Ile kalorii ma sałatka grecka? Kuchnia śródziemnomorska jest uznawana za jedną z najzdrowszych. Na jej bazie powstało kilka diet odchudzających. Sałatka grecka jest popularnym daniem w kanonie diety śródziemnomorskiej.

Czy sałatka grecka nadaje się do odchudzania?

Okazuje się, że jak najbardziej. Wiele osób, które chcą się odchudzać, słyszało już wcześniej powtarzane mity na temat tego, jak powinni to zrobić. Jednym z tych mitów jest twierdzenie, że nie wolno wówczas zjadać kolacji.

To oczywiste wprowadzanie w błąd. Nie wolno się głodzić, a jeśli odczuwamy głód w godzinach wieczornych, to wręcz wskazane jest zjedzenie czegoś. Warto zapamiętać dwie najgłówniejsze zasady spożywania takiej kolacji.

Przede wszystkim powinna być zjedzona na minimum dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Następnie warto pamiętać, że powinna być lekkostrawna.

Wykluczone są na przykład smażone mięsa, bigos, spaghetti, pizza. I tutaj idealnym rozwiązaniem jest sałatka grecka. Zawiera świeże warzywa oraz ser typu feta, nie jest więc bardzo ciężkostrawna, ale za to pożywna.

Ile kalorii ma sałatka grecka?

W 100 gramach sałatki greckiej znajduje się 100 kalorii. W porcji dla jednej osoby, czyli w około 250 gramach, znajdziemy 260 kalorii, a więc ilość idealną na jeden posiłek.

Sałatka jest bogata w białko, węglowodany i tłuszcze, które pomagają w przyswajaniu witamin A, D, E, K, a także sprawiają, że sałatka nasyca na długo. Wbrew pozorom tłuszcz nie jest głównym winnym tycia i nadmiernej nadwagi. Za uczucie sytości odpowiada również błonnik, zawarty w większości warzyw.

W sałatce znajdziemy aż 2,9 grama błonnika. W sałatce znajdują się zarówno zdrowe tłuszcze roślinne jak i pochodzące z sera. Oprócz tego do sałatki tradycyjnie dodaje się ocet winny lub balsamiczny, oba znane ze swoich właściwości regulujących metabolizm i wspomagających odchudzanie oraz trawienie.

Sałatkę można przyrządzać także w wersji light, na przykład nie dodając sera feta. Wówczas będzie o wiele mniej kaloryczna. Można również zastosować ser light, czyli ze zmniejszoną zawartością tłuszczu.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.