Ile kalorii ma ciasto drożdżowe? Ciasto drożdżowe to najczęściej podawany w polskich domach przysmak do kawy lub niedzielny deser popołudniowy. Posiada wiele zalet, ale niska kaloryczność nie jest jedną z nich.

Czy ciasto drożdżowe jest zdrowe?

Powszechnie uważa się, że to jedno z najzdrowszych ciast. I wiele w tym prawdy. Przede wszystkim trudno o bardziej skondensowane źródło pożytecznych witamin z grupy B. To właśnie zasługa drożdży stanowiących podstawę do wykonania tego rodzaju ciasta.

Warto jednak pamiętać, by nie zajadać się ciastem drożdżowym w akompaniamencie czarnej herbaty. Blokuje ona wchłanianie witaminy B1.

Drożdże to także spora ilość cynku, fosforu, żelaza, potasu. Oprócz tego do ciasta drożdżowego dodaje się znacznie mniej cukru, niż na przykład do ciast z kremem, tortów, serników.

Jednak nie zaleca się jedzenia ciasta drożdżowego na gorąco, ponieważ może powodować niestrawność i bóle brzucha. Najlepiej smakuje następnego dnia po przygotowaniu.

Ile kalorii ma ciasto drożdżowe?

Zastanawiają się nad tym dbający o linię. Niestety pomimo mniejszej zawartości cukru oraz ogólnie mniejszej ilości składników zaskakujące dla niektórych jest to, że ciasto wcale nie jest niskokaloryczne. 400 gramów ciasta drożdżowego, a więc standardowa ilość do kupienia w sklepie, odpowiadająca porcji dla dwóch osób, to aż 1600 kalorii.

Chodzi oczywiście o całkiem zwykłe ciasto, z kruszonką, bez dodatków. Kawałek takiego ciasta to 150 kalorii. Więcej kalorii będą miały oczywiście ciasta z dodatkami.

Szczególnie z dodatkiem sera. Dodatki owoców mogą łatwo sprawić, ze niewielki kawałek ciasta drożdżowego będzie miał nawet 460 kalorii. Dlatego taka porcja dziennie to aż zanadto dla dorosłej osoby. Jednakże zjadanie ciasta drożdżowego od czasu do czasu nie powinno nikomu zaszkodzić.

Warto również pamiętać, że ciasta przygotowane w domu będą miały mniej kalorii, ponieważ to my decydujemy ile dodać cukru oraz na przykład owoców. Dzięki temu kaloryczność ciasta drożdżowego znacząco spada, w porównaniu do tego kupowanego w cukierni lub sklepie.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.