Chociaż ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, pozostawia po sobie różnorodne ślady. Największym problemem jest rozciągnięta i pozbawiona elastyczności skóra na brzuchu, ale przyczyną kompleksów są także inne części ciała.

Na szczęście można z tym skutecznie walczyć, a z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Sprawdź, jakie zabiegi po ciąży najczęściej wykonują Polki.

Najczęstsze problemy ze skórą po ciąży

zabiegi-na-cialo-po-ciazy

Okres ciąży stanowi poważne wyzwanie dla skóry. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do jej stopniowego rozciągania, co nie pozostaje bez wpływu na późniejszy jej wygląd.

Najbardziej obciążona jest skóra brzucha, która musi dostosować się do stale powiększającej się macicy oraz rosnącego dziecka. Warto jednak mieć świadomość, że do pogorszenia kondycji skóry dochodzi również w okolicach:

  • ud, pośladków,
  • piersi.

To właśnie w tych miejscach dochodzi zwykle do powstawania rozstępów, które są efektem nadmiernego rozciągania się skóry.

Kolejnym problemem kobiet w ciąży i kobiet po ciąży jest cellulit na udach. Chociaż w tym przypadku ma on zwykle związek z zatrzymaniem wody w organizmie, bywa powodem kompleksów.

Dodatkowym problemem może być blizna po cesarskim cięciu. Niekiedy dochodzi do powstawania bliznowców, które nie wyglądają zbyt estetycznie i mogą powodować dyskomfort.

Zabiegi po porodzie najpopularniejsze na 2022 r. – lista

W czasie ciąży dochodzi do znacznego pogorszenia kondycji skóry. Ma to związek m.in. ze zmniejszeniem aktywności fizycznej czy utratą elastyczności skóry. Na szczęście te naturalne procesy można odwrócić, wykonując zabiegi regeneracyjne skóry. Polki szczególnie upodobały sobie kilka z nich – takie, które są bezpieczne podczas karmienia piersią i pomagają przywrócić wygląd sprzed ciąży.

Endermologia LPG

Endermologia LPG to jeden z najnowocześniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, który wpływa na ujędrnienie skóry i poprawę jej elastyczności. Wskazaniem do wykonania jest nie tylko cellulit, ale również miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny – stanowi formę masażu mechanicznego, wykorzystującego podciśnienie. Przywraca jędrną skórę, pobudza krążenie i pomaga usunąć zgromadzone toksyny – wyjaśnia przedstawcielka Velvet Clinic – Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii.

Peeling laserowy

Peeling laserowy poprawia kondycję skóry na wielu płaszczyznach. W zabiegu wykorzystuje się laser frakcyjny, który – oddziałując na skórę – poprawia jej wygląd. Pozwala na usuwanie rozstępów, które są efektem rozciągania osłabionych włókien kolagenowych. Świetnie sprawdzi się także na blizny po cesarskim cięciu.

Zabiegowi nie można poddać się nie tylko w okresie ciąży, ale i w przypadku karmienia piersią.

Clear Lift Pro

Clear Lift Pro to zabieg laserowy, który oddziałuje mechanicznie. Dzięki temu przywraca jędrność skóry poprzez tworzenie kontrolowanych ognisk zapalnych. W ten sposób można usunąć rozstępy, pozbyć się blizn po porodzie poprzez cesarskie cięcie. Należy jednak uważać, ponieważ przeciwwskazaniem jest m.in. skłonność do tworzenia się bliznowców.

Zabieg ONDA

Onda to nowoczesny zabieg, który zwalcza takie problemy jak: wiotka skóra po porodzie, cellulit, nadmierna tkanka tłuszczowa. Zaawansowana technologia oddziałuje głęboko na komórki tłuszczowe.

Lampa Healite II

Zabieg z wykorzystaniem lampy Healite II ma wiele zastosowań. Wśród wskazań do jego wykonania można wymienić m.in. wspomaganie gojenia ran, redukcja zmarszczek, walka z rozstępami.

Co dają zabiegi po ciąży?

Wykonywane po ciąży zabiegi przyczyniają się do przywrócenia skóry do stanu sprzed ciąży. Możliwe do osiągnięcia efekty to wypadkowa wielu czynników, wśród których wymienia się m.in.:

  • rodzaj zabiegu,
  • stopień zaawansowania problemu,
  • liczba wykonanych serii / sesji.

Warto podkreślić, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny stanowić uzupełnienie zdrowego trybu życia – diety bogatej w składniki odżywcze i wysiłku fizycznego. Nie bez znaczenia są również domowe zabiegi pielęgnacyjne.

Po jakim czasie od urodzenia dziecka mama może wykonywać zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej?

Istnieje wiele zabiegów dla kobiet po ciąży, które można przeprowadzić w różnym czasie od porodu. Warto więc zapoznać się z przeciwwskazaniami, ponieważ w niektórych przypadkach to właśnie okres karmienia piersią jest jednym z nich.

Podsumowanie

Kuracje medycyny estetycznej pozwalają kobietom przywrócić atrakcyjny wygląd – sprzed ciąży. Warto zatem określić swoje potrzeby, a następnie udać się na konsultację do renomowanej kliniki.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.