atlantyckiego to Afryka w Pigułce. Propozycja dla osób, które lubią egzotykę i kulturę etniczną.

W ofercie Itaki znajdują się też inne kierunki na wakacje 2022. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej touroperatora.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.