We wnętrzach często zderza się nowoczesność z klasyką. Takie aranżacje są nietuzinkowe, a przy tym bardzo modne. Fantastyczny efekt możemy uzyskać, kiedy weźmiemy pod uwagę płytki ceramiczne, które ułożymy w jodełkę.

Jeszcze jakiś czas temu jodełka chyba wszystkim kojarzyła się drewnianym drogim parkietem.

Sam motyw jodełki jest w dalszym ciągu na topie, ale projektanci wnętrz zachęcają nas do tego, by spojrzeć na nią trochę inaczej.

Płytki w jodełkę

Jej zastosowanie jest znacznie szersze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie jodełkę możemy znaleźć nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Poza tym niekoniecznie będzie to drewno. Bardzo modną propozycją są płytki jodełka.

Jodełka nie tylko do łazienki

W dalszym ciągu płytki ceramiczne kojarzą się głównie z łazienką i kuchnią. Jednak warto je włączyć także w inne pomieszczenia. Jeśli przejrzymy projekty architektów, to płytki będą często obecne w salonie, sypialni albo pokoju dziennym.

Są ciekawą alternatywą dla wielu materiałów wykończeniowych i ściennych ozdób. Jodełka pozwala w niecodzienny sposób połączyć różne powierzchnie. Do tego zapewnia fantastyczny efekt wizualny i pomoże optycznie powiększyć wnętrze.

Szerokie zastosowanie jodełki

Układane w jodełkę płytki będą pięknie wyglądać właściwie w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, w jakim stylu aranżacyjnym będzie ono wykończone. To jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych wzorów. Tkwi w tym pewien paradoks.

Płytki układane w jodełkę są uniwersalne, a jednocześnie sprawiają, że wnętrze będzie oryginalne i niepowtarzalne. Wzór jodełki możemy ułożyć na całej podłodze lub ścianie, ale fantastycznie będzie prezentować się także wtedy, kiedy będą jedynie na fragmencie powierzchni.

To dobry sposób, by podkreślić atrakcyjne miejsce, na przykład okolice kominka. Motyw jodełki sprawdzi się w skandynawskiej kuchni, w orientalnej łazience i salonie w stylu retro. Wybór jest spory, a ostateczny efekt zależy od koloru i wielkości płytek.

Jakie kolory jodełki są najmodniejsze?

W dalszym ciągu jodełka kojarzy się z drewnem, dlatego jeśli nie mamy pomysłu, jakie płytki wykorzystać, to postawmy na płytki drewnopodobne. Wizualnie będą przypominać drewno, ale będą mieć takie właściwości jak płytki ceramiczne, które są od drewna znacznie trwalsze, wytrzymalsze, a przy tym tańsze.

Jednak nie tylko płytki drewnopodobne są na topie. Bardzo dobrze sprawdzi się biel i czerń. W pierwszym przypadku z użyciem jodełki możemy rozjaśnić i powiększyć optycznie wnętrze. Natomiast w przypadku płytek czarnych dodamy aranżacji wytworności i elegancji. Płytki znajdziemy matowe i z połyskiem, więc możemy dopasować wzór do naszych upodobań.

Obok czerni i bieli jest jeszcze kilka innych barw, które także są na topie. Wśród ciekawszych są odcienie szarości, niebieskiego, różu i zieleni, w tym tej ciemniejszej i głębokiej. Jak widać, wybór jest ogromny, dlatego odcień bez trudu dobierzemy do wystroju i pozostałych kolorów, jakie mają być w nim obecne.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.