Magnez jest wyjątkowo ważnym pierwiastkiem w naszym życiu, pomaga nam sprostać codziennym czynnościom sprawnie i pożegnać się z nadmiernym zmęczeniem. Pomaga w walce ze stresem. W aptekach roi się od suplementów z magnezem, lecz czy są one skuteczne?

Skuteczność magnezu aptecznego

Apteki oferują wiele różnych preparatów magnezowych. Niestety w dużej części są one przyswajalne w zaledwie kilku procentach. Nie jest to wystarczające, by poprawić funkcjonowanie organizmu.

Poprawę wchłaniania magnezu zapewnia oczywiście witamina B6, lecz nawet z nią efekty bywają mizerne. Wielu farmaceutów proponuje kupno magnezów firm, z którymi mają podpisane kontrakty, dlatego je polecają w pierwszej kolejności, nie zaś dlatego, iż są skuteczne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zioła zwalczające przygnębienie [TWÓJ] poradnik!

jak-suplementowac-magnez

Wiele takich tabletek zawiera sporo dodatków, które są szkodliwe na przykład dla wątroby, dodatkowo obciążają układ pokarmowy. Magnez działa zasadowo, przez co kwasu solnego w żołądku jest mniej niż powinno być.

Nierzadko znajdują się w nim barwniki i konserwanty, sztuczne substancje zapachowe i wiele innych. Ponadto liczy się również forma podawania.

Magnez jedynie w formie chlorku magnezu przynosi jakiekolwiek pozytywne efekty i wykazuje dużą wchłanialność. Nie należy go również zażywać z preparatami lub jedzeniem zawierającym dużo wapnia, ponieważ blokuje on dodatkowo wchłanianie.

Jak przyjmować magnez

Okazuje się również, iż tradycyjna , czyli przez połknięcie nie jest wcale najbardziej efektywną formą suplementacji magnezu. Jak już wspomniano najlepszą formą zażywania magnezu jest chlorek magnezu. Powinien on być dla bezpieczeństwa żołądka suplementowany za pomocą skóry.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak kupić odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

W tym celu urządzane są specjalne kąpiele w dodatkiem chlorku magnezu, można również stosować kąpiele stóp. Poprzez skórę przenikanie chlorku magnezu jest nieco wolniejsze i nie ma mowy o przedawkowaniu.

Do każdorazowej kąpieli należy dodać jedną, dwie szklanki chlorku. Uzupełnienie magnezu jest również możliwie poprzez kąpiele w morzu. To właśnie w wyniku odparowywania wody morskiej uzyskuje się związek o nazwie chlorek magnezu.

0 Udostępnień
(10głosów, średnia: 4,30 z 5)
Loading...
Emilia Maria
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.