Ile kalorii ma jajko na miękko? Jaja stanowią jeden z filarów naszej diety. Znajdują się w chlebie, w ciastach, ciastkach. Mnogość potraw z jaj zadziwia. Jednak to dobra informacja, ponieważ jaja są pełnowartościowym i smacznym posiłkiem.

Czy jajko na miękko jest zdrowsze niż jajko na twardo?

Jaja są pokarmem dość wysokokalorycznym. Dlatego najlepszą okazją do tego, by je zjadać, jest śniadanie. Niezależnie w jakiej formie zostaną podane, w ciągu dnia z pewnością zostaną spalone.

Mogą zostać podane w formie jajecznicy, omleta, jaja sadzonego, gotowanego na twardo i na miękko. Ostatnie badania pokazują jednak, że to właśnie jaja na miękko są zdrowsze niż te ugotowane na twardo. I dla wielu znacznie smaczniejsze. W czym jajka na miękko przodują?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma bób?

Według dietetyków mają one więcej wartości odżywczych niż te na twardo. Ma na to wpływ oczywiście długość gotowania. Najkorzystniejszy okres gotowania dla jaja to około 4 minuty, podczas gdy jajo na twardo musi być gotowane co najmniej 10 minut.

Chociaż poddawanie jaj obróbce cieplnej pomaga w wytwarzaniu pewnych pożytecznych składników, zbyt długie gotowanie również nie jest korzystne.

Ile kalorii ma jajko na miękko?

Jajo na miękko ma około 80- 90 kalorii. Wszystko zależy od tego, jak duże jest jajo oraz jakiego gatunku ptaka. Wydaje się, że jajo ma sporo kalorii, lecz tylko pozornie. Jest to wartość idealna na śniadanie dla dziecka w wieku szkolnym, natomiast dwa jaja odpowiadają wartości kalorycznej posiłku, który powinna spożyć dorosła osoba. Ponieważ jajko nie zawiera prawie żadnych węglowodanów, jest posiłkiem o niskim indeksie glikemicznym.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sernik – kalorie

Znajduje się tu dużo białka i tłuszczów, które pozwalają na odsunięcie chwili, w której głód znów zaatakuje na dalszy plan. Dopiero około 3 godziny po posiłku zawierającym jaja głód będzie odczuwalny.

Ponadto jest to posiłek bezmięsny, dopuszczalny do jedzenia przez wegetarian, a jego wartość odżywcza jest porównywalna do zjedzenia kawałka mięsa przyrządzonego w sposób dietetyczny. Dzięki tym właściwościom jaja nadają się dla diety odchudzającej.

Koniecznie sprawdź:

3 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.