Jogurt naturalny – kalorie. Jogurt naturalny to jeden z synonimów zdrowego żywienia. Dodawany jest do dietetycznych, a przy tym zdrowych dań.

Czy z jogurtem naturalnym można przesadzić?

Jogurt naturalny ceniony jest za to, że zawiera mało kalorii, a przy tym jest źródłem pozytywnie wpływających na jelita kultur bakterii, oraz źródłem wapnia. Jest bardziej wartościowy i posiada niższy indeks glikemiczny niż mleko. Jest również znacznie łatwiej strawny i lżejszy.

Dlatego coraz więcej osób dodaje kilka łyżek jogurtu zamiast mleka do porannych płatków. Jednakże jogurt naturalny, jak każdy inny produkt spożywczy jest jedzeniem, którego wcale nie można jeść bez żadnych ograniczeń.

Dziennie najbardziej optymalną dawką jest ilość 200 – 300 gramów, czyli mniej więcej połowa dużego kubka jogurtu naturalnego. Taka ilość zaspokaja wszystkie potrzeby oraz dostarcza białka, oraz witamin z grupy B, które doskonale wpływają na układ nerwowy i każdy układ ciała.

Zjadanie większej ilości jogurtu dziennie, na przykład przy monotonnej diecie z pewnością skończy się nieprzyjemnym kruczeniem w brzuchu, problemami gastrycznymi, a nawet biegunką ze względu na zawartość kazeiny.

Jogurt naturalny – kalorie

Chociaż zwykle, gdy myślimy o jogurcie naturalnym, jesteśmy pewni, że to produkt spożywczy o niewielkiej ilości kalorii, warto pamiętać, że wszystko zależy od tego, jaką posiada zawartość tłuszczu.

250 gramów, czyli zalecana dzienna porcja jogurtu naturalnego to wartość energetyczna równa 150 kaloriom, a więc liczba, jaka nie powinna wpływać w żaden sposób na sylwetkę.

Mniej kalorii ma jogurt naturalny odtłuszczony 0%. Zawiera on jedynie 90 kalorii. Warto jednak wybierać jogurt z normalną zawartością tłuszczu, ponieważ jest on potrzebny w diecie, a przy zachowaniu rozsądnej diety nie wpływa na wagę.

Jogurt naturalny jest bardzo dobrym zamiennikiem dla śmietany. Łyżka jogurtu dodana do porcji zupy w celu jej zaprawienia powiększa ilość kalorii tylko o około 15 kalorii, natomiast łyżka najpopularniejszej śmietany 18 % aż o 40.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.